Erdemli Belediye Başkanı Tollu, Depremzede Çocuklarını Sevindirdi - Son Dakika

Erdemli Belediye Başkanı Tollu, Depremzede Çocuklarını Sevindirdi

15.02.2012 16:20
Erdemli Belediye Başkanı Tollu, Depremzede Çocuklarını Sevindirdi

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Van depreminden sonra Erdemli'ye yerleştirilen vatandaşları ziyaret etti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Van depreminden sonra Erdemli'ye yerleştirilen vatandaşları ziyaret etti.

Ziyarette çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler veren Tollu, depremde dünyaya geldikten sonra Erdemli'ye göç eden 4 aylık Topraksu Ertunç ile 5 aylık Ramazan Şahin'i kucağına alarak bir süre sevdi. Tollu bebeklerin rahat taşınması için annelerine birer çocuk arabası hediye etti.

Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyon Müdürlüğü Topraksu Sosyal tesislerine yerleştirilen depremzedeleri ziyaret eden Tollu, vatandaşlarla birlikte yemek yiyip bir süre sohbet etti.

Depremin büyük yaralar açtığını belirten Tollu, bunun sonucunda birçok insanın zorda kaldığını söyledi. Devletin mağdur olan vatandaşlara sahip çıktığını kaydeden Tollu, kendilerinin de bu konuda üzerlerine düşeni yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye'de dış mihraklar tarafından çıkarılan doğu-batı kavgası gibi bir ortamın meydana getirildiğini ve bugün bu kavganın ısrarla sürdürülmek istendiğine dikkat çeken Tollu, deprem mağduru vatandaşların buralarda konuk edilmesinin bile çok anlamlı olduğunun altını çizdi.

Tollu, şunları kaydetti:

"Elbette ki her zaman söylenmekte olan bir hakikat vardır. Doğusuyla batısıyla bu ülke tek bayrak, tek millet ve tek vatan olarak bizim gerçeğimizdir. Dün de böyleydi, bugün de. Elbette yarında böyle olacak. Bunun önüne kimse geçemeyecek. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar gelsin görsünler ki; biz bugün Van'lı kardeşlerimizle aynı sofrada oturuyor, aynı duaya 'amin' diyor ve aynı tebessümü paylaşıyoruz. Kim buna engel olacak- Ayrıca görüyoruz ki; depremin doğulusu batılısı yok. Ateş düştüğü yeri yakar. Burada aslında biz o şer güçlerine birlik, beraberlik mesajı da veriyoruz. Ülkemizin özlediği tablonun da bu olduğuna eminim. Devletimiz aynı Marmara depreminde ya da diğer depremlerde olduğu gibi, Van depreminden dolayı zorda kalan vatandaşlarımıza sahip çıkmıştır. Devletin büyüklüğü de bu şekilde tezahür etmektedir. Biz de yerel anlamda üzerimize düşeni yapacağız."

Ziyaret sonunda çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler dağıtan Tollu, çocukların gözlerindeki mutluluğu görmenin her şeye bedel olduğunu belirtti.

Ziyarete Başkan Tollu'nun yanı sıra Erdemli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü ve depremzede koordinatörü Veysel Söker de katıldı.

- MERSİN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Erdemli Belediye Başkanı Tollu, Depremzede Çocuklarını Sevindirdi - Son Dakika


Advertisement