Eğitime ve eğitimciye destek veren Başkan Yılmaz'a teşekkür - Son Dakika
Yerel

Eğitime ve eğitimciye destek veren Başkan Yılmaz'a teşekkür

Eğitime ve eğitimciye destek veren Başkan Yılmaz\'a teşekkür

Eğitime destek veren ve eğitimcinin yanında olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a öğretmenlerden teşekkür geldi.

23.11.2023 09:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eğitime destek veren ve eğitimcinin yanında olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a öğretmenlerden teşekkür geldi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle; Bandırma, Manyas, Erdek, Marmara ve Gönen'deki öğretmenler ile bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz şimdi de Edremit İlçesi'nde, Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran ve Gömeç ilçelerinde görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi. Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) sınavlarının 6 milyon liradan fazla masrafının karşılaması, yeni okulların yapılması, 30'dan fazla okulun onarılması, yüzlerce okulun çevre düzenlemelerinin yapılması, Belediye iştiraki restoranlarda ve otobüslerde ulaşım indirimlerinin yapılmasından dolayı, öğretmenler Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı alkış yağmuruna tuttu.

Balıkesir'e ayrı bir değer katan başkan

24 Kasımlar geldiğinde içlerinde biraz burukluk, biraz hüzün ve mazi akıllarına geldiğini söyleyen Memur-Sen Balıkesir İl Başkanı Ercan Kurter "24 Kasım Öğretmenler Günümüze ayrı bir anlam katan, Balıkesir'imiz için de büyük bir değer olan öğretmenlerimizi anlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz'a hepimizi bir araya getirdiği için çok teşekkür ederim. Eğitimden sağlığa, tarımdan turizme kadar Balıkesir'imizin her yerine dokunan, her konuda yatırım yapan, Yücel Başkanımız ulaşım konusunda öğretmenlerimiz için büyük kolaylık sağlayan fiyat indirimleri yaptı. Öğretmenler ve sendikam adına kendilerine çok teşekkür ederim" dedi.

Binlerce kez teşekkür ediyorum

Çok güzel insanlarla bir arada olduklarını belirten Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, "Yücel Başkanımıza binlerce defa teşekkür ediyorum. Karesi Belediye Başkanlığı'ndan bugüne; eğitime, eğiticilere ve en önemlisi de eğitim alanlarına vermiş olduğu destekleri çok iyi biliyoruz. Balıkesir merkezde başlatmış olduğu eğitime desteği şu anda 20 ilçede durmadan itiraz etmeden sürdüren bir büyükşehir belediye başkanımız var. Bunu ben belediye başkanı arkadaşı olarak söylemiyorum. Böyle bir belediye başkanımız olduğu için ben kendisine binlerce defa teşekkür ediyorum. Eğitim camiası adına da Allah razı olsun diyorum. 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun" dedi.

Başkan Yılmaz'dan BİGEP sınavlarına 6 milyon lira nakit destek

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın ev sahipliğinde bir araya geldiklerini belirten Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, "Balıkesir'i üçe böldük. Bandırma bölgesindeki öğretmen arkadaşlar ile bir araya geldik. Eğitimin her kademesinde sürekli yanımızda olan bir büyükşehir belediye başkanımız var. 2019 yılında başlayıp 2023 eğitim yılına kadar devam eden ve 2024 yılında da devam edecek olan BİGEP sınavlarına Yücel Başkanımız 6 milyon lira harcamıştır. Bu sadece nakit olarak aktarılan paradır. 2023 yılı içerisinde okulların iyileştirilmesi amacıyla 30'dan fazla okulda büyük onarımlar gerçekleştirdi. Talep ettiğimiz tüm işler erken ya da geç mutlaka karşılanıyor. Eğitime vermiş olduğu destekten dolayı Yücel Yılmaz başkanıma çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun

Dün Bandırma'da, bugün Edremit'te ve perşembe günüde Balıkesir merkezdeki öğretmeler ile bir araya gelecekleri bilgisini veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Öğretmenlik; dokunan, ruha işleyen ve bireyin kendisine inen bir meslektir. Hayatta herkesle rekabet yaşabilirsiniz ama iki grup var, asla sizi kıskanmaz ve başarınızla kıvanç duyar bunlar; anne babanız ve değerli öğretmenlerimizdir. Bu iki durum aslında öğretmenlerin ne yaptığını ortaya koyuyor.

Depreme karşı okullarda önlem alıyoruz

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak fiziksel ve mekansal birçok değişikliğin şartlar oluştuğunda hemen yapılabildiğini görüyoruz. Bundan üç yıl önce Valimiz bizleri topladı ve toplantıda depreme dayanıklı okullar yapılması gerektiği kararı alındı. İş adamlarımız hayırseverlerimizle beraber depreme dayanıklı olmayan okullarımızın yıkımı gerçekleştirilip yenileri yapıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak da Balıkesir Karesi İlçesi'ndeki Sakarya İlkokulu'nu yıkıp 6 ayda kendi imkanlarımızla yeniden yaptık.

Bugünümüzün mimarı öğretmenlerimiz

Ülkeler yer altı kaynakları sayesinde en gelişmiş ülkeler olsaydı, Afrika en gelişmiş ülke olurdu. Kültür gelenek ve geçmişten buyana var olmayla alakalı gelişmişlik olsaydı bugün dünyanın en gelişmiş ülkesi Mısır olurdu. Dünyanın en zeki insanlarına göre gelişmişlik olsaydı Hindistan en gelişmiş ülke olurdu. En güzel vatandaşına hitap eden ve hak huzur adalet içerisinde yaşayan toplumların eğitimleri kalitelidir. ve eğitime yatırım yapan ülkeler hep daha iyiye gidiyor. Cumhuriyet'imizin 100. yılına gelinceye kadar tüm kazanımlarımızın menteşesinin öğretmenlerimiz olduğunu düşünüyorum. Kapı büyüktür ama kapıyı ayakta menteşedir" dedi.

Ulaşım indirimlerimiz hayırlı olsun

Başkan Yılmaz, konuşmasının sonunda öğretmenlere yapılan yüzde 76'ya varan ulaşım indirimi ile Belediye iştiraki restoranlarında yapılan yüzde 20 indirimin hayırlı olmasını temenni etti. Programın ardından Başkan Yılmaz, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun bahçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemelerini inceledi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eğitime ve eğitimciye destek veren Başkan Yılmaz'a teşekkür - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı'na tepki gösterdi
  20 Şub UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı'na tepki gösterdi

  UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı Şehir Diplomasisinden Sorumlu Büyükelçisi Nina Hachigian'ın Hamas'ın terörist saldırısını İsrail'in tepkisi olarak göstermesine tepki gösterdi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi
  20 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazze'de gerçekleşen soykırım suçlarını ve İsrail'in dezenformasyon politikasını eleştirdi. Altun, Gazze'de öldürülen gazetecilerin çoğunluğunun İsrail tarafından katledildiğini belirtti.

 • Bahçeli:
  20 Şub Bahçeli: "Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır, hukuki bir temeli yoktur" dedi.

 • Balıkçılık Bilimi Forumu, balıkçılık politikalarını bilimsel verilere dayalı şekillendirecek
  20 Şub Balıkçılık Bilimi Forumu, balıkçılık politikalarını bilimsel verilere dayalı şekillendirecek

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Balıkçılık Bilimi Forumu'nun balıkçılık politikalarını bilimsel verilere dayalı şekillendirme fırsatı sunacağını belirtti. Forumda, balıkçılık sektörünün stratejik önemi, çevresel sorunlar ve sürdürülebilirlik gibi konular ele alınacak.

 • Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi
  20 Şub Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi

  Hatay, Türkiye – 6 Şubat 2023 tarihindeki yıkıcı depremin ardından, Almanya merkezli hayır kurumu Musaid e.V., kritik bir yardım girişimini hayata geçirdi. 18 Şubat 2024 tarihinde, Hatay'daki Alahan Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen törenle depremden etkilenen ailelere 100 konut konteyneri teslim edildi. Bu proje, küresel felaketlerin arttığı bir dünyada, sürdürülebilir destek önlemlerinin acil ihtiyacını vurgulamaktadır.

 • Gazi Kars Platformu, Kars'ın temsilini güçlendirmek için kuruldu
  20 Şub Gazi Kars Platformu, Kars'ın temsilini güçlendirmek için kuruldu

  Gazi Kars Platformu Başkanı Kadir Bozan önderliğinde yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi. Platformun kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Platformun hedefi, Kars'ın gazilik unvanını almak ve kentin tüm sorunlarıyla tarihi dokusuna uygun bir şekilde ilerlemektir.

 • Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin
  20 Şub Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin

  Karadenizli sanatçı Onay Şahin, halk müziğinde usta-çırak ilişkisinin önemine değinerek, müzikte evrenseli kazandıkça yöreyi de kaybedeceğimizi söyledi. Şahin, kemençe icracılığından türkü bestelemeye nasıl başladığını ve Karadeniz müziğinin geleceği hakkında konuştu. Ayrıca, Karadeniz müziğinin ulusallaşma sürecini ve sosyal medyanın etkisiyle yöresel müziklerin yayılmasını da değerlendirdi.

 • Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı: Kadınlar Cesaretli ve Güçlü Olmalı
  20 Şub Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı: Kadınlar Cesaretli ve Güçlü Olmalı

  Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu, kadınları 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde muhtarlık için aday olmaya çağırarak, 'Cesaretli olsunlar, güçlü olsunlar. Mahalleye çok ciddi bir kalite geliyor.' dedi. Erenoğlu, kadın muhtarların daha pratik ve çözüm odaklı olduğunu belirtti ve yerel seçimlerde kadın muhtar sayısının artması için 'pozitif ayrımcılık' yapılmasını istedi. Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği'nin kadınlara eğitim seminerleri düzenleyerek seçimlere hazırladığını ve bir kadın ordusunun geliyor olduğunu söyledi.

 • Hakan Tütüncü, DÖSİAD Üyeleriyle Buluştu
  20 Şub Hakan Tütüncü, DÖSİAD Üyeleriyle Buluştu

  Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DÖSİAD) üyeleriyle bir araya geldi. Tütüncü, Antalya için hazırladığı projeleri anlattı ve şehir içi trafik, toplu ulaşım, imar, turizme değer katacak ve yerel kalkınmaya destek olacak projeleri açıkladı. Tütüncü, gelecek hafta yapacakları lansmanla bütün projeleri tanıtacaklarını belirtti. Döşemealtı ilçesine yönelik de önemli yatırımların yer alacağını bildirdi.

 • DOKA, Doğu Karadeniz Bölgesi'ne AB'den 35 Milyon TL Fon Sağladı
  20 Şub DOKA, Doğu Karadeniz Bölgesi'ne AB'den 35 Milyon TL Fon Sağladı

  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), mavi ekonomi, biyoçeşitlilikin korunması ve hava kalitesinin artırılması alanlarında Doğu Karadeniz Bölgesi'nde kullanılmak üzere Avrupa Birliği'nden (AB) 35 milyon liralık fon sağladı. DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, bölgenin potansiyelini harekete geçirerek ekonomik değere dönüştürmek için çalıştıklarını belirtti. DOKA'nın orta vadeli ve çok yıllık kalkınma planlamaları kapsamında hazırladığı sürdürülebilir turizm, mavi ekonomi ve katma değerli üretim ve ticarileşme programları AB tarafından desteklenmeye hak kazandı. Bu kapsamda hazırlanan projelerle yaklaşık 35 milyon liralık AB fonu bölgeye kazandırılacak.

 • Başkent Gençlik Meclisi, 'Model Başkent' Simülasyonunu Gerçekleştirdi
  20 Şub Başkent Gençlik Meclisi, 'Model Başkent' Simülasyonunu Gerçekleştirdi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin gruplara göre dağılımını dikkate alarak gerçekleştirilen 'Model Başkent' simülasyonunda gençler, Ankara'da artan göçlerin neden olduğu sorunlara çözümler üretti. 4 farklı hayali siyasi partiyi temsil eden gençler, 10 farklı komisyonda bir araya gelerek raporlar hazırladı ve kararlar aldı.

 • AK Parti'nin Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan Seçim Çalışmalarına Başladı
  20 Şub AK Parti'nin Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan Seçim Çalışmalarına Başladı

  AK Parti'nin Koçarlı Belediye Başkan adayı Nedim Kaplan, seçim çalışmalarına başlangıç yaptı. Şenköy ve Bağcılar Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşan Kaplan, projelerini açıklayarak destek istedi.


Advertisement