Film Okuma Etkinliği Sürüyor - Son Dakika

Film Okuma Etkinliği Sürüyor

10.12.2012 15:06
Film Okuma Etkinliği Sürüyor

"Kültür Sanat Günleri" kapsamında Dünya ve Türk Sineması'nın seçkin yapıtlarının ele alındığı "Film Okuma" programını sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,

"Kültür Sanat Günleri" kapsamında Dünya ve Türk Sineması'nın seçkin yapıtlarının ele alındığı "Film Okuma" programını sürdürüyor.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi'nin Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'nde gerçekleştirilen Film Okuma etkinlikleri bu ay Hamza Emekli rehberliğinde yürütülüyor. Film okuma etkinliği kapsamında yarın 4 Oscarlı "Müfreze" adlı film ele alınacak. Etkinlik 18.00'de başlayacak.

Film Okuma etkinliğinde ele alınacak olan "Müfreze"nin yönetmenliğini Oliver Stone yaptı. 1986 yapımı film, 4 Oscar ödülü ile sinema tarihin önemli yapıtları arasında yer alıyor. Yönetmenin başyapıtı sayılan filmde, fon müziği olarak Samuel Barber'in Adagio for Strings isimli eseri kullanılmıştır. Filmde Charlie Sheen, Tom Berenger, Willem Dafoe, Forest Whitaker, Kevin Dillon, Keith David, John C. McGinley ve Johnny Depp gibi isimler rol aldı. Yardımcı oyuncular Tom Berenger ve Willem Dafoe ise en iyi yardımcı erkek oyuncu akademi ödülü adayı olmuşlardır. Film en iyi yazıp, yönetilen senaryo ve en iyi görüntü yönetmeni dalında da Akademi Ödülüne aday gösterildi. - KOCAELİ

YORUMLAR
500
07 Temmuz 2022 Tv8 Yayın Akışı 07 Temmuz 2022 Tv8 Yayın Akışı Enduro Şampiyonası nefes kesti Enduro Şampiyonası nefes kesti Kartepe Enduro Şampiyonası nefes kesti Kartepe Enduro Şampiyonası nefes kesti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Film Okuma Etkinliği Sürüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement