Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret - Son Dakika

Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret

22.11.2011 17:00
Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret

Trabzon ile kardeş kent olan Macaristan'ın Zigetvar kentinin Belediye Başkanı Janos Kolovics ve beraberindeki heyet, Trabzon Belediyesi'ni ziyaret etti.

Trabzon ile kardeş kent olan Macaristan'ın Zigetvar kentinin Belediye Başkanı Janos Kolovics ve beraberindeki heyet, Trabzon Belediyesi'ni ziyaret etti.

Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, kardeş şehir olan Zigetvar Belediye Başkanı Janos Kolovics'i Trabzon'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İki kardeş şehir arasında çok güçlü bağlar bulunduğunu, Trabzon'da doğan cihan imparatoru Kanuni Sultan Süleyman'ın Zigetvar'da vefat ettiğini ifade eden Kınalı, "Sizin şehrinizin komutanı olan Miklos Zrinyi'yi minnetle anıyorum. Tarihi geçmişi başta olmak üzere birçok ortak özelliği bulunan ve ikili ilişkilerde belli bir seviyeye gelen iki şehrin halkının dostluğunun ilelebet sürmesini temenni ediyorum" dedi.

Trabzon'da bulunmaktan mutlu olduğunu dile getiren Zigetvar Belediye Başkanı Kolovics ise "9-13 Eylül tarihlerindeki şenlikler için sizin heyetinizi kabul ettik, Mehter Takımı için özellikle teşekkür ediyorum. Zrinyi Şenliklerimize renk kattınız, sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum. Artık hem geleneklerimizle hem kültürel, sosyal ilişkilerimizle iki kardeş şehir olarak birbirimizi tanımaya devam ediyoruz. Ekonomik olarak ilişkilerin geliştirilmesi ve bu bağlamda lojistik bir merkez oluşturularak iki şehir arasında doğrudan ticaretin gelişmesini talep etmekteyiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kınalı, Janos Kolovics'e telkari işlemeli fincan takımı hediye ederken, Kolovics ise Kınalı'ya Zigetvar şehrini tanıtan kitap hediye etti.

- TRABZON

YORUMLAR
500
Buca Belediye Başkanı Kılıç, Bayram Öncesi Esnafı Ziyaret Etti Buca Belediye Başkanı Kılıç, Bayram Öncesi Esnafı Ziyaret Etti EDİRNE- Kırkpınar Başpehlivanı Şimşek'ten Edirne Belediye Başkanı Gürkan'a ziyaret EDİRNE- Kırkpınar Başpehlivanı Şimşek'ten Edirne Belediye Başkanı Gürkan'a ziyaret Aydın'ın Lgs Birincileri, Belediye Başkanı Çerçioğlu'nu Ziyaret Etti Aydın'ın Lgs Birincileri, Belediye Başkanı Çerçioğlu'nu Ziyaret Etti
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement