Kütahya'nın Ekonomik Durumu Çavdarhisar'da Masaya Yatırıldı - Son Dakika
Yerel

Kütahya'nın Ekonomik Durumu Çavdarhisar'da Masaya Yatırıldı

Kütahya\'nın Ekonomik Durumu Çavdarhisar\'da Masaya Yatırıldı

Kütahya'nın ekonomik durumunun değerlendirildiği istişare toplantısı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları'nın katılımıyla Çavdarhisar ilçesinde gerçekleştirildi.

29.03.2012 20:43

Kütahya'nın ekonomik durumunun değerlendirildiği istişare toplantısı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları'nın katılımıyla Çavdarhisar ilçesinde gerçekleştirildi.

Kentin ekonomik durumnun masaya yatırıldığı toplantı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Altınkaya, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İshak Pekbilgin ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Erdal Yıldırım'ın katılımıyla Çavdarhisar Kaymakamlığında yapıldı.

Toplantı sonunda Kütahya'nın gelişmesi, ekonomik olarak daha da ilerlemesi, istihdam düzeyinin artması ve Kütahya'nın ilçeleriyle birlikte nasıl kalkınması gerektiği konularında yapılan ve yapılması gereken çalışmalar üzerinde durulduğunu ifade eden Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, "Her ilçenin kendine has problemleri var. Bu toplantıda bunları çok detaylı olmamak şartıyla ana detaylarıyla kurallara bağladık. Bundan sonraki toplantılarımızda da çok istekle değil de bir veya iki istekle gelip o konu üzerinde yoğunlaşmayı planladık. Kütahya'nın il ve ilçeleriyle birlikte yapılacak olan tüm çalışmalarda hep beraber gündemimize almaya karar verdik. Kütahya ve ilçelerimizle ilgili çok ciddi önerilerde bulunuldu. Bizim için çok verimli toplantıydı. Bu toplantıların devamının yapılıp yöresel ve Kütahya ile alakalı Kütahya'yı tek bir bütün olarak bütün problemleri masaya yatırıp artık Kütahya göç veren değil göç alan bir konuma getirme gayreti içerisinde olması gerektiğini algıladık. İnşallah bu toplantıdan Kütahya adına çok güzel sonuçlar çıkar" dedi.

(EFE-

29.03.2012 20: 23: 28

TSI

NNNN - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kütahya'nın Ekonomik Durumu Çavdarhisar'da Masaya Yatırıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement