Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması - Son Dakika
Yerel

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Irak sınırındaki olayla ilgili olarak "Özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi-" dedi.

02.01.2012 14:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Irak sınırındaki olayla ilgili olarak "Özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi-" dedi.

Kamalak, partisinin Hatay il teşkilatının Beyza İş Merkezi'nde düzenlenen 4. olağan kongresinde yaptığı konuşmada, bir davanın haklılığının geçici kalabalıkların çoğunluğuyla değil ilahi iradeye uygunluğuyla ölçülebileceğini söyledi.

İşsizliğin giderek arttığını, işçi, memur ve emeklinin kötü durumda olduğunu ve feryat ettiğini ileri süren Kamalak, tek kurtuluşun "milli görüşte" olduğunu kaydetti.

Komşularla izlenen sıfır sorun politikasını eleştiren Kamalak, etrafta komşu kalmadığını, Suriye üzerinden yapılan hesapların Türkiye'yi savaşa sokmak olduğunu, bununla Türkiye ve İran'ın karşı karşıya getirilmek istendiğini iddia etti.

Irak sınırındaki olaya değinen Kamalak, "Üç gün önce Hakkari'de 35 gencimizi bu ülkenin silahları, bombalarıyla imha etmediler mi- Ne yapıyorlarmış, kaçakçılık. Ne yapmalıydı bunlar- Hangi fabrikayı kurdun, hangi yatırımı yaptın, olanlar da özelleştirildi. İnsanların geçim kaynaklarını elinden alırsan ne yapacak bu millet. Özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi-" diye konuştu.

Kamalak, ülkenin iktisadi, mali konularının yanı sıra dış politikasının kötü durumda olduğunu ileri sürdü.

Daha sonra, divan başkanlığını Mustafa Geçer'in yaptığı kongrede, İl Başkanı Necmettin Çalışkan'ın hazırladığı tek listeyle seçime gidildi.

- HATAY

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement