Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Bayram İkramiyesi haberleri, Bayram İkramiyesi son dakika, son dakika Bayram İkramiyesi

Son Dakika Bayram İkramiyesi Haberleri

Son dakika Bayram İkramiyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bayram ikramiyesi haberleri anında burada.


 • 28.11.2023 28 Kas 21:26 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK toplantısına katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK toplantısına katıldı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) aylık istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Işıkhan, Ahilik kurumunun milli değerlerimizin, milletimizin dayanışma, birlik, beraberlik ve yardımlaşma çabalarının bir tezahürü olduğunu belirtti. Ayrıca, esnafların ve emeklilerin göz ardı edilmeyeceğini vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:16 Bakan Işıkhan sinyali verdi! Emekliyi güzel bir zam bekliyor Bakan Işıkhan sinyali verdi! Emekliyi güzel bir zam bekliyor

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ocak zammını iple çeken emeklilerle ilgili "Ömrünün en verimli yıllarını ülkemiz için çalışarak katma değer üreterek geçirmiş emeklilerimizi asla göz ardı edemeyiz ve yok sayamayız" açıklamasını yaptı. Bakan Işıkhan'ın bu sözleri "Emekliyi iyi bir zam bekliyor" şeklinde yorumlandı

 • 28.11.2023 28 Kas 20:40 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TESK Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) Aylık İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, esnafın önemine vurgu yapan Bakan Işıkhan, esnafların ve emeklilerin göz ardı edilmeyeceğini belirtti. Ayrıca, çalışan emeklilere de tek seferlik ikramiye ödemesi yapılacağını duyurdu.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:43 Özgür Özel: 'Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir' Özgür Özel: "Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM grup toplantısında, “Cumhur İttifakı’nın Kürt vatandaşlarımıza bakışını anlatırken şöyle bir cümle kurdum: ‘Türkiye'de bu dönemde herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir.’ Bugün Devlet Bey de grup toplantısında çıkmış, birtakım şeyler söylemiş ve bu ifadeyi eleştirmiş. Neredeyse, ‘Benim Kürt komşularımla aram çok iyi’ diyecek. Bunları bırakacaksınız. Devlet Bey, benim memleketim Manisa’da hemşehrilerimiz, sandığa gidip oy verip MHP’li bir belediye başkanı seçebiliyorlar, mazbatasını alıyor, görevini yapıyor. Sizin memleketiniz Osmaniye’de geçmişte AK Partili seçtiler, görev yaptı; MHP’liyi seçtiler, yaptı. Rize’de Tayyip Bey’in hemşehrileri istediği belediye başkanını seçebiliyor. Ama Diyarbakır’da, Batman’da, Van’da, Mardin’de toplam 54 merkezde Kürtler belediye başkanı seçiyor. O belediyelere siz kayyım atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir; sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler Türkiye’de daha az eşittir. Devlet Bey sizin, benim ibadethanem camiler, ibadethane kabul ediliyor. Ama Alevilerin ibadethanesi cemevleri, ibadethane kabul edilmiyor. Sünniler eşittir ama bu uygulama yüzünden ve uğradıkları birçok ayrımcılık yüzünden Aleviler bu memlekette daha az eşittir. Yarın verin bir talimat, Ülkü Ocakları Taksim’e çıkar, Tayyip Bey isterse Osmanlı Ocakları çıkar; 1 Mayıs olur, sendikalar Taksim’e çıkamaz. 8 Mart olur, kadınlar Taksim’e çıkamaz. Evladını arayan Cumartesi Anneleri, Taksim’e çıkamaz. Muhalif gazeteciler haber yazarlar, kodesten çıkamazlar. Bu ülkede iktidar yanlıları eşittir; muhaliflere düşman hukuku uyguladığınız için muhalifler daha az eşittir” dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 16:43 Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "30 Kasım Perşembe akşamı, 21. gününde, 500. saatinde CHP'nin Anayasa'ya sahip çıkmak için başlattığı 'adalet' oturumunu burada sonlandıracağız." dedi.

 • 18.11.2023 18 Kas 17:07 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Emeklilerle Buluştu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Emeklilerle Buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, DİSK Emekli-Sen temsilcileri ve emeklilerle bir araya gelerek emek ve demokrasi mücadelesinin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Toplantıda emeklilerin sorunları ele alındı.

 • 02.11.2023 02 Kas 22:32 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2024 bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2024 bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

  ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2024 Mali Yılı Bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

 • 23.10.2023 23 Eki 12:05 TÜED Genel Başkanı: Devlet Emekliler Arasında Ayrımcılık Yapıyor TÜED Genel Başkanı: Devlet Emekliler Arasında Ayrımcılık Yapıyor

  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, devletin emekliler arasında ayrımcılık yaptığını, son olarak da Cumhuriyet'in yüzüncü yılı dolayısıyla verilecek ikramiye ödemesinde çalışan-çalışmayan ayrımıyla karşılaştıklarını belirterek bu ötekileştirmeye karşı yasal ve anayasal haklarını kullanacaklarını bildirdi. Ayrıca, emeklilerin sağlıkta katkı payının kaldırılmasını ve temmuz ayında memurlara yapılan seyyanen artışın bütün emekli aylıklarına yansıtılmasını istediklerini söyledi.

 • 22.10.2023 22 Eki 10:56 Antalya'da Muratpaşa Belediyesi İşçilerine 4 Milyon 693 Bin 360 Lira İkramiye Dağıtacak Antalya'da Muratpaşa Belediyesi İşçilerine 4 Milyon 693 Bin 360 Lira İkramiye Dağıtacak

  Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılı dolayısıyla işçilerine 4 milyon 693 bin 360 lira ikramiye verecek. Kişi başı 2023 lira olan ikramiyeler bayram öncesi yatırılacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 17:19 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2024 yılı bütçesini sundu: (4) Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2024 yılı bütçesini sundu: (4)

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Milli Eğitim Bakanlığının yatırım bütçesini 2023 yılı ödeneğine göre yüzde 117 artışla 46,1 milyar liradan 100,2 milyar liraya yükselttik." dedi.

 • 14.10.2023 14 Eki 14:03 Özel Banka Sandıkları Üzerinden Emekli Olanlar da '5 Bin Liralık İkramiyeyi' Alamayacak: 'Devleti Yönetenler, Meclis'te Yer Alan Milletvekilleri; 17... Özel Banka Sandıkları Üzerinden Emekli Olanlar da "5 Bin Liralık İkramiyeyi" Alamayacak: "Devleti Yönetenler, Meclis'te Yer Alan Milletvekilleri; 17...

  Özel bankaların sandıkları üzerinden emekli olanların da çalışan emekliler gibi tek sefer için verilecek 5 bin lira ikramiyeyi alamayacakları öğrenildi. Bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğine dikkat çeken Yapı Kredi Bankası Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'nden Ali Alphan, “Devlet, bize de özel emekli sandığından emekli olduğumuz için bir ayrımcılık yapıyor. Adaletli bir sistemle karşı karşıya değiliz. 65 yaş üstü insanları devlet de işveren de yük olarak görüyor. Hem sağlık açısından hem maliyet açısından. Devleti yönetenler, Meclis'te yer alan milletvekilleri; 17 bankadan emekli maaşı alanları mağdur etmeyi ortadan kaldırmalılar. Biz öksüz, yetim bırakıldık" dedi.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:33 Disk: 'Milyonları Kapsayan Emeklilik Sisteminin Getirdiği Eşitsizlikler Emeklilikte Adalet Sorununu Derinleştiriyor' Disk: "Milyonları Kapsayan Emeklilik Sisteminin Getirdiği Eşitsizlikler Emeklilikte Adalet Sorununu Derinleştiriyor"

  DİSK tarafından İstanbul Kartal Meydanı'nda düzenlenen "Emekliler Buluşması" sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede; "Milyonları kapsayan emeklilik sisteminin getirdiği eşitsizlikler emeklilikte adalet sorununu derinleştiriyor. Emeklilerin insanca bir yaşam sürmeleri giderek zorlaşıyor, düşük emekli aylıkları sebebiyle emekliler ya iş arıyor ya da çalışıyor...En düşük emekli aylığı en az asgari ücrete yükseltilmelidir. Emekli aylıkları arasındaki dengesizliğin giderilmesi için intibak düzenlemesi yapılmalıdır. Emeklilik yaşı konusunda adalet ve denge sağlanmalıdır" denildi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:46 Türkiye Emekliler Derneği: Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalı Türkiye Emekliler Derneği: Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalı

  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilere verileceği konuşulan Cumhuriyet İkramiyesi'nin en az 10 bin lira düzeyinde olması gerektiğini belirtti.

 • 08.09.2023 08 Eyl 12:22 ''Toplu sözleşme zammından memnun musunuz?'' anketi! Memur ve emekli hayal kırıklığı yaşıyor ''Toplu sözleşme zammından memnun musunuz?'' anketi! Memur ve emekli hayal kırıklığı yaşıyor

  ASAL Araştırma tarafından 26 ilde yapılan ankette memur ve memur emeklilerine ''Toplu sözleşme zammından memnun musunuz?'' diye soruldu. Ankete katılanların yüzde 76,8'i ''Memnun değilim'' yanıtını verirken, yüzde 14,5'i ''Memnunum'' dedi.

 • 07.09.2023 07 Eyl 09:45 SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor

  SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine üçüncü bayram ikramiyesi geliyor. Yaklaşık 15.6 milyon emekliye 9 bin TL ikramiye hazırlığı başladı. Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi verilen bayram ikramiyesi için yeni çalışma başlatıldı. Bayram ikramiyesi, yüzde 82 oranında bir zamla 2.000 TL'ye çıkarılmıştı. 29 Ekim'de 5 bin TL ikramiye önerisi bulunuyor. Böylelikle emekliler toplam 9.000 TL ek kazanca kavuşacak.

 • 04.09.2023 04 Eyl 11:33 Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Cumhuriyet Bayramı ikramiye iddiası! Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Cumhuriyet Bayramı ikramiye iddiası!

  Emekliye üçüncü kez bayram ikramiyesi verileceği iddia ediliyor. Bu sene Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi soruları gündeme geliyor. Peki, Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Cumhuriyet Bayramı ikramiye iddiası!

 • 31.08.2023 31 Ağu 18:55 Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı Eleştirildi Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı Eleştirildi

  Türkiye Kamu-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun memur maaşları ve memur emeklisi aylıkları konusundaki kararına ilişkin eleştirilerde bulundu. Açıklamada, yapılan zam oranının enflasyonun altında kalmasının memur ve emeklileri enflasyona ezdirmekten başka bir izahı olmadığı belirtildi.

 • 31.08.2023 31 Ağu 14:03 Memur ve memur emeklilerine 2024 ve 2025 yıllarında yapılacak zam belli oldu. Memur ve memur emeklilerine 2024 ve 2025 yıllarında yapılacak zam belli oldu.

  Memur ve memur emeklilerine 2024 ve 2025 yıllarında yapılacak zam belli oldu.

 • 31.08.2023 31 Ağu 13:57 Son Dakika: Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu: 2024'te yüzde 15+10, 2025'te yüzde 6+5 Son Dakika: Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu: 2024'te yüzde 15+10, 2025'te yüzde 6+5

  Son dakika: Kamu Görevlileri Hakem Kurulu memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı için kararını verdi. 2 yıl için yüzde 110 zam isteyen memurlara, hükümetin ikinci teklifinde olduğu gibi 2024'te yüzde 15+10, 2025'te ise yüzde 6+5 zam verilecek.

