Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı: 'Kadayıf dolması' - Son Dakika
Yerel

Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı: 'Kadayıf dolması'

Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı: 'Kadayıf dolması' Erzurumluların vazgeçilmez tatlıları arasında olan kadayıf dolması, Ramazan ayında da sofralarda yerini alıyor.

23.03.2023 10:24  Güncelleme: 11:12

Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı: 'Kadayıf dolması'

ERZURUM - Erzurumluların vazgeçilmez tatlıları arasında olan kadayıf dolması, Ramazan ayında da sofralarda yerini alıyor.

Ramazanın gelişiyle büyük rağbet gören kadayıf dolmasının incelikleri, kadayıf dolmasının tadına tat katıyor. Ramazanda Erzurum için vazgeçilmez bir tatlı olan kadayıf dolmasına iftar sofralarının vazgeçilmez lezzeti oluyor. Kadayıf dolması, Erzurum'un yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından da yoğun ilgi görüyor.

Kadayıf dolmasını Erzurum için bir marka haline getiren Muammer Tanhaş, "Erzurum'da Ramazan'da çorba, kıyma ve kadayıf dolması. Kadayıf dolması olmazsa olmazlardan, her evde yapılan bir tatlı. Zengin, fakir fark etmiyor Ramazan ayı geldiğinde mutlaka her sofrada kadayıf dolması bulunur. Bu senenin ayrı bir özelliği var, doğal afetlerden dolayı insanların yürekleri buruk. Ramazan mübarek bir ay, yüreğimiz buruk giriyoruz bu aya. Kadayıf dolmasının çiği 45 TL'den, pişmişin kilosu ise 120 TL'den satışı yapılıyor. Ramazan dolayısıyla zam yapmadık" şeklinde konuştu.

Erzurum\'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı: \'Kadayıf dolması\'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erzurum'da iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı: 'Kadayıf dolması' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement