Kars'ta Yerel Basının Sorunları İlgililere İletildi - Son Dakika
Yerel

Kars'ta Yerel Basının Sorunları İlgililere İletildi

Kars\'ta Yerel Basının Sorunları İlgililere İletildi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Doğu’daki basının yaşadığı sorunların tespit için Kars’a geldi.

20.07.2016 09:52

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Doğu'daki basının yaşadığı sorunların tespit için Kars'a geldi.

Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, kendisini ziyaret eden Arslan ve Özdemir'e Kars'taki yerel gazetelerin sorunları hakkında bilgiler verdi.

Cemiyet Genel Sekreteri Burhan Akyıldırım ve 2'nci Başkan Erbil Hüryurt'un da hazır bulunduğu ziyarette, Daşdelen, gazetelerin kadrosundaki fikir işçilerinin çalışma durumundan resmi ilanlardaki, fiyat artışı, kdv oranının düşürülmesine kadar birçok konuyu Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan'a iletti.

Arslan da, yerel gazetelerin demokrasilerin teminatı olduğunu belirterek, "Her şeyden önce mahalli gazetelerimiz yerel demokrasinin teminatıdır. Sivil toplumun hayata geçmesinde, halkımızın özgürce iradesini kullanabilmesinde, yönetenle yönetilen ilişkisinde yönetilenden yana tavır koyarak sorgulama işlemini yerine getirmesinde büyük faydalar yerine getirmekte. Basın ilan kurumu genel kurulunda da özellikle Anadolu basınının ileriye dönük kurumsallaşması için adımlar atıyoruz. Ancak Doğu, Güneydoğu ziyaretlerinde gördüğümüz hadiselere işaret etmem gerekir ise, birkaç yıldır resmi ilanların yayınlanmasına ilişkin sorun yaşanmakta" diye konuştu. - KARS

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kars'ta Yerel Basının Sorunları İlgililere İletildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement