SOLOTÜRK hayranı minik Çınar, pilotluk hayali için 10 yıl sonrasına sözleşti - Son Dakika

SOLOTÜRK hayranı minik Çınar, pilotluk hayali için 10 yıl sonrasına sözleşti

27.06.2022 10:33

- SOLOTÜRK hayranı minik Çınar, pilotluk hayali için 10 yıl sonrasına sözleşti SOLOTÜRK hayranı 6 yaşındaki Çınar Yücel Bentürk, pilotluk hayallerini gerçekleştirmek için 10 yıl sonrası için sözleşti.

- SOLOTÜRK hayranı minik Çınar, pilotluk hayali için 10 yıl sonrasına sözleşti

YALOVA - SOLOTÜRK hayranı 6 yaşındaki Çınar Yücel Bentürk, pilotluk hayallerini gerçekleştirmek için 10 yıl sonrası için sözleşti.

Kıbrıs gazisi Yalçın Gez'in torunu 6 yaşındaki Çınar Yücel Bentürk'ün en büyük hayali SOLOTÜRK ekibinin pilotu olmak. Hayranı olduğu pilotların gösterilerini izlemek için birçok şehre giden Çınar, son olarak Yalova Belediyesi organizesinde kentte gelen SOLOTÜRK üyeleriyle buluştu. Gösteriyi babasıyla yaptığı SOLOTÜRK'ün F-16 savaş uçağı maketi ile takip eden Bentürk, "Benim dedem Kıbrıs Gazisi. Ben de gazi torunuyum. İlk evdeki uçağım budur. Evde fazlası da var. Parçaları bulmasına yardım ederek bu maketi babamla birlikte yaptım. SOLOTÜRK gösterisini izledikten sonra pilot olmaya karar verdim" dedi.

Minik hayranıyla bir araya gelen SOLOTÜRK ekip üyesi Hava Pilot Binbaşı Emre Mert ise Çınar'ı aralarını beklediklerini söyledi. Çınar'a sağlığına dikkat etmesi yönünde tavsiye veren Mert, "Annenin babanın sözünü dinle, derslerine güzelce çalış. Bu uçağın gerçeği bizde var. Sen büyüyünce biz uçağı sana verelim. 10 sene sonra seninle buluşalım" dedi.

Minik Çınar'ın annesi Nilay Bentürk ise çocuğunun Yalova'da 2019 yılında yapılan SOLOTÜRK gösterisini izlerken 3 yaşında olduğunu ifade etti. O günden bu yana kadar gösteri yapılan illere gittiklerini anlatan Bentürk, "Oğlum tam bir SOLOTÜRK hayranı ve onları gördükçe pilot olma aşkı daha da oluşuyor. Şimdiden maketlerini kendi elleriyle yapıyor. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı bir evlat olur.

YORUMLAR
500
Çocuğunu görmeye eski eşinin evine gitti, kadının sevgilisi tarafından başından vuruldu! Çocuğunu görmeye eski eşinin evine gitti, kadının sevgilisi tarafından başından vuruldu! Karamollaoğlu'ndan hükümete çok sert sözler: Ahlaki ve manevi referansları siyasi istismar vesilesi yaparak değerlerimizi ucuzlattınız! Karamollaoğlu'ndan hükümete çok sert sözler: Ahlaki ve manevi referansları siyasi istismar vesilesi yaparak değerlerimizi ucuzlattınız! Papa'nın yerine gelmesi beklenen Kardinal Ouellet'in de aralarında olduğu 88 din adamına 'cinsel taciz' suçlaması Papa'nın yerine gelmesi beklenen Kardinal Ouellet'in de aralarında olduğu 88 din adamına 'cinsel taciz' suçlaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel SOLOTÜRK hayranı minik Çınar, pilotluk hayali için 10 yıl sonrasına sözleşti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement