Nazilli'de özel çocuklar etkinlikte buluştu - Son Dakika
Yerel

Nazilli'de özel çocuklar etkinlikte buluştu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar etkinlikte buluştu. Özel eğitim okulunda düzenlenen kutlamalara okul müdürü solo türkü söyleyerek katkıda bulundu.

05.12.2023 03:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Nazilli'de özel çocuklar etkinlikte buluştu

Öğretmenler korosunda okul müdürü solo söyledi

AYDIN - Aydın'ın Nazilli ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar etkinlikte buluştu. Özel eğitim okulunda düzenlenen kutlamalara okul müdürü seslendirdiği solo türkü ile dikkatleri üzerine çekti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Nazilli'de kutlama etkinliği düzenlendi. Nazilli Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu'nda düzenlenen geniş kapsamlı kutlama etkinliği katılanlardan tam not aldı. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan renkli programda öğrenciler şiirler okudu, piyano çaldı, ritim gösterisi, dans gösterisi yaptı, Yeşilçam filmlerinden eserleri canlandırdı. Pamuk şeker, tavuk-ayran-pilav gibi çeşitli ikramların sunulduğu etkinlikte palyaço gösterileri ve balondan oyuncaklar öğrenciler kadar protokol üyelerini ve öğrencilerin ailelerini de çok mutlu etti. Nazilli Koçlar İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencileri de yanlarında getirdikleri karanfilleri özel öğrencilere vererek günlerini kutladı.

"Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve yaşam kalitelerinin artırılması çok önemlidir"

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hakan Bay, "Engelli olmak hiç kimsenin tercihi değildir. Toplum olarak tüm insanları olduğu gibi kabullenmek, farklılıklara tahammül edebilmek, insan olma felsefemizin gereğidir. Okul olarak temel hedefimiz, sorumlu olduğumuz öğrencilerin kendi başlarına hayatlarını devam ettirmeleri ve kendi kendilerine yeter duruma gelmelerini sağlamaktır. Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve yaşam kalitelerinin artırılması çok önemlidir. Çünkü onlarda bu toplumun bir parçasıdır. Engelli bireyleri üreten ve kendine yeten bir hale getirebilmek temel amacımız olmalıdır. Bu amaçtan hareket ederek engelli bireylerin eğitimi bizler için çok önemlidir. Çünkü eğitim alan bir engelli, üretici bir konuma gelecek ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilerek kendini gerçekleştirmiş olacaktır. Eğitim alan engelliler toplumla bütünleşme yolunda ilerleme göstermektedir. Toplumumuzda engellilerle ilgili çok fazla ön yargılar ve olumsuz tutumlar gözlemlenmektedir. Bu önyargıların ve olumsuz tutumların çoğu engelli bireyleri tanımamaktan ve onlarla aynı ortamı paylaşmamaktan kaynaklanmaktadır. Oysa ki bizler, yani normal insanlar onları anlamaya çalışsak ve onlarla biraz zaman geçirsek, bu önyargıların ve olumsuz tutumların birçoğunun yersiz ve anlamsız olduğu görülecektir. Bizler Nazilli Özel Eğitim Meslek Okulu olarak bu önyargıların ve olumsuz tutumların ortadan kalkması için öğrencilerimizi devamlı toplumla bütünleştirmeye çalışmakta ve öğrencilerimizi sosyal ortamlarda normal akranlarıyla bir araya getirmekteyiz. Bunun sonucu olarak ta öğrencilerimizin sosyal aktiviteleri artmakta ve kendilerine olan özgüven duygusu da gelişmektedir. Değerli misafirler; Bunun en güzel örneğini Nazilli Özel Eğitim Meslek Okulu'nun açılışından bugüne kadar öğrencilerimize verilen kaliteli eğitimin sonucunda öğrencilerimizin gelmiş olduğu seviye en güzel ispatıdır. Bu anlamda öğrencilerimizin gelişiminde ve bugün ki programın hazırlanmasında emeği geçen idareci, tüm öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerime ve çalışanlarıma teşekkür ederim" dedi.

Müdür Bay'dan renkli gösteri

Okulda 10 yıldır idarecilik yapan ve öğrencileri ile olan diyaloğu ile hem öğrencilerin hem de velilerin kalbinde taht kuran Okul Müdürü Hakan Bay ve okulda görev yapan öğretmenlerin kurduğu koro tarafından şarkılar ve türküler söylendi. Protokol üyeleri, öğrenciler ve öğrenci velilerinin büyük beğeni ile izlediği koronun konserinin sonunda mikrofonu eline alan Okul Müdürü Hakan Bay, hareketli bir türküyü solo seslendirdi. Türkünün nakarat bölümünde oynayan müdür büyük alkış aldı. Etkinliğin en renkli görüntülerini sunan Müdür Bay, 10 yıldır görev yaptığı okulunu, öğretmenlerini ve öğrencilerini çok sevdiğini ifade ederek "Öğrencilerimin mutluluğu benim mutluluğum" dedi.

Etkinlik öğrencilerin hazırladığı stantların gezilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından eğlence ile devam etti. Programa; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, şube müdürleri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, Yeşil Mahalle Muhtarı Şenol Öztürk, ilçedeki diğer engelli okullarının müdürleri, engelli derneklerinin başkanları, siyasi parti temsilcileri, öğrenci aileleri ve davetliler katıldı.

Nazilli\'de özel çocuklar etkinlikte buluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nazilli'de özel çocuklar etkinlikte buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Dilan Polat'a özenen bir isim daha! Lüks aracın tepesine çıkıp dolarları etrafa saçtı
  11:46 Dilan Polat'a özenen bir isim daha! Lüks aracın tepesine çıkıp dolarları etrafa saçtı

  Kara para aklama suçlamasıyla aylardır cezaevinde olan Dilan Polat'a özenen çok sayıda kişi sosyal medya hesabından görüntüler paylaşırken, bugün internete düşen bir video da büyük ses getirdi. Lüks aracının tepesine çıkan bir kadın, dans ederek elindeki dolarları etrafa saçtı. Görüntülerde kadının daha sonra ise belindeki silahı çıkararak aracının üstüne koyduğu görülüyor.

 • MTA: İliç'ten geçen fay hattı resmi fay haritasından silinmedi
  11:06 MTA: İliç'ten geçen fay hattı resmi fay haritasından silinmedi

  Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, İliç'ten geçen fay hattının resmi fay haritasından silindiği iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. MTA tarafından yapılan açıklamada, söz konusu fayın haritalandığı ve güncellenmesi çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

 • İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili istifa etti
  11:06 İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili istifa etti

  İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Karakeçili, istifa mesajında İYİ Parti lideri Meral Akşener'i bilgili bir siyasetçi ve tecrübeli bir orkestra şefi olarak tanımlayarak, parti yönetiminin siyasal bir gürültü kaynağına dönüştüğünü belirtti.

 • Elazığ'da maden ocağında göçük! Toprak altında kalan işçiler var
  10:53 Elazığ'da maden ocağında göçük! Toprak altında kalan işçiler var

  Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişi toprak altında kalırken, bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. AFAD'dan yapılan açıklamada 2 işçinin kurtarıldığı ifade edilirken, toprak altında olan 1 kişinin kurtarılması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

 • tv100, Yeni Frekansı ile İzleyicilerine Ulaşıyor
  10:40 tv100, Yeni Frekansı ile İzleyicilerine Ulaşıyor

  tv100, izleyicilerine ulaşmak için yeni bir frekans ekledi. Eski frekanslar da aktif olarak kullanılmaya devam edilecek. Bu durum, izleyicilere tercihlerine göre seçim yapma imkanı sunuyor.

 • Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu
  10:38 Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu

  Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Haberler.com Youtube kanalında yaptığı faiz tahminleri gerçekleşti. Erdoğan, TCMB'nin artık faiz artırımına gitmeyeceğini ve bu durumun piyasaları zorlayacağını öngörmüştü. Yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın da bu görüşe katıldığı ve faiz artırımına gitmediği görüldü.

 • Balkondan düşen Down sendromlu çocuğu havada yakalayarak kurtardı
  10:37 Balkondan düşen Down sendromlu çocuğu havada yakalayarak kurtardı

  Sapanca'da down sendromlu Zeynep Genç, balkondan sarkarken annesi tarafından tutulduğu sırada elinden kayarak düştü. Ancak bir vatandaş tarafından havada yakalanan çocuk, beton zemine düşmekten son anda kurtuldu. Olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Ölen eşine hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı
  10:35 Ölen eşine hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları sürüyor. Filistinli bir kadın, İsrail saldırısında ölen eşini hayata döndürebilmek için kalp masajı yaptı. Filistinli kadının Beyt Lahiya'daki Kemal Advan Hastanesi'nde eşi ölmesin diye çırpınışı izleyenlerin yüreklerini burktu.

 • Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti
  10:33 Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti

  Derya Uluğ'un son konserinde Şinanay şarkısını söylediği esnada Fenerbahçeli taraftara Galatasaray için küfrettirdiği konuşulunca cevap gecikmedi. Görüntülerinin tepki çekmesinin ardından videonun uzun halini yayınlayan Uluğ "Gördüğünüz bir video üzerinden, birini haksızca, hiç tasvip etmediği bir şeyi yapmış gibi göstermenin kime ne zaman ne faydası olmuştur ki" diyerek küfrettirdiği söylentisini yalanladı.


Advertisement