Hikmet Köksal'a İlesam'dan Ödül - Son Dakika
Yerel

Hikmet Köksal'a İlesam'dan Ödül

Hikmet Köksal\'a İlesam\'dan Ödül

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), tarafından 2011 yılında ödüle değer görülen isimler belirlendi.

13.01.2012 08:48

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), tarafından 2011 yılında ödüle değer görülen isimler belirlendi. Erzincan'dan Gazeteci Yazar Hikmet Köksal, Kısa süre önce yayınladığı "Hayat Fıçısı isimli kitabı ile deneme dalında ödül aldı.

Erzincan'da uzun yıllardır gazetecilik ve yazarlık yapan Hikmet Köksal'ın uzun uğraşlar sonucu etkili yaşam ve temel ilkeleri üzerine yayınladığı Hayat Fıçısı isimli kitabı ikinci baskısını yaparken, deneme dalında Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), tarafından ödüllendirildi.

5 kategoride 35 kişinin eserinin ödüle layık görüldüğü değerlendirmenin ardından ödül töreni 2012 yılı ortasında yapılacak.

Gazeteci Yazar Hikmet Köksal, İLESAM gibi kültür ve sanata değer veren bir kuruluş tarafından ödüllendirilmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; "İLESAM her yıl geleneksel olarak çeşitli branşlarda eser verenleri, oluşturulan bir jüri tarafından değerlendirir ve ödüle layık görür. Bu yılda bizim kişisel gelişim olarak 2011 yılında yayınladığımız Hayat Fıçısı isimli, etkili yaşam ve temel ilkelerini esas alan ve anlatan kitabımızı deneme dalında ödüle layık görmüştür ve bunu geçtiğimiz hafta Türkiye çapında açıklayarak ilan ettiler. Bir emeğin değerlendirmesi konusunda olaya bakarsak, ben son derece mutlu oldum. Marifet iltifata tabidir. Bundan sonraki eserlerin hazırlanmasında, potansiyelin teşvik edilmesi, değerlendirilmesi bizi daha fazla cesaretlendiriyor. Hazırlamakta olduğumuz üçüncü, dördüncü kitapların da yayınlanması da bu sayede kısa sürede mümkün olacak. Ben asıl bu ödülle beraber kitabın Türkiye çapında gerek okuyucu tabanında, gerekse bu işle ilgili sektörlerde ilgi görmesinden son derece mutluyum. Gerçekten de bugün ki insanların yorgun hayatı içerisinde kendilerini aile ve iş hayatlarının yanı sıra arkadaş ve dost çevrelerinde sıkıntı olduklarını hepimiz biliyoruz. Aile içi sorunlar, iş hayatındaki sorunlar insanları hırpalıyor. Onların bu sıkıntılarını hafifletecek bir yol haritası ortaya koymak, onlara cesaret aşılamak hepimizin görevi olmalıdır. Bizde kendi çabamızla, üzerimize düşen görevi yerine getirmek için Hayat Fıçısı ve bundan sonraki kitaplarımızı yayınlamaya devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki ay 'Bir anda sabah olmaz' yeni kitabımız da okuyucularımızla buluşacak. Bu kitabında ilgi göreceğini umut ediyorum" şeklinde ifade etti. - ERZİNCAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hikmet Köksal'a İlesam'dan Ödül - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement