Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta Yeni Bir Eğitim Kurs Merkezi Açtı - Son Dakika
Yerel

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta Yeni Bir Eğitim Kurs Merkezi Açtı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus\'ta Yeni Bir Eğitim Kurs Merkezi Açtı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta Eski Ömerli ve Mithat Paşa Mahallelerinin yanı sıra Bahçe Mahallesi'nde de bir eğitim ve öğretimi destekleme kurs merkezi açtı. Kurs merkezi, LGS öğrencilerine hizmet verirken aynı zamanda 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine de destek sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi, kurs merkezlerinde öğrencilere ücretsiz öğle yemeği de sunuyor ve kaynak kitap, birebir etüt, soru bankası ve deneme sınavlarıyla öğrencileri destekliyor.

21.10.2023 09:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin Büyükşehir Belediyesi özellikle dezavantajlı mahallelerde yaşayan öğrencilerin faydalandığı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'ne bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir, Tarsus'ta Eski Ömerli ve Mithat Paşa Mahallelerinde bulunan kurs merkezlerinin dışında bir kurs merkezini de Bahçe Mahallesi'nde açtı. LGS öğrencilerine yönelik hizmet verilen kurs merkezinden, aynı zamanda 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri de faydalanabilecek.

Eski Ömerli ve Mithat Paşa Mahallerinden sonra yeni şubesini Bahçe Mahallesi'nde açan Büyükşehir, öğrencilerin eğitim hayatına destek olurken, kurs merkezlerinde öğrencilerin öğle öğünlerini de ücretsiz bir şekilde karşılıyor. Aşhanede hazırlanan yemekler sayesinde öğrenciler hem zamandan, hem de yemek masrafından Büyükşehir sayesinde kurtuluyor. Kaynak kitap, birebir etüt, soru bankası ve ücretsiz denemelerle de öğrencilerin desteklendiği kurs merkezinden 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri de faydalanabiliyor.

TÜRKMEN: "TARSUS'A 4. LGS KURS MERKEZİ'Nİ KAZANDIRMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ"

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 18. LGS Kurs Merkezi'ni Tarsus'ta Bahçe Mahallesi'ne kazandırdıklarını belirten Tarsus Bahçe Şubesi LGS Kurs Sorumlusu Ayşegül Türkmen, "Tarsus'ta Eski Ömerli ve Mithat Paşa kurs merkezlerimizden sonra açılan 4. şubeyiz. Tarsus'ta daha fazla öğrenciye hizmet vermenin heyecanını yaşıyoruz. Öğrencilerimiz de durumdan gayet memnun. Velilerimiz de çok ilgili" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilere kurs merkezlerinde sundukları imkanlardan da bahseden Türkmen, "Bu süreçte sınıf öğretmenlerimiz birebir eğitim koçluğu yaparak, sadece kendi derslerinin değil, diğer branş öğretmenlerinin verdiği dersleri de takip ediyor. Çocuklara ödevlendirme yapıp, etütlerde takviye sağlıyorlar. Aynı zamanda bireysel rehberlik hizmeti almak isteyen öğrencilerimizi, rehberlik servisine yönlendiriyoruz. Rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimize motivasyon sağlayarak, onları bu sürece hazırlıyor" dedi.

"VELİLERİMİZLE VE ÖĞRENCİLERİMİZLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

Öğrencilerin sınav motivasyonlarını artırmak adına seminer, ücretsiz konserler, piknik ve doğa gezileri gibi etkinlikler de düzenleyeceklerini belirten Türkmen, öğrencilere dersler dışında nefes alma zamanı tanımak için bunları yaptıklarını kaydederek, "Büyükşehir'in il geneline yayılmış toplam 18 LGS kurs merkezi var. Bir öğrenci denemeye girdiği zaman, sadece Tarsus'taki Bahçe şubesindeki sonuçlarla kendini değerlendirmeyecek. Mersin'deki 18 LGS kurs merkezinde kaç öğrenci varsa, onların sonuçları ile kendini değerlendirecek. Bu durumda öğrencinin daha gerçekçi bir sonuca ulaşması sağlanmış olacak" diye konuştu.

Kurs merkezinde öğrencilere öğle yemeği de ikram ettiklerini sözlerine ekleyen Türkmen," YKS'nin tekrarı var, ama LGS'nin tekrarı yok. İyi bir lise için LGS anahtarsa, iyi bir üniversite için de iyi bir lise bunun kapısı. Bu süreçte velilerimizle ve öğrencilerimizle işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz. Onları yalnız bırakmayacağız" dedi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus'ta Yeni Bir Eğitim Kurs Merkezi Açtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • mahkeme heyeti, Ege Akersoy hakkında kararını açıkladı
  16:53 mahkeme heyeti, Ege Akersoy hakkında kararını açıkladı

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye 'sen tam bir Arap sevicisisin' diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.

 • Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım
  16:27 Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım

  Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan avukat Feyza Altun, hakkında çıkan iddialar sonrası ''Polisler eve gelince rakı içtim demedim. Polisler geldiği sırada ben evde bir tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim'' dedi.

 • Akraba pazarcılar arasında müşteri kapma kavgasında 1 kişi vurularak can verdi
  16:19 Akraba pazarcılar arasında müşteri kapma kavgasında 1 kişi vurularak can verdi

  İzmir'in Karabağlar ilçesinde, pazarcılık yapan ve balık sattığı öğrenilen akrabalar arasında müşteri kapma kavgası çıktı. Akşam saatlerinde de devam eden kavgada 64 yaşındaki adam yeğeni tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Kavgada hayatını kaybeden adamın oğlu da tabancayla yaralanırken, olayla ilgili 2 şüpheliden 1'i yakalandı.

 • Ne yapıyorsun Wanda! Paylaştığı son fotoğrafa ''Yenge yapma'' yorumları yağdı
  16:10 Ne yapıyorsun Wanda! Paylaştığı son fotoğrafa "Yenge yapma" yorumları yağdı

  Mauro Icardi'nin sevgili Wanda Nara, verdiği pozlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Güzel modelin son paylaşımına bazı kullanıcılar tarafından ''Yenge yapma'' şeklinde yorumlar geldi.

 • The Office dizisinin oyuncusu Ewen MacIntosh vefat etti
  16:05 The Office dizisinin oyuncusu Ewen MacIntosh vefat etti

  The Office dizisi oyuncularından Ewen MacIntosh, 50 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncu yapılan törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

 • Dolar 31 TL'yi gördü
  15:42 Dolar 31 TL'yi gördü

  Güne değer kazanarak başlayan dolar 30,9580 seviyesinden sonra 30,99 TL seviyesini zorlayarak 31 TL'yi test etti. Euro ise 33,47 TL seviyesinden işlem görüyor.


Advertisement