Müslüme'nin anneannesi konuştu: Aklımı kaybedeceğim! - Son Dakika

Müslüme'nin anneannesi konuştu: Aklımı kaybedeceğim!

27.11.2021 12:24

Mersin'de bir dağ başında cansız bedeni bulunan yörük kızı Müslüme'nin ölümüyle ilgili dede Hasan Yağal tutuklandı. Müslüme'nin öz babasının dede Yağal olduğu iddia edilirken anneanne olaylara ilişkin bir açıklama yaptı. Aklını kaybedeceğini söyleyen anneanne, "Böyle laflar doğru değil. Biz şeriat altında yaşıyoruz. Suçlamalar ayıp." ifadelerini kullandı.

Mersin'de arama çalışmalarının 10. gününde cansız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Yörük Kızı Müslüme Yağal'ın yaşadığı kıl çadırda sessizlik hakim olurken, anneanne Müslüme Yağal ile babaanne Ayşe Yağal soruşturmanın sonucunu bekliyor. Müslüme'nin annesi Selvi Yağal'ın ise Mersin Kadın Sığınma evine yerleştirildiği öğrenildi.

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim, biz şeriat altına yaşıyoruz

"AKLIMI KAYBEDECEĞİM"

Anneanne Müslüme Yağal ise "Bunları duydukça aklımı kaybedeceğim. Çok kötü. Kafamı kaldıracak gücüm kalmadı. Bu kadar kötü şeyler olacağını tahmin etmiyorum. Bizim dünür hasta oldu. Oğlu da babasının yanına gitti. Böyle laflar doğru değil. Biz şeriat altında yaşıyoruz. Bu laflara karşıyız. Suçlamalar ayıp. Kızımız Mersin'de. Çok kötü olduk" diye konuştu.

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim, biz şeriat altına yaşıyoruz

"AYNI SOYADI TAŞIDIĞIMIZ İÇİN ÇOK DAHA FAZLA ÜZÜLDÜK"

Göç Eden Sarikeçililer Türkmenler Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Yağal yaptığı ise açıklamada, "Ben Sarıkeçili Dernek Başkanı olarak açıklama gereği duydum. Çok üzüldük, herkes üzüldü. Bu olayda aynı soyadı taşımakla biz biraz çok daha fazla üzüldük. Bu konuda bizi üzen bir şey daha var. Net bir sonuca varılmadan yargı süreci devam ediyor. Sonucu belli değil. Buna rağmen sosyal medyada gerek bazı yayın organlarında gerek bazı vatandaşlar değişik yayınlar yapıyorlar. Bunlar Sarıkeçili yörüklere mal ediliyor. Bunlar yapılmasın. Sarıkeçililere mal edilmesin. Ortada herhangi bir sonuç yayınlanmadı, ortada herhangi bir sonuç yok. Adli süreç devam ediyor. İnşallah adalet bu sonucu karara bağlayacak. Sonuç açıklansın. Sonuçta suçlayacaksak suçlayalım. Aklanacaksa da aklanacak. Bu konuda ön yargılı olmayalım" dedi.

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim, biz şeriat altına yaşıyoruz


YORUMLAR (1)
  • Abc : gonya kadar rezil haberlerin alindigi baska bir vilayet ne gordum nede duydum seriata gore cezanizi bir arastirin.... Cevap Yaz 90 24 Yayından Kaldır
500

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Müslüme'nin anneannesi konuştu: Aklımı kaybedeceğim! - Son Dakika


Advertisement