Sp Rize İl Başkanı Zerdeci: "Takipsizlik ve İlgisizlikten Dolayı Rize'ye Tersane Kazandıramadık. İnşallah Demiryolu Projesinin Akıbeti de Böyle Olmaz" - Son Dakika
Yerel

Sp Rize İl Başkanı Zerdeci: "Takipsizlik ve İlgisizlikten Dolayı Rize'ye Tersane Kazandıramadık. İnşallah Demiryolu Projesinin Akıbeti de Böyle Olmaz"

Sp Rize İl Başkanı Zerdeci: "Takipsizlik ve İlgisizlikten Dolayı Rize\'ye Tersane Kazandıramadık. İnşallah Demiryolu Projesinin Akıbeti de Böyle Olmaz"

Saadet Partisi (SP) Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize'de tersane yapılamadığını, demiryolu akıbetinin de böyle olmasından endişe duyduklarını bildirdi.

03.01.2012 11:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi (SP) Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize'de tersane yapılamadığını, demiryolu akıbetinin de böyle olmasından endişe duyduklarını bildirdi.

Zerdeci, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon- Erzincan Demiryolu projesinin Rize'ye buradan da Türk Cumhuriyetleri ve Kafkaslara bağlanması gerektiğini belirterek, şunları ifade etti:

"Demiryolu Sivas'tan Samsun'a, oradan da Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Batum'a bağlanabilir. Böylece projeden Doğu Karadeniz'in tüm illeri faydalanmış olur ve Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri ve Kafkasları demiryoluyla birbirine bağlamış oluruz."

Demiryolu projesi için komisyon kurulması gerektiğini dile getiren Zerdeci, şunları kaydetti:

"Demiryolu Projesinden Rize'nin istifade etmesi için işadamları, odalar, borsalar, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri koordineli bir şekilde çalışmalıdır. Saadet Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize'ye tersane kazandıramadık. İnşallah demiryolu projesinin akıbeti de böyle olmaz."

- RİZE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sp Rize İl Başkanı Zerdeci: 'Takipsizlik ve İlgisizlikten Dolayı Rize'ye Tersane Kazandıramadık. İnşallah Demiryolu Projesinin Akıbeti de Böyle Olmaz' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement