Yenişehir Belediyesi Tiyatro Festivalinde Binlerce Sanatseveri Ağırladı - Son Dakika

Yenişehir Belediyesi Tiyatro Festivalinde Binlerce Sanatseveri Ağırladı

28.11.2022 13:12

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi. Binlerce sanatsever, Türkiye’nin seçkin tiyatrolarını, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz izleme fırsatını buldu.Festival kapsamında sahnelenen oyunları vatandaşlarla izleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Birbirinden değerli oyunları hemşehrilerimizle ücretsiz buluşturduk. Yenişehirliler sanatı seviyor ve büyük bir ilgi duyuyor. Tüm oyunlarda salonu doldurdular, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali sona erdi. Binlerce sanatsever, Türkiye'nin seçkin tiyatrolarını, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde ücretsiz izleme fırsatını buldu.Festival kapsamında sahnelenen oyunları vatandaşlarla izleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Birbirinden değerli oyunları hemşehrilerimizle ücretsiz buluşturduk. Yenişehirliler sanatı seviyor ve büyük bir ilgi duyuyor. Tüm oyunlarda salonu doldurdular, kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Mersin Yenişehir Belediyesi, 2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali ile Mersinliler'e dolu dolu bir hafta yaşattı. 19 – 26 Kasım arasında düzenlenen festivalde toplam 6 oyun sanatseverler ile buluştu. 25 Kasım Cuma günü sahnelenmesi beklenen Baş Belası tiyatro oyunu, ekipten Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş'ın turne esnasında geçirdikleri trafik kazası sonrası hayatlarını kaybetmesi sonrası iptal edildi, anılarına tiyatro sahnesine karanfiller bırakıldı.

Festival, 19 Kasım Cumartesi günü Tiyatro Mavra'nın"Biz Niye Geldik?" oyunu ile başladı. 21 Kasım Pazartesi günü ise usta oyuncular Süheyl Behzat Uygur kardeşler, Süt Kardeşler "Asabi Komedi" oyunlarıyla Mersinliler için sahneye çıktı. Türk tiyatrosunun usta ismi Nilgün Belgün, 22 Kasım Salı günü "Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi" adlı oyunuyla sahne alırken; 23 Kasım Çarşamba günü ise Neslihan Arslan, Nurhan Özenen ve Salih Bademki, "Fanatik" adlı oyunlarıyla tiyatro sahnesini paylaştı. Tiyatroda 22'inci yılını geride bırakan efsanevi grup "Mahşer-i Cümbüş", 24 Kasım Perşembe günü Mersinliler'e kahkaha dolu bir akşam yaşattı.

2.Yenişehir Komedi Oyunları Festivali'nin kapanışı ise 26 Kasım Cumartesi günü Yenişehir Şehir Tiyatrosu'nun "Ölmeye Gör" oyunuyla yapıldı.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Diyarbakır'da bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Diyarbakır'da bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Diyarbakır'da bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı: Enkaz altında 5 polis var Diyarbakır'da bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı: Enkaz altında 5 polis var Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda ilde yıkım var (20) Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda ilde yıkım var (20)

Son Dakika Yerel Yenişehir Belediyesi Tiyatro Festivalinde Binlerce Sanatseveri Ağırladı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement