Vatandaşlar Yeni Hastanede Çiçeklerle Karşılandı - Son Dakika

Vatandaşlar Yeni Hastanede Çiçeklerle Karşılandı

08.05.2013 10:02
Vatandaşlar Yeni Hastanede Çiçeklerle Karşılandı

Mersin'in Silifke ilçesinde 2009 yılında inşaasına başlanan 200 yatak kapasiteli Silifke Devlet Hastanesi hizmete açıldı.

Mersin'in Silifke ilçesinde 2009 yılında inşaasına başlanan 200 yatak kapasiteli Silifke Devlet Hastanesi hizmete açıldı.

Hastanenin ilk gününde hem hastaları ziyarete gelen hem de hastaneyi inceleyen Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Yavuz Gözükara, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Barış Saydam, Silifke Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Levent Yıldırım, İdari Mali Hizmetler Müdürü İbrahim Doğu, Müdür Yardımcısı Davut Mutlu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Cihat Budak, Sağlık-Sen İlçe Başkanı Serdar Karataş tarafından karşılandı.

Hastaneyi inceleyen Gözükara, Bölge Hastanesi konumunda olan hastane sağlık yönünden Silifke başta olmak üzere çevresinde bulunan birçok ilçeyi rahatlatacağını, Mut, Gülnar, Anamur, Bozyazı gibi ilçelerden gelen hastalara da hizmet vereceğini söyledi.

Hastalara daha çabuk hizmet ile sağlık alanında verilen hizmetin kalitesinin yükseldiğini ve hastalara daha kısa sürede hizmet verebilecek fiziki yapıya sahip olduklarını belirten Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Gözükara, 200 yataklı olarak hizmet verecek olan Silifke Devlet Hastanesi ilk hastalarını kabul etti. Hayırlı olması temennisi ile Gözükara vatandaşları Hastane girişinde çiçeklerle karşıladı.

Silifke Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Levent Yıldırım yaptığı konuşmada, akıllı bina sistemi ile yapılan inşatta kullanılan malzemelerin kalitesinin dikkat çektiğini ve Hastanenin 3'erli 10 blok ve 7 kat olarak yapıldığını söyledi.

Dr. Yıldırım, 9 ameliyathanesi, 90 tek kişilik, 50 çift kişilik ve 10 süit odası olmak üzere toplamda 200 yatak kapasitesi bulunduğunu, 84 polikliniği ve son model donanımlı ile modern ve Silifke'ye yakışan bir hastane olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı ile TOKİ arasında yapılan protokolle 29 milyon 620 bin TL'ye yüklenici firma MD inşaat tarafından yapımı tamamlanarak teslim edildiğini belirten Yıldırım, hastanenin toplam alanının 60 bin metrekareden oluştuğunu, hizmet alanının 39 bin metrekare ve kalan alanının ise yolundan parkına kadar her türlü peyzaj işini de tamamlanarak teslim alındığını, Silifke ve bölge halkının kaliteli sağlık hizmeti verebilmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti. - MERSİN

YORUMLAR
500
'Abdülhamid Han' gemisine ismi yazıldı, göreve çıkacağı tarih bugün açıklanacak 'Abdülhamid Han' gemisine ismi yazıldı, göreve çıkacağı tarih bugün açıklanacak Tere yağından kıl çeker gibi kadının cep telefonunu çantasından böyle çaldı Tere yağından kıl çeker gibi kadının cep telefonunu çantasından böyle çaldı Son dakika haberi... Mersin'deki trafik kazasında yaralanan sürücü hastanede yaşamını yitirdi Son dakika haberi... Mersin'deki trafik kazasında yaralanan sürücü hastanede yaşamını yitirdi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vatandaşlar Yeni Hastanede Çiçeklerle Karşılandı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement