Son dakika Arap haberleri, Arap son dakika, son dakika Arap

Son Dakika Arap Haberleri

 • Ankara'da Türkiye Karate Şampiyonası final müsabakaları tamamlandı
  00:01 Ankara'da Türkiye Karate Şampiyonası final müsabakaları tamamlandı

  Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası, Ankara'da gerçekleştirilen final müsabakalarıyla sona erdi. Kadın ve erkek kategorilerinde yapılan müsabakalarda birçok sporcu altın madalya kazandı.

 • Siirt'te Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti
  20:49 Siirt'te Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde doktorlar ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. Beyaz önlüklerini giyen sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak slogan atmadan yürüdü. Grup adına açıklama yapan Dr. Muhammed Bakır Varol, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği suçların devam ettiğini belirtti ve özgür Filistin Devleti'nin kurulması için mücadele edildiğini vurguladı. Yürüyüşe bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

 • Özgür Özel, Manisa Soma'da: 'Tayyip Erdoğan Diyor Ki 'Emekliye Para Yok'. Siz de 'Sana da Oy Yok' Deyin'
  18:02 Özgür Özel, Manisa Soma'da: "Tayyip Erdoğan Diyor Ki 'Emekliye Para Yok'. Siz de 'Sana da Oy Yok' Deyin"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Soma’da; “Tayyip Erdoğan diyor ki emekliye para yok. Ben Tayyip Erdoğan'ın söylediğini söyleyeyim. Siz de sana da oy yok deyin. Belki duyar. Erdoğan diyor ki emekliye para yok. Oy yok, oy yok. Duyar da, duyar da bir şey yapar mı? Yapmaz. Çünkü o garibanın sesini, ezilenin sesini, yoksulun sesini duymaz. Onun duyduğu ses hep zenginlerin sesi, hep fabrikatörlerin sesi, hep patronların sesi. Ama ona sesimizi 31 Mart günü duyuracağız hep beraber” dedi.

 • Mısır, Gazze'ye havadan insani yardımlar gönderiyor
  15:59 Mısır, Gazze'ye havadan insani yardımlar gönderiyor

  Mısır, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki bölgelere havadan yeni insani yardımlar atıldığını duyurdu. Mısır Ordu Sözcüsü Albay Garib Abdulhafız, ülkesinin Filistin halkının zaruri temel ihtiyaçlarının karşılanması için acil insani yardımları ulaştırmayı sürdüreceğini belirtti. Yardımların içeriği ve miktarı hakkında bilgi verilmedi. İsrail'in saldırıları sonucunda binlerce Filistinli hayatını kaybetti ve sivil altyapılar tahrip oldu.

 • Orta Doğu'da Kalıcı Bir Barışın Yapı Taşları Paneli Düzenlendi
  13:18 Orta Doğu'da Kalıcı Bir Barışın Yapı Taşları Paneli Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu (ADF) kapsamında düzenlenen "Orta Doğu'da Kalıcı Bir Barışın Yapı Taşları" başlıklı panelde, İsrail'in, Filistin ve Lübnan topraklarını işgalinden kaynaklanan sorunlar ve bölgede barış ve istikrar için atılması gereken adımlar ele alındı.

 • Azerbaycan'ın kurtarıcısı Nuri Paşa'nın vefatının üzerinden 75 yıl geçti
  11:20 Azerbaycan'ın kurtarıcısı Nuri Paşa'nın vefatının üzerinden 75 yıl geçti

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'yü 15 Eylül 1918'de Ermeni çeteleri ve Bolşevik birliklerinden kurtaran Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa'nın vefatının üzerinden 75 yıl geçti.

 • Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı gerçekleştireceklerini söyledi
  02:11 Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı gerçekleştireceklerini söyledi

  Beyoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın adayı Haydar Ali Yıldız, yerel seçimlerin ardından gerçekleştirmeyi planladığı projeleri açıkladı. Yıldız, Eyüpsultan Beyoğlu Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nı Murat Kurum başkanlarıyla birlikte gerçekleştireceklerini belirtti. Ayrıca, çocuklara ve gençlere yönelik projeler, metro hattı ve otopark gibi çalışmaların da yapılacağını söyledi.

 • DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarıyla dernek üyeleriyle buluştu
  01 Mar DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarıyla dernek üyeleriyle buluştu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni ile Siirt ve Kars derneklerinin üyeleriyle bir araya geldi. Bakırhan, yöre derneklerini halkın taleplerinin karşılık bulması noktasında aktif katılımcı haline getirdiklerini belirtti ve İstanbul'un güvenli bir yer olmasını, çocukların gelecek kaygısı yaşamamasını istediklerini vurguladı. Ayrıca, 31 Mart seçimleri için çıkardıkları adaylara işaret ederek, İstanbul'da adaylarını çıkaracaklarını ve helal oylarla onlarca belediye alacaklarını söyledi.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor
  01 Mar Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM'nin temelinde sorun olmadığını, asıl sorunun Batı ülkelerinin BM kararlarına uymaması olduğunu belirtti. Lavrov, Gazze'de ateşkes kararının da Batılı ülkelerce veto edildiğini söyledi. Lavrov ayrıca, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine ilişkin beklentilerini ve Gazze'deki durumu değerlendirdi.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  01 Mar Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Gazze Temas Grubu" başlıklı panelde, bölgede artan istikrarsızlık ve yayılma riskine vurgu yapılırken, Gazze'deki Filistinlilere insani yardımların ulaşması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 • Mısır Dışişleri Bakanı: Türkiye ile ilişkilerin yeniden başlaması bölgedeki zorlukların üstesinden gelmek için fırsat olacak
  01 Mar Mısır Dışişleri Bakanı: Türkiye ile ilişkilerin yeniden başlaması bölgedeki zorlukların üstesinden gelmek için fırsat olacak

  Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Türkiye ile Mısır arasında verimli ilişkilerin yeniden başlamasıyla birlikte bölgedeki zorlukların üstesinden birlikte gelebileceklerini ümit ettiğini söyleyerek "İşbirliği alanları bulacağımızı ve çıkarlarımızla ilgili kurabileceğimiz verimli diyalogun daha...

 • Prof. Dr. Mustafa Kaçar: Fuat Sezgin'in eseri araştırmaya dayalı
  01 Mar Prof. Dr. Mustafa Kaçar: Fuat Sezgin'in eseri araştırmaya dayalı

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Bilim Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Prof. Dr. Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' isimli eserinin her satırının bir araştırmaya dayalı olduğunu söyledi. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından yayımlanan 17 ciltlik eser, Müslümanların bilim dünyasına öncülük ettiği 8-16. yüzyıla dair temel başvuru kaynağı niteliği taşıyor.

 • Antalya için uyarıda bulunan Naci Görür: Depremde binalar ya ters döner ya da suyun için batarlar
  01 Mar Antalya için uyarıda bulunan Naci Görür: Depremde binalar ya ters döner ya da suyun için batarlar

  Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Antalya'da katıldığı "Deprem Dirençli Antalya" söyleşisinde önemli uyarılarda bulundu. Antalya'nın doğusundaki risklere dikkat çeken Görür, "Depremde Antalya'nın doğusunda binalar ya ters döner ya da suyun içine batarlar" dedi.

 • 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları
  29 Şub 9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları

  9. Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları, 5-7 Mart'ta Rami Kütüphanesi'nde yapılacak.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı
  29 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı Bozbey: "Benim mega projem umutlu, mutlu çocuklar için kenti yeniden inşa etmektir" CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, projelerini anlattı.

 • Gazze Çalıştayı: İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları masaya yatırıldı
  29 Şub Gazze Çalıştayı: İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları masaya yatırıldı

  Milletlerarası İlişkiler ve Diplomasi Merkezi (MID) ile Filistin Diyalog Grubu işbirliğinde düzenlenen 'Bağımsız Filistin Yolunda Tüm Yönleriyle Gazze Çalıştayı'nda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin bölgesel ve küresel çapta ülkelerin tutumları masaya yatırıldı. Çalıştayda, Gazze'deki savaşa ilişkin bölgesel-uluslararası pozisyonlar ve Türkiye'nin tutumu da ele alındı. İslam ülkelerinin İsrail'in Gazze'deki katliama dikkat çekmeye çalıştığı vurgulanırken, Türkiye'nin garantörlük yapabilecek en doğru ülke olduğu birçok ülke tarafından söylendi. ABD, Rusya ve Çin'in tutumları da değerlendirildi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı
  29 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, projelerini anlattı.

 • Putin, NATO ülkelerini tehdit etti: Ukrayna'ya asker gönderirseniz nükleer silahları kullanırım
  29 Şub Putin, NATO ülkelerini tehdit etti: Ukrayna'ya asker gönderirseniz nükleer silahları kullanırım

  Rus parlamentosuna hitaben yıllık konuşmasını yapan Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Zircon hipersonik füzeleri de dahil olmak üzere gelişmiş silah sistemlerini kullandığını belirterek NATO ülkelerinin Ukrayna'ya asker göndermeleri hâlinde nükleer çatışmanın çıkabileceği tehdidinde bulundu.

 • İsrail, Gazze'de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdu: 77 ölü, 250'den fazla yaralı
  29 Şub İsrail, Gazze'de gıda yardımı bekleyen sivilleri vurdu: 77 ölü, 250'den fazla yaralı

  İsrail'in Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu 77 kişi hayatını kaybetti, 250'den fazla kişi yaralandı. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne ayrım gözetmeksizin gerçekleştirdiği saldırıları 146. günde sürdürüyor. Filistin Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı 'sivillere yönelik soğukkanlı bir katliam' olarak nitelendirerek uluslararası topluma ateşkes sağlanması için acil müdahale çağrısında bulundu.

 • Tunuslu yönetmen Nacer Khemir İstanbul Üniversitesi'nde söyleşi yaptı
  29 Şub Tunuslu yönetmen Nacer Khemir İstanbul Üniversitesi'nde söyleşi yaptı

  Tunuslu yönetmen Nacer Khemir, İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü'nün düzenlediği söyleşide izleyenleriyle buluştu. Khemir, film ve kariyerine dair soruları yanıtladı ve çocuklar için kitap yazmaya başladığını ifade etti. Ayrıca, son filmi hakkında bilgi veren Khemir, aşkın ve sanatın önemini vurguladı.

 • İİT'ye bağlı IRCICA, Osmanlı Vesikalarında Gazze üzerine çalışma yapacak
  29 Şub İİT'ye bağlı IRCICA, Osmanlı Vesikalarında Gazze üzerine çalışma yapacak

  İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) bağlı İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, 'Osmanlı Vesikalarında Gazze' başlıklı bir çalışma yapacaklarını söyledi. Çalışmaya ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Kılıç, İİT'nin 57 İslam ülkesinden meydana geldiğini, IRCICA'nın da İİT'nin alt organlarından biri olarak kültür, sanat, tarih araştırmaları üzerine yoğunlaştığı bilgisini paylaştı.

 • İsrail'in ev yıkımları etnik temizlik politikasının ana aracı
  29 Şub İsrail'in ev yıkımları etnik temizlik politikasının ana aracı

  İsrail merkezli insan hakları örgütlerinden 'Ev Yıkımlarına Karşı İsrail Komitesi' Başkanı Jeff Halper, İsrail'in Gazze'de devam eden saldırılarının ev yıkımlarının 'etnik temizlik politikasının ana aracı' olduğunu söyledi. Halper, İsrail'in yasa dışı yerleşimci politikasıyla birlikte Filistinlilere ait binlerce evin yıkıldığını ve Gazze'de 300 bin Filistinlinin evinin yıkıldığını belirtti. Ayrıca, İsrail'in Gazze'yi Filistinli nüfusundan arındırarak Yahudi yerleşimcileri yerleştirmeyi hedeflediğini ve bu durumun soykırım politikasının bir parçası olduğunu ifade etti.

 • 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' kitap lansmanı ve '100'üncü Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa' töreni AKM'de yapıldı
  28 Şub "Arap-İslam Bilimler Tarihi" kitap lansmanı ve "100'üncü Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa" töreni AKM'de yapıldı

  "Arap-İslam Bilimler Tarihi" kitap lansmanı ve "100'üncü Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa" töreni AKM'de yapıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "İslam kültür ve medeniyetinin zengin mirasını gelecek nesillere aktarıyoruz" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Bu programın...

 • Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa Programı Paneli Düzenlendi
  28 Şub Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa Programı Paneli Düzenlendi

  Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen '100. Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa' programı kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde panel düzenlendi. Panelde, Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' adlı eserinin tanıtımı yapıldı ve konuşmalar gerçekleştirildi. Bilal Erdoğan, panelde yaptığı konuşmada, İslam medeniyetinin bilimler tarihindeki önemine vurgu yaparak, Fuat Sezgin'in çalışmalarının önemini vurguladı. Ayrıca, Fuat Sezgin'in eserlerinin dijitalleştirilerek yaygın erişime açılacağı ve çevirilerinin yapılacağı belirtildi.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Fuat Sezgin'in eserinin çevirisini tanıttı
  28 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Fuat Sezgin'in eserinin çevirisini tanıttı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Prof. Dr. Fuat Sezgin'in 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' isimli eserinin çevirisinin tanıtımını yaptı. Bakan Tekin, Fuat Sezgin'in çalışmalarının önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin bilimsel eserlerle dünyaya tanıtılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, müfredatta yapılacak revizyonlarda Prof. Dr. Sezgin'in de yer alacağını söyledi.

 • Cezayir'de Dünyanın En Uzun Minareli Cami İbadete Açıldı
  28 Şub Cezayir'de Dünyanın En Uzun Minareli Cami İbadete Açıldı

  Cezayir'de, dünyanın en uzun minareli camisi açıldı. 265 metrelik dev minaresiyle dikkat çeken Cezayir Ulu Camii, 120 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede. Ancak, 7 yıllık inşaat süreci ve 898 milyon dolarlık maliyet tartışmalara yol açtı.

 • Bakan Kacır, 'Arap-İslam Bilimler Tarihi' kitabının tanıtım etkinliğinde konuştu Açıklaması
  28 Şub Bakan Kacır, "Arap-İslam Bilimler Tarihi" kitabının tanıtım etkinliğinde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, eserlerinin Türkçeye çevrildiğini görmenin Prof. Dr. Fuat Sezgin'in en önemli hedeflerinden biri olduğunu belirterek, "Yürütülen titiz bir çalışmayla Fuat Sezgin hocamızın İslam bilim tarihinde başvuru eser niteliğindeki Arap-İslam Bilimler...

 • Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Halkın Teveccühüyle Hizmete Devam Edeceğini Söyledi
  28 Şub Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Halkın Teveccühüyle Hizmete Devam Edeceğini Söyledi

  Mersin Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, halkın teveccühüyle tekrar seçilerek hizmet, proje ve yatırımlara devam edeceklerini belirtti. Gültak, vatandaşlarla bir araya gelerek yapılan hizmetleri anlattı ve destek istedi.

 • İlk hasadı yapılan eriğin fiyatı çeyrek altınla yarışıyor
  28 Şub İlk hasadı yapılan eriğin fiyatı çeyrek altınla yarışıyor

  Bursa'nın İznik ilçesinde yapılan erken erik hasadı dikkat çekiyor. Ziraat mühendisi Mustafa Kutay Ası tarafından üretilen eriğin kilosu 3 bin 500 lira olarak satılıyor. Bu özel eriğe özellikle Arap Şeyhleri büyük ilgi gösteriyor. Eriklerin tanesi gramaja göre 70 ile 100 lira arasında alıcı buluyor. Üretici Ası, eriklerini internet üzerinden dünyanın dört bir yanına gönderiyor ve İznik'in tanıtımına katkıda bulunmak için erikleri çini kase ile yolluyor.

 • DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak
  28 Şub DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak

  Dr. Can Kasapoğlu, milli muharip uçak KAAN'ın Türk savunma sanayii için önemini ve uluslararası rekabeti nasıl etkileyeceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Biden, Michigan'da ön seçimi kazandı ancak Gazze politikası yüzünden oy kaybetti
  28 Şub Biden, Michigan'da ön seçimi kazandı ancak Gazze politikası yüzünden oy kaybetti

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Michigan eyaletinde yapılan ön seçimi kazandı ancak Gazze politikası nedeniyle oy kaybetti. Michigan'da on binlerce Demokrat Partili seçmen, Biden'ı protesto ederek çekimser oy kullandı. Biden, sonuçlara ilişkin teşekkürlerini ileterek yönetiminin Michigan'daki başarılarını övdü ve eski başkan Donald Trump'ı eleştirdi. Cumhuriyetçi Parti'deki başkan adayı Trump ise Michigan'daki ön seçimi kazandı. Michigan, ABD başkanlık seçimlerinde kritik bir eyalet olarak görülüyor ve Arap asıllı en fazla kişinin yaşadığı eyalet olarak biliniyor. Aktivistler, son haftalarda Demokratları protesto etme ve çekimser oy kullanma çağrıları yapmıştı.

 • Filistin Enformasyon Bakanı ABD'ye İsrail'in saldırılarını durdurması için çağrıda bulundu
  28 Şub Filistin Enformasyon Bakanı ABD'ye İsrail'in saldırılarını durdurması için çağrıda bulundu

  Filistin Enformasyon Bakanı ve Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, ABD'ye, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurması için çağrıda bulundu.

 • Michigan'daki Müslüman ve Arap kökenli Amerikalılar, Biden'ın kaybetmesi için 'kararsız oy' kullanmaya çağırıyor
  27 Şub Michigan'daki Müslüman ve Arap kökenli Amerikalılar, Biden'ın kaybetmesi için 'kararsız oy' kullanmaya çağırıyor

  ABD'nin Michigan eyaletindeki Müslüman ve Arap kökenli Amerikalılar, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına destek veren Biden'a karşı ön seçimlerde kararsız oy kullanmaya çağırıyor. Kampanya, Biden'a bir uyarı mesajı göndermeyi amaçlıyor.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları, Diyarbakır'da halk buluşmalarına katıldı
  27 Şub DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları, Diyarbakır'da halk buluşmalarına katıldı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Diyarbakır'ın Silvan, Bismil ve Çınar ilçelerinde düzenlenen halk buluşmalarına katıldı. Hatimoğulları, buluşmalarda yerel seçimlerde kazanacakları destekten ve partinin çalışmalarından bahsetti. Ayrıca, kadın dayanışma merkezleri ve iş edinme kursları açacaklarını ve depreme dayanıklı kentler kuracaklarını belirtti.

 • TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, İsrail'in Filistin işgaline son verilmesi çağrısını yineledi
  27 Şub TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, İsrail'in Filistin işgaline son verilmesi çağrısını yineledi

  TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, Türkiye'nin Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'in Filistin'deki işgaline son verilmesi ve bağımsız bir Filistin devletinin kurulması çağrısını yinelediğini bildirdi. Yüksel, Türkiye'nin UAD'deki sözlü sunumunu takip ettiklerini ve uluslararası hukuk kurallarına riayet edilmesini sağlamanın tüm uluslararası toplumun görevi olduğunu vurguladı.

 • Ürdün, Gazze'ye havadan yardım malzemesi ulaştırdı
  26 Şub Ürdün, Gazze'ye havadan yardım malzemesi ulaştırdı

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 143 gündür devam ederken, Ürdün Silahlı Kuvvetleri, Gazze Şeridi'nin kıyı bölgesine havadan yardım malzemesi ulaştırdı. Kıyıda toplanan Gazze halkı yardımları sevinçle karşıladı. Yardımların içerisinde birçok Arap ülkesinin sağladığı gıda ve tıbbi malzemeler bulunduğu açıklandı.

 • CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: 'Değişim Rüzgarını En Güçlü Şekilde Tüm Türkiye'ye Yayacağız'
  26 Şub CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli: "Değişim Rüzgarını En Güçlü Şekilde Tüm Türkiye'ye Yayacağız"

  Çeşme Alaçatı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı öncesi Çeşme Cumhuriyet Meydanı Mitingi'nde vatandaşlara seslenen CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, Biz İzmir'den Türkiye'ye diyoruz ki kadınlar siyasette varlar. Kadınlar belediye başkanı olabilirler. Biz dokuz ilçede, dokuz ilçe kadın belediye başkanı adayımızla değişim rüzgarını en güçlü şekilde tüm Türkiye'ye yayacağız ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara giden yolunda öncü olacağız” dedi.

 • Türkiye, Lahey'de Gazze için söz aldı: İsrail uluslararası hukuku ihlal eden tüm eylemlerden sorumlu tutulmalı
  26 Şub Türkiye, Lahey'de Gazze için söz aldı: İsrail uluslararası hukuku ihlal eden tüm eylemlerden sorumlu tutulmalı

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, İsrail'in Filistin'deki işgal ve ilhak uygulamalarına ilişkin bugün Uluslararası Adalet Divanı'nda sözlü sunum yaptı. Yıldız sunumunda, "BM Güvenlik Konseyi başarısız olmuştur. İsrail, insan haklarını ve uluslararası hukuku ihlal eden tüm eylemlerden sorumlu tutulmalı" ifadelerine yer verdi.

 • Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye istifa etti
  26 Şub Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye istifa etti

  Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a istifasını sunduğunu açıkladı. Iştiyye, hükümetin haftalık toplantısında yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi'ndeki gelişmeler ve İsrail'in uygulamalarına karşı mücadele gerekliliğine vurgu yaptı.

 • Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'in Filistin İşgali Davası Görülüyor
  26 Şub Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail'in Filistin İşgali Davası Görülüyor

  İsrail'in Filistin topraklarını işgaline ilişkin Uluslararası Adalet Divanı’nda (ICJ) görülen davanın son gününde, yani bugün, Türkiye, İspanya, Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Afrika Birliği sözlü beyanda bulunacak.

 • İİT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı nihai bildirisi açıklandı Açıklaması
  25 Şub İİT Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı nihai bildirisi açıklandı Açıklaması

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Üye Devletleri Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı nihai bildirisi açıklandı.

 • Beyoğlu'nda iki vincin karıştığı kazada 1 kişi yaralandı
  25 Şub Beyoğlu'nda iki vincin karıştığı kazada 1 kişi yaralandı

  Beyoğlu'nda meydana gelen kazada, ismi henüz öğrenilemeyen bir vinç, çalışma yapmak için bekleyen başka bir vinçe çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan vinç, karşı şeride geçerek bir iş yerinin duvarına çarparak durabildi. Kazada yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.

 • İstanbul'da düzenlenen Filistin Sempozyumu'nda uzmanlar, İsrail saldırıları sonrası yeni bir medya diline ihtiyaç olduğunu belirtti
  24 Şub İstanbul'da düzenlenen Filistin Sempozyumu'nda uzmanlar, İsrail saldırıları sonrası yeni bir medya diline ihtiyaç olduğunu belirtti

  İstanbul'da gerçekleştirilen Filistin Sempozyumu'na katılan uzmanlar, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının sona ermesinin ardından yeni ve güçlü bir medya diline ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Panelde konuşan uzmanlar, Batı medyasının Filistin meselesindeki tutumunu değiştirmesini beklemenin gerçekçi olmadığını ifade etti. Ayrıca, Filistin meselesinin uluslararası toplumun gündeminde tutulması için kitaplar yazılması, filmler ve belgeseller çekilmesi gerektiği vurgulandı. Gazze'de görev yapan gazetecilerin yaşadığı zorluklar da panelde ele alındı ve alternatif medyanın önemi vurgulandı.

 • Doğu Marmara ve Batı Karadeniz illerinde Berat Kandili programları düzenlendi
  24 Şub Doğu Marmara ve Batı Karadeniz illerinde Berat Kandili programları düzenlendi

  Sakarya, Kocaeli, Karabük, Bartın, Düzce ve Bolu illerindeki camilerde Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen programlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Camilerde yapılan programlarda Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit dinleme, namaz kılma ve dua etme gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

 • İİT, İsrail'in Filistinlilere yönelik suçlarını belgelemek için Medya Gözlemevi kuracak
  24 Şub İİT, İsrail'in Filistinlilere yönelik suçlarını belgelemek için Medya Gözlemevi kuracak

  İİT Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, İsrail'in Filistinlilere yönelik işlediği suçları belgelemek amacıyla Medya Gözlemevi'nin kurulacağını açıkladı. Gözlemevi, İsrail'in Filistinlilere yönelik işlediği suçlar ve hukuk ihlalleri hakkında belge toplamayı hedefliyor. İİT, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını yakından takip ederek, uluslararası toplumu bilgilendirmeyi amaçlıyor.

 • Gazze Şeridi'nde 8 yıl bekleyişin ardından dünyaya gelen 3 aylık Yaser bebek hayatını kaybetti
  24 Şub Gazze Şeridi'nde 8 yıl bekleyişin ardından dünyaya gelen 3 aylık Yaser bebek hayatını kaybetti

  - Gazze Şeridi'nde ailesinin 8 yıl süren bekleyişinin ardından dünyaya gelen 3 aylık Yaser bebek hayatını kaybetti Gazze Şeridi'nde ailesinin 8 yıl bekledikten sonra sahip olduğu 3 aylık Yaser el-Dalu adlı bebek İsrail'in devam eden saldırılarında hayatını kaybetti.

 • Adıyaman'da Eczacı Abdulhamit Ünsal Milli Mücadele Parkı açıldı
  24 Şub Adıyaman'da Eczacı Abdulhamit Ünsal Milli Mücadele Parkı açıldı

  Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, 5 dönümlük alandaki parkın Çanakkale ruhunu ve birlikteliğini yansıttığını belirtti. Parkta 250 adet ağaç bulunacak ve bunlar Adıyamanlı şehitleri temsil edecek. Adıyaman Valisi Osman Varol ise parkın Çanakkale zaferini sembolize ettiğini ifade etti.

 • Adıyaman'da Eczacı Abdulhamit Ünsal Milli Mücadele Parkı açıldı
  23 Şub Adıyaman'da Eczacı Abdulhamit Ünsal Milli Mücadele Parkı açıldı

  Adıyaman Belediyesi tarafından Altınşehir Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Eczacı Abdulhamit Ünsal Milli Mücadele Parkı'nın açılış töreni gerçekleştirildi. Park, milli mücadele ruhunu yansıtan birçok tarihi ve kültürel öğeyi içermektedir. Açılış törenine Adıyaman Valisi, Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

 • Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı
  23 Şub Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı. Planda İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'dan gelen tehditleri engellemek amacıyla Ürdün'ün batısındaki tüm alan üzerinde "güvenlik kontrolünü" sürdüreceği belirtildi. Planda ayrıca Gazze'nin yeniden inşasının bölgenin silahsızlandırılmasından sonra başlayacağı ve BM kurumlarının kapatılacağı da yer aldı.

 • Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu Sempozyumu
  23 Şub Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu Sempozyumu

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu' sempozyumu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının devam ettiğini belirterek, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarının 171. gününde olduklarını ifade etti. Şentop, İsrail'in bölgede yaşayanların topraklarını gasp ederek kurulduğunu vurgulayarak, İsrail'e karşı her türlü eylemin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Hukukçular Derneği Genel Başkanı Ahmet Yılmaz ve Cihannüma Derneği Başkanı Rıza Yorulmaz da İsrail'in saldırılarına dikkat çekerek, Gazze'de yaşananların unutulmaması için düzenlenen etkinliklerin önemine vurgu yaptılar.

 • Özgür Özel: Murat Kurum'un İstanbul'un Felaketi Olmasına İzin Vermeyeceğiz
  22 Şub Özgür Özel: Murat Kurum'un İstanbul'un Felaketi Olmasına İzin Vermeyeceğiz

  Sultangazi’deki Halk Buluşması’nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İliç’teki maden felaketini hatırlatarak, “Murat Kurum diyor ki, ‘ÇED raporuyla bunun bir ilgisi var mı?’ Olmaz olur mu? Sen o dağın yapılmasına imzayı attın, felaketten sorumlusun. İliç’teki felaketten sorumlu olan Murat Kurum’un İstanbul’un felaketi olmasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

 • Ürdün: İsrail, uluslararası hukuku hiçe sayarak hareket ediyor ve buna izin veriliyor
  22 Şub Ürdün: İsrail, uluslararası hukuku hiçe sayarak hareket ediyor ve buna izin veriliyor

  - Ürdün: "İsrail, uluslararası hukuku hiçe sayarak hareket ediyor ve buna izin veriliyor" "İşgal bitene kadar barış olamaz" Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi Uluslararası Adalet Divanı'nda yaptığı konuşmada, "İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırganlığı bir an önce sona ermelidir.

 • Avrupa Parlamentosunda Gazze'deki Soykırımın Hukuki ve Siyasi Sonuçları Tartışıldı
  22 Şub Avrupa Parlamentosunda Gazze'deki Soykırımın Hukuki ve Siyasi Sonuçları Tartışıldı

  Avrupa Parlamentosunda düzenlenen etkinlikte, Gazze'deki soykırım nitelemesinin hukuki ve siyasi sonuçları ele alındı. Panelde, insan hakları uzmanları ve aktivistler, İsrail'in Gazze'deki eylemlerini kınayarak uluslararası dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Avrupa hükümetlerine İsrail'e baskı yapma çağrısı yapıldı ve Filistin devletinin tanınması talep edildi.

 • ODTÜ'lü bilim insanları, 6 Şubattaki depremin enerji patlaması sonucu felakete neden olduğunu açıkladı
  22 Şub ODTÜ'lü bilim insanları, 6 Şubattaki depremin enerji patlaması sonucu felakete neden olduğunu açıkladı

  ODTÜ'lü bilim insanları, Kahramanmaraş merkezli ilk depremde felakete neden olan yıkımların, fay hatlarında başlayan ve 24'üncü saniyede maksimum seviyeye ulaşan 'enerji patlaması' sonucu oluştuğunu açıkladı. Çalışma, 6 Şubattaki depremlerin, merkez üssü veya etrafı yerine 47,5 kilometre uzakta yıkıcı etkiler yaratması ve iki büyük depremin peş peşe gerçekleşmesi özelliğiyle, bilinen tüm depremlerden farklılar taşıdığını gösterdi.

 • Mardin'deki 5 bin yıllık yer altı şehri turizme açılıyor
  22 Şub Mardin'deki 5 bin yıllık yer altı şehri turizme açılıyor

  Mardin'in Midyat ilçesinde bulunan ve içinde ibadethane, silo, su kuyuları, barınma alanları bulunan 5 bin yıllık yer altı şehrinin 2 etabı bu yıl turizme açılacak. Yer altı şehrinde bulunan buluntular arasında kandiller, ağırşaklar, taş eserler ve kemikler de yer alıyor. Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 1. ve 2. etabın turizme açılması için restorasyon ve Ziyaretçi Karşılama Merkezi projelerinin onaylandığını belirtti.

 • Hulusi Akar: 'Filistin'e yapılan etnik temizliğe, soykırıma varan bir katliamdır'
  22 Şub Hulusi Akar: "Filistin'e yapılan etnik temizliğe, soykırıma varan bir katliamdır"

  AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, EGEKAF'ta gerçekleştirdiği söyleşide, terörle mücadele operasyonlarının son terörist derdest edilinceye kadar süreceğini belirtti. Akar ayrıca PKK ve YPG'nin Kürt kardeşlerin temsilcisi olmadığını vurgulayarak, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını da eleştirdi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı ile görüştü
  21 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G-20 Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere gittiği Brezilya'da Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile görüştü. Gazze'deki duruma ilişkin siyasi alanda yapılabileceklerin ele alındığı görüşmede, Libya'daki süreç de gündeme geldi. Şükri'nin Antalya Diplomasi Forumu'na katılması bekleniyor.

 • Silivri'de ağaçlık alana uçan araç taklalar atarak durabildi... O anlar kamerada
  21 Şub Silivri'de ağaçlık alana uçan araç taklalar atarak durabildi... O anlar kamerada

  Silivri'de otomobil sürücüsü, direksiyon hakimiyetini kaybederek ağaçlık alana uçtu. Taklalar atarak durabilen sürücü hayatını kaybederken o anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Kaza, akşam saatlerinde Silivri Selimpaşa Araptepe Mevkii'nde meydana geldi.

 • Silivri'de Otomobil Ağaçlık Alana Uçtu, Sürücü Hayatını Kaybetti
  21 Şub Silivri'de Otomobil Ağaçlık Alana Uçtu, Sürücü Hayatını Kaybetti

  Silivri Selimpaşa Araptepe mevkiinde meydana gelen kazada, bir otomobil ağaçlık alana uçtu. Araç taklalar atarak durabildi ancak sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Üniversite öğrencisi Ege Akersoy'a yumruk atan kişiye beraat kararı
  21 Şub Üniversite öğrencisi Ege Akersoy'a yumruk atan kişiye beraat kararı

  TÜGVA'nın düzenlediği yürüyüş sonrasında İsmail Aydemir'e yumruk atan Ege Akersoy hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan beraat kararı, 'kasten yaralama' suçundan 2 bin TL para cezası verildi.

 • Filistin'e destek yürüyüşünden dönen vatandaşa yumruk atan sanık hakkında karar
  21 Şub Filistin'e destek yürüyüşünden dönen vatandaşa yumruk atan sanık hakkında karar

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye saldırdığı iddia edilen sanık hakkında karar çıktı. Mahkeme, sanığın 'kasten yaralama' suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti ve hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

 • İstanbul'da Şehitlerimize Rahmet Yürüyüşü Sonrası Yumruklu Saldırı Davası
  21 Şub İstanbul'da Şehitlerimize Rahmet Yürüyüşü Sonrası Yumruklu Saldırı Davası

  İstanbul'da düzenlenen "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" yürüyüşünün ardından evine dönen kişiye yumruklu saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanık Ege Akersoy, 2 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

 • EGEKAF'ta Hulusi Akar: Operasyonlar teröristler derdest edilinceye kadar sürecek
  21 Şub EGEKAF'ta Hulusi Akar: Operasyonlar teröristler derdest edilinceye kadar sürecek

  EGEKAF'ta gerçekleştirilen söyleşide Milli Savunma Sanayisi Komisyon Başkanı Hulusi Akar, terörle mücadelede operasyonların teröristler derdest edilinceye kadar devam edeceğini belirtti. Akar ayrıca PKK ve YPG'nin Kürt kardeşlerin temsilcisi olmadığını vurgulayarak, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını da eleştirdi.

 • İstanbul'da Filistin Protestosunda Saldırıya Uğrayan Sanığa Para Cezası
  21 Şub İstanbul'da Filistin Protestosunda Saldırıya Uğrayan Sanığa Para Cezası

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye saldırdığı iddia edilen sanık, 'kasten yaralama' suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırıldı. 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan ise beraat etti.

 • Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası
  21 Şub Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye ''Sen tam bir Arap sevicisisin'' diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Kayseri'de Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'de 2 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak
  21 Şub Kayseri'de Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'de 2 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak

  Kayseri'de kurulacak Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. OSB'de sera işletmeleri ile üretilen ürünlerin işlenmesine yönelik sanayi tesislerinin de yer alacağı belirtilirken, bölgede teknolojik seralardaki yüksek verim sayesinde bölge ekonomisine büyük katma değer sağlanması hedefleniyor.

 • Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB, Bölgenin Üretim Üssü Olacak
  21 Şub Kayseri Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB, Bölgenin Üretim Üssü Olacak

  Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kocasinan Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB'nin bölgenin üretim üssü olacağını belirtti. OSB'nin etüt çalışmalarına başlandığını ve kamulaştırma işlemlerinin devam ettiğini söyleyen Bağlamış, projenin Kayseri ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Ayrıca, OSB'nin yenilebilir enerji kaynakları ve teknoloji kullanarak bölgeye büyük katma değer kazandıracağını ifade etti.

 • Arnavutluk Başbakanı: Gazze'de ateşkesin zamanı geldi, rehineler serbest bırakılmalı
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı: Gazze'de ateşkesin zamanı geldi, rehineler serbest bırakılmalı

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, "(Gazze'de) Ateşkesin zamanı geldi.

 • Kars'ta Gençler Kar Üstünde Cirit Oynadı
  20 Şub Kars'ta Gençler Kar Üstünde Cirit Oynadı

  Kars'ın Selim ilçesine bağlı Hasbey köyünde bir araya gelen gençler, kar üstünde dostluk müsabakası yaparak cirit oynadı. Gençler, ata sporunu gelecek nesillere aktarmak adına bu çalışmalara devam ediyor.

 • Düzce Belediyesi'nden Modern Pazaryeri Projesi
  20 Şub Düzce Belediyesi'nden Modern Pazaryeri Projesi

  Düzce Belediyesi'nin öz kaynakları ile Hamidiye Mahallesi'nde yapımı devam eden Modern Pazaryeri projesi tüm hızıyla ilerliyor. Elektrik ve su mazgallarının imalatının ardından boya işlemlerinin de tamamlandığı pazaryeri projesinde, çevre düzenlemesiyle birlikte tüm işlemler tamamlanmış olacak.

 • New York'ta Filistin Destekçilerine Polis Müdahalesi
  20 Şub New York'ta Filistin Destekçilerine Polis Müdahalesi

  New York'ta Filistin'e destek gösterisine katılanlara polis müdahale etti ve 8 kişiyi gözaltına aldı. Göstericiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Polisin gösterinin caddede yapılmasına izin vermemesi üzerine katılımcılar, taleplerini kaldırımda dile getirdi. Eylemin sonunda polis, gruba müdahale ederek gözaltılar gerçekleştirdi.

 • ICJ'de İsrail'in Filistin İşgali Duruşmaları Başladı
  19 Şub ICJ'de İsrail'in Filistin İşgali Duruşmaları Başladı

  Uluslararası Adalet Divanı’nda (ICJ), İsrail'in Filistin topraklarını işgaline ilişkin bir hafta sürecek duruşmalar bugün Lahey’de başladı. Türkiye dahil 52 ülke ve üç kurum, İsrail’in Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs’teki eylemlerine karşı argümanlarını sunacak.

 • Trompet Sanatçısı Yazz Ahmed, Uluslararası Caz Günü'nde Konser Verecek
  19 Şub Trompet Sanatçısı Yazz Ahmed, Uluslararası Caz Günü'nde Konser Verecek

  Müziğinde Arap ve Batı ezgilerini bir araya getiren trompet sanatçısı Yazz Ahmed, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü'nde Zorlu PSM'de konser verecek. Londra'da doğan Ahmed, çeşitli ünlü müzisyenlerle çalışmış ve karma kültür mirasını yansıtan albümler çıkarmıştır.

 • İsrail Güçleri, Filistinli 1 Yaşındaki Bebeği Öldürdü
  19 Şub İsrail Güçleri, Filistinli 1 Yaşındaki Bebeği Öldürdü

  İsrail güçleri, Gazze Şeridi'ndeki saldırılara rağmen ailesinin ilk doğum gününü kutladığı Filistinli 1 yaşındaki bebeği, yaş gününden bir gün sonra öldürdü. İsrail saldırısı sonucu hayatını kaybeden Yusuf'un ailesi ve dedesi büyük bir acı yaşadıklarını belirtti. Acılı dede, İsrail'in masum bebekleri ve çocukları öldürdüğüne dikkat çekerek tepkisini dile getirdi.

 • Malatya'da depremde hasar gören tavlalar yeniden inşa ediliyor
  19 Şub Malatya'da depremde hasar gören tavlalar yeniden inşa ediliyor

  Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bulunan Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde depremlerde hasar gören tavlalar yeniden inşa ediliyor. İleri teknoloji kullanılarak yapılan tavlalarla tay yetiştiriciliğinde kalitenin artması hedefleniyor.

 • İstanbul'da Şehitlerimize Rahmet Yürüyüşü Sonrası Yumruklu Saldırı Davası
  19 Şub İstanbul'da Şehitlerimize Rahmet Yürüyüşü Sonrası Yumruklu Saldırı Davası

  İstanbul'da düzenlenen 'Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşünün ardından evine dönen kişiye yumruklu saldırıda bulunan sanık Ege Akersoy'un yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Cumhuriyet savcısı, sanığın 'kasten yaralama' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Davanın duruşması ertelendi.

 • Flistin'e destek yürüyüşünden dönen kişiye saldıran Ege Akersoy hakkında istenen ceza belli oldu
  19 Şub Flistin'e destek yürüyüşünden dönen kişiye saldıran Ege Akersoy hakkında istenen ceza belli oldu

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye saldırdığı iddia edilen Ege Akersoy'un yargılandığı davada savcılık, sanığın 2 ayrı suçtan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

 • İstanbul'da Filistin protestosunda saldırıya uğrayan sanığa hapis cezası talebi
  19 Şub İstanbul'da Filistin protestosunda saldırıya uğrayan sanığa hapis cezası talebi

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye 'sen tam bir Arap sevicisisin' diyerek saldırdığı iddia edilen sanığın davasında savcılık, 2 ayrı suçtan 4 yıla kadar hapis cezası talep etti.

 • İstanbul'da Filistin protestosunda saldırıya uğrayan sanığa hapis cezası talebi
  19 Şub İstanbul'da Filistin protestosunda saldırıya uğrayan sanığa hapis cezası talebi

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye 'sen tam bir Arap sevicisisin' diyerek saldırdığı iddia edilen sanığın davasında savcılık, 2 ayrı suçtan 4 yıla kadar hapis cezası talep etti.

 • Muğla'da Vatandaşlar Beton Santraline Karşı Eylem Yaptı
  18 Şub Muğla'da Vatandaşlar Beton Santraline Karşı Eylem Yaptı

  Muğla'nın Ula ilçesinde beton santraline karşı yapılan eyleme destek verenler, santralin çevreye ve tarıma zarar vereceğini belirtti. Ula Belediye Başkanı ise santralin ruhsatının mühürlü olmasına rağmen verildiğini söyledi. Eylemciler, santralin halk sağlığını tehdit edeceğini ve bölgenin turizm potansiyelini düşüreceğini ifade etti.

Advertisement