Hindistan Bursa'da - Son Dakika
Yerel

Hindistan Bursa'da

Hindistan Bursa\'da

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Bu Yıl 17.'si Düzenlenen ve Kültür-sanat Hayatının Gelenekselleşen Etkinliklerinden Biri Haline Gelen "Fotoğraf Günleri", Dünyanın Dört Bir Yanındaki Farklı Kültürleri Sanatseverlerle Buluşturuyor.

15.04.2007 19:37  Güncelleme: 20:40

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 17.'si düzenlenen ve kültür-sanat hayatının gelenekselleşen etkinliklerinden biri haline gelen "Fotoğraf Günleri", dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürleri sanatseverlerle buluşturuyor.

Fotoğraf Günleri'nin ikinci gününde, Sanatçı Mehmet Günyeli'nin eserlerinden oluşan fotoğraf sergisi, Hindistan'ın mistik havasını Bursa'ya taşıdı. Kent Müzesi'nde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Subaşı tarafından açılan sergide, sanatçı Günyeli'nin Hindistan'da 3 yıllık çalışmasının sonucu ortaya çıkan birbirinden renkli kareleri, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Subaşı, Hindistan fotoğraflarının izleyenleri farklı bir dünyaya götürdüğünü belirterek, Sanatçı Günyeli'ne eserlerini Bursalılar'la paylaştığı için teşekkür etti.

Fotoğraf sanatçısı Günyeli ise, çalışmalarında fotoğrafik değerlerin öne çıktığı bölgeleri seçmeye özen gösterdiğini ifade ederek, geçen yıl Küba fotoğraflarından oluşan bir sergi açtığını, bundan sonra da Fas fotoğraflarını fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunacağını kaydetti. Çalışmalarında özellikle doğudaki farklı din ve kültürlere ait yaşayışları deklanşörüyle ölümsüzleştirmeye önem verdiğine işaret eden Günyeli, Türkiye'de de bir çalışma yapmak için hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi. Günyeli, Hindistan'daki çalışmasında ise batılı bir fotoğrafçı gibi değil, doğulu ahbaplarına bakar gibi fotoğraf çektiğini ve 3 yıllık çalışmanın sonunda bu sıcak ve renkli karelerin oluştuğunu söyledi.

Sanatçının sergisi, daha ilk gününde fotoğraf tutkunlarından büyük ilgi görürken, Günyeli'nin Hindistan fotoğraflarından oluşan kitabı da sergi kapsamında satışa sunuldu.

(EŞ-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hindistan Bursa'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement