Pursaklar'dan Suriyeli Sığınmacılara Yardım Tır'ı - Son Dakika
Yerel

Pursaklar'dan Suriyeli Sığınmacılara Yardım Tır'ı

Pursaklar\'dan Suriyeli Sığınmacılara Yardım Tır\'ı

Pursaklar Belediyesi’nce Suriyeli sığınmacılar için hazırlanan yardım TIR’ı Başkan Çetin’in katılımıyla Tebessüm Çarşısı önünden dualarla uğurlandı.

10.10.2016 10:47

Pursaklar Belediyesi'nce Suriyeli sığınmacılar için hazırlanan yardım TIR'ı Başkan Çetin'in katılımıyla Tebessüm Çarşısı önünden dualarla uğurlandı.

Tebessüm Çarşısı önünde düzenlenen törene Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda kişi katıldı. Kur'an tilaveti ile başlayan uğurlama töreni protokol konuşmaları ile devam etti. Uğurlama töreninde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Suriyeli mazlumların durumuna dikkat çekerek, "Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın. Suriyeli mazlumlar çok zor durumdalar. Bizler de bunun farkında olarak un ve sudan oluşan yardım TIR'ımızı Şanlıurfa'ya uğurluyoruz. Onların yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar hemşehrilerimizle birlikte 17 TIR yardım yapıldı. Rabbim yardımlarımızı kabul etsin" diye konuştu.

Pursaklar Belediyesi ve ilçe halkının duyarlılığını takdir eden Kaymakam İhsan Kara ise, "Sayın Başkanımıza ve değerli hemşehrilerimize bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından yardım TIR'ı dua ile Şanlıurfa'ya uğurlandı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pursaklar'dan Suriyeli Sığınmacılara Yardım Tır'ı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement