Kuzey Kore'den Japon Denizi'ne balistik füze! Kriz masası kuruldu - Son Dakika
3.Sayfa

Kuzey Kore'den Japon Denizi'ne balistik füze! Kriz masası kuruldu

Füze denemeleriyle sık sık gündemde olan Kuzey Kore bu kez Japon Denizi istikametine doğru balistik bir füze fırlattı. Japonya'nın ekonomik bölgesi dışına düşen füzeyle ilgili Japonya hükümeti kriz masası kurdu.

22.04.2024 10:46

Kuzey Kore, Japon Denizi istikametine doğru fırlattığı balistik füze Japonya'nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına düştü. Gelişme Güney Kore tarafından doğrulanırken füzeyle ilgili bilgi toplamak ve hasar tespiti yapmak için ülkede kriz masası kuruldu.

KRİZ MASASI KURULDU

Nükleer silah ve balistik füze programını tüm hızıyla sürdüren Kuzey Kore'den bölgede gerilimi artıracak bir adım daha geldi. Japonya Sahil Güvenlik Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Pyongyang'ın yerel saat ile 15.03'te Japon Denizi istikametine doğru balistik füze fırlattığı bildirildi. İlk belirlemelere göre, füzenin Japonya'nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına düştüğü kaydedildi. Japonya hükümeti ise, bilgi toplamak ve hasar tespiti yapmak üzere başbakanlık bünyesinde kriz masası kurulduğunu duyurdu.

GÜNEY KORE DOĞRULADI

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kuzey Kore'nin türü tanımlanamayan bir balistik füze fırlattığı kaydedilirken, detaylı analiz çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

YENİ SİLAHLAR TEST EDİLMİŞTİ

Kuzey Kore, son olarak 19 Nisan'da "Hwasal-1 Ra-3" stratejik seyir füzesi için tasarlanan süper büyük savaş başlığı ile "Pyoljji-1-2" adlı yeni tip uçaksavar füzesini başarıyla test ettiğini duyurmuştu. Pyongyang'ın adımı, Kore Yarımadası ve çevresindeki güvenlik endişelerini artırmıştı.

Kuzey Kore\'den Japon Denizi\'ne balistik füze! Kriz masası kuruldu
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Kuzey Kore'den Japon Denizi'ne balistik füze! Kriz masası kuruldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • sehmus fatih: Kim young aga füzelerin yönünü ABD İngiltere ve yavrusu İsrail’e çevir 50 2 Yanıtla
  • CHİCHARİTO: DOBİŞ YİNE İNSANLARIN AYARLARIYLA OYNUYOR.. 40 1 Yanıtla
  • Hakan Uzuner: Bende merak ediyordum. Epeydir gözükmüyordu. Artis gibi adam.... 26 1 Yanıtla
  • Ercan Karatas: Buda anca füze fırlatıyor boş yere gönder gitsin ABD Ye sende rahat et bizde rahat edelim 23 2 Yanıtla
  • barbaros hayrettin paşa: Kim jong ne işin var kardeş ülkeye füze atmaya gerçek deneklere atsana işe yarıyomu gör patlat itraile balistik füzeyi adamlar havada patlatabiliyomu yoksa merkezine düşüyomu bu deneyi bizde görelim daha vur yahudi inini terör diye bir ülke kalmamış olur duacında oluruz 14 2 Yanıtla
  • Gursel kalen: Bu dombişde kendini gündeme getirmek için sağ sola boşu boşuna vifüze atıyor. 5 5 Yanıtla

Advertisement