Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Muhtarlar Günü'nü Samsun'da kutladı - Son Dakika
Yerel

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Muhtarlar Günü'nü Samsun'da kutladı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Muhtarlar Günü\'nü Samsun\'da kutladı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçede yıllardır uyum içinde çalıştığı muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutlamak amacıyla onlarla Samsun'da bir araya geldi. Başkan Selvitopu, muhtarlara verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın önemini vurguladı. Program kapsamında Samsun'un önemli noktaları ziyaret edildi ve kutlama yemeği düzenlendi. Başkan Selvitopu, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, muhtarların toplumu taşıyan ve ayakta tutan değerler olduğunu belirtti ve Karabağlar'a hizmet etmek için birlikte çalıştıklarını ifade etti. Muhtarlar da Başkan Selvitopu'na teşekkür ederek, plaket sundu.

16.10.2023 10:12  Güncelleme: 10:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçede yıllardır uyum içinde çalıştığı muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutlamak amacıyla onlarla Samsun'da bir araya geldi. Cumhuriyetin 100. yılı olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip Samsun ziyaretinde muhtarlara, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eden Başkan Selvitopu, "Görev yaptığım süre boyunca sizle hiç sıkıntımız olmadı. Tam tersine hep destek gördük" dedi.

Başkan Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, ilçede görev yapan muhtarlar ve aileleri, Cumhuriyetin 100. yılını ve Muhtarlar Günü'nü Samsun'da kutladı. Karabağlar Belediyesi'nin düzenlediği program kapsamında hafta sonu Bandırma Vapuru, Onur Anıtı, Kurtuluş Yolu ve Amazon Köyü ziyaret edildi. Akşam da hep birlikte kutlama yemeği yenildi.

Yemeğin ardından muhtarlara seslenen Başkan Selvitopu, Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmasının önemini vurgulayarak, "Samsun, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da ayak basarak Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı yerdir. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının o yaşlarda hayatını ortaya koyarak vermiş olduğu mücadele çok önemlidir. Bu günlere geldiysek onların sayesindedir. Onlar bize Cumhuriyeti emanet etti. Bunun kıymetini bilmeli ve Cumhuriyetimizi gelecek kuşaklara taşımalıyız" dedi.

"HEDEFİMİZ ORTAK"

Muhtarların en alttaki mülki amirler olduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, "Sizler toplumu taşıyan, toplumu ayakta tutan, toplumu sürükleyen değerlersiniz. Bugüne kadar hep birlikte, uyum içinde çalıştık. zaman zaman eksiklerimiz ve bazı sıkıntılarımız olmuştur. Fakat sonuçta hepimizin ortak hedefi Karabağlar'a hizmet etmek! Bugüne kadar tüm görevlerinizi hak, hukuk, adaletli bir biçimde, kimseyi ötekileştirmeden yaptınız. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre boyunca hiç sıkıntı çekmedim. Tam tersine sizden destek gördüm" diye konuştu.

Selvitopu ayrıca yeniden aday olacak ya da görevlerini bırakacak muhtarları şimdiden kutladığını da söyledi.

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR

Karabağlar Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Muharrem Gülgü de Cumhuriyetin 100. yılında muhtarları aileleriyle birlikte Samsun'da ağırlayan Karabağlar Belediyesi'ne ve Başkan Selvitopu'na teşekkür etti. Gülgü, dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkan Selvitopu'na çiçek verdi.

Başkan Selvitopu daha sonra tüm muhtarlara 5 yıllık görevleri boyunca yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, plaket sundu.

Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Sert ve belediye muhtarlık işleri müdürlüğü yetkililerinin de yer aldığı buluşmaya, Samsun İlkadım Unkapanı ve İlkadım Kadamut mahallelerinin muhtarları da katılarak meslektaşlarını yalnız bırakmadı.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Muhtarlar Günü'nü Samsun'da kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programı Taş Bina Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Programda, protokol üyeleri bayramlaştı.

 • AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
  10 Nis AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi

  AK Parti Antalya İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. İl Başkanı Ali Çetin, Gazze'deki Müslümanları ve Filistin halkını unutmamaları gerektiğini belirtti. Çetin, seçimlerde Antalya halkının kendilerine muhalefet görevi verdiğini ve belediye başkanlarının vaatlerini takip edeceklerini söyledi. Programa AK Parti milletvekilleri, MKYK üyeleri ve partililer katıldı.

 • Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı
  10 Nis Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı

  Güney Kore'de halk, 4 yıl boyunca görev yapacak Ulusal Meclis üyelerini belirlemek üzere bugün sandık başına gitti. Seçime yaklaşık 29.4 milyon kişi katıldı ve oy kullanma işlemi sona erdi. Resmi sonuçların ilerleyen saatlerde kesinleşmesi bekleniyor.

 • Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti
  10 Nis Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti

  Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, ilçede bulunan esnafı ziyaret ederek Ramazan Bayramlarını kutladı. Görevi süresince esnafı her zaman ziyaret edeceğini söyleyen Başkan Kotan, yerel seçimlerde kendisine destek veren esnafa da teşekkür etti.

 • Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri
  10 Nis Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri

  Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta kent protokolünün yoğun katılımıyla Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma törenleri yapıldı.

 • Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Tokat'ta Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında Vali Numan Hatipoğlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşları kabul ederek, bayramlarını kutladı. Programa AK Parti Tokat milletvekilleri, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı, Belediye Başkanı, üniversite rektörü, emniyet müdürü, jandarma komutanı ve diğer daire müdürleri de katıldı.

 • Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı
  10 Nis Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı

  Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Merkez Camisi'nde bayram namazını kılan ve vatandaşlarla sohbet edip bayramlaşan Başkan Önal, Bayraklı'nın çınarlarını da unutmadı. Önal, Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Huzurevi'ni ziyaret ederek huzurevi sakinlerine karanfil dağıttı. Ayrıca, Şehit Uygar Yalçınkaya'nın ailesini de ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 • Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi
  10 Nis Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi

  Sinop'ta Vali Mustafa Özarslan önderliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Boyabat ilçesinde ise AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in konuşmasıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.


Advertisement