Karısını ve oğlunu öldüren 87 yaşındaki şahsın ifadesi kan dondurdu: Eşim 'Ölürken canım acımasın' dedi - Son Dakika
3.Sayfa

Karısını ve oğlunu öldüren 87 yaşındaki şahsın ifadesi kan dondurdu: Eşim 'Ölürken canım acımasın' dedi

Eşini ve oğlunu öldüren, diğer oğlunu da vurarak ağır yaralayan 86 yaşındaki emekli uzman jandarma Mehmet Aslan'ın ifadesi ortaya çıktı. Baston desteğiyle ayakta duran ve yürümekte zorluk çeken Aslan, "Eşim birlikte intihar etmemizi önerdi. Daha sonra benden canını acıtmadan öldürmemi istedi. Ben de mutfakta bulaşık yıkarken arkasından gelip başından vurdum. Hatta eşimin namazını kıldım. İntihar etmekten vazgeçtim. Sonra bunun sorumlusu oğullarımı öldürmek Bozüyük'e gittim" dedi.

29.01.2023 17:44  Güncelleme: 15:59

Eskişehir'in İnönü ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi'nde yaşayan emekli uzman jandarma Mehmet Aslan (86), tartıştığı eşi Fadime Aslan'ı (84) beylik tabancasıyla vurarak öldürdü. Aslan, sonrasında Bilecik'in Bozüyük ilçesine giderek Yenimahalle'de yaşayan oğlu Erol Aslan'ı (60) yaşadığı evde vurarak öldürdü.

DİĞER OĞLUNU DA EVE ÇAĞIRIP ÖLDÜRDÜ

Diğer oğlunu da telefon ederek eve çağıran Mehmet Aslan, apartmanın girişinde oğlu Osman Aslan'ı tabancayla vurarak ağır yaraladı. Apartmandan çıkan Mehmet Aslan, ihbar üzerine ilçedeki bir otobüs durağında polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Sağlık kontrolünün ardından Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen Aslan, İnönü'de eşini öldürdüğünü de itiraf etti. Yaralı Osman Aslan ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Karısını ve oğlunu öldüren 87 yaşındaki şahsın ifadesi kan dondurdu: Eşim ölürken 'Canım acımasın' dedi

POLİS ARACINA BASTONUYLA BİNDİ

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğünde sorgusu tamamlanan 86 yaşındaki Mehmet Aslan, Bozüyük Adliyesine sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Aslan, 'eşi kasten öldürme' ve 'altsoya karşı kasten öldürme' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şahsın baston desteğiyle ayakta durduğu ve yürümekte zorluk çektiği görüldü.

Karısını ve oğlunu öldüren 87 yaşındaki şahsın ifadesi kan dondurdu: Eşim ölürken 'Canım acımasın' dedi

"EŞİM CANINI ACITMADAN ÖLDÜRMEMİ İSTEDİ"

Eşini ve oğlunu öldürmekle suçlanan Mehmet Aslan, sulh ceza hakimliğinde suçunu itiraf ederek, "Oğullarım 10 yıldır eşimden ayrılmam için annelerine baskı yapıyordu. Eşim birlikte intihar etmemizi önerdi ve biz de bunun planını kuruyorduk. Daha sonra eşim benden canını acıtmadan öldürmemi istedi. Ben de mutfakta bulaşık yıkarken arkasından gelip başından vurdum. Hatta eşimin namazını kıldım. İntihar etmekten vazgeçtim. Sonra bunun sorumlusu olan oğullarımı öldürmek için yaşadıkları Bozüyük'e gittim. Erol'u evinde tabancamla vurarak öldürdüm. Sonra telefon edip diğer oğlum Osman'ı eve çağırdım. Kendisini apartman kapısında bekledim. Kapıyı açıp içeri girince silahımla onu da vurdum şeklinde ifadede bulunduğu öğrenildi.

Karısını ve oğlunu öldüren 87 yaşındaki şahsın ifadesi kan dondurdu: Eşim \'Ölürken canım acımasın\' dedi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Karısını ve oğlunu öldüren 87 yaşındaki şahsın ifadesi kan dondurdu: Eşim 'Ölürken canım acımasın' dedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • Onur Türk: Otobüs durağında tutuklanmadı kendisi gidip teslim oldu. Ayrıca uzman değil astsubay. Uzman jandarma emeklisi olanların en yaşlısı şuan 70 yaşındadır. Bu adam astsubayken ortada uzman jandarma diye bir rütbe yoktu. Uzman jandarmalar 1985 sonrası ilk kez alındı. 8 0 Yanıtla
  • Tamer Şahin: Emekli polislerin muhtarların askerlerin beylik tabancaları yasaklanmalı. 1 0 Yanıtla

Advertisement