 • 31.08.2023 31 Ağu 10:59 Hakem kurulunun son toplantısı başladı! Memur zammı bugün belli oluyor Hakem kurulunun son toplantısı başladı! Memur zammı bugün belli oluyor

  Kamu Görevlileri Hakem Kurulu memur ve memur emeklisinin 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu sözleşme zammını belirlemek için son kez bir araya geldi. Toplantıdan çıkacak kararla milyonların önümüzdeki 2 yılı kapsayan zam oranı belli olacak. Kurulun verdiği karar kesin olacak ve itiraz edilemeyecek

 • 30.08.2023 30 Ağu 23:21 Milyonlarca memurun gözü bugün yapılacak toplantıda Milyonlarca memurun gözü bugün yapılacak toplantıda

  Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözünü diktiği toplu sözleşme görüşmelerinde kritik gün geldi çattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın, dün yaptığı ''Yarın memur zammı sürecini sonlandıracağız'' açıklamasının ardından, gözler bugün gerçekleşecek Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun toplantısına çevrildi. Kurulun vereceği karar kesin olacak ve itiraz edilemeyecek.

 • 30.08.2023 30 Ağu 20:13 Son Dakika! Çalışma Bakanı Işıkhan: Memur ve memur emeklileri zammı süreci yarın sonlanacak Son Dakika! Çalışma Bakanı Işıkhan: Memur ve memur emeklileri zammı süreci yarın sonlanacak

  Son dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin merakla beklediği zamla ilgili açıklama yaptı. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun yarın gerçekleştireceği son toplantıyı işaret eden Bakan Işıkhan, "Memur ve memur emeklileri zammı süreci yarın sonlanacak, takdir Hakem Heyeti'nindir" ifadelerini kullandı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 22:12 Son Dakika: Memur zammında Hakem Kurulu 4. toplantısından sonuç çıkmadı, perşembe günü son toplantı yapılacak Son Dakika: Memur zammında Hakem Kurulu 4. toplantısından sonuç çıkmadı, perşembe günü son toplantı yapılacak

  Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaş zammını belirleyecek olan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun 4. toplantısından da sonuç çıkmadı. Kurulun perşembe günü yapacağı son toplantıda nihai kararını vermesi bekleniyor. Müzakere sürecinde hükümet son olarak 2024 için toplam yüzde 25, 2025 için ise toplam yüzde 11 zam teklif etmiş, Memur-Sen ise 2024 için toplam yüzde 70, 2025 için ise yüzde 40 zam talebinde diretmişti.

 • 29.08.2023 29 Ağu 09:53 Hakem kurulu memur zammı için 4. kez toplanıyor! Milyonların gözü çıkacak kararda Hakem kurulu memur zammı için 4. kez toplanıyor! Milyonların gözü çıkacak kararda

  Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gözü kulağı, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'ndan gelecek kararda. 26 Ağustos'ta çalışmalarına başlayan Kurul, 4. toplantısını bugün yapacak. Nihai kararın perşembe gününe kadar açıklanması gerekiyor.

 • 27.08.2023 27 Ağu 21:10 Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memurların zam oranını belirlemek için bugün üçüncü kez toplanacak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memurların zam oranını belirlemek için bugün üçüncü kez toplanacak

  Memur ve emeklisinin 2 yıllık zam oranını belirleyecek olan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, ikinci toplantısını yaptı. 2 saat süren toplantıda taraflar tekliflerini sunarken, kurulun bugün üçüncü kez bir araya geleceği kaydedildi. Kurul, kararını en geç 31 Ağustos Perşembe gününe kadar verecek. Müzakere sürecinde hükümet son olarak 2024 için toplam yüzde 25, 2025 için ise toplam yüzde 11 zam teklif etmiş, Memur-Sen ise 2024 için toplam yüzde 70, 2025 için ise yüzde 40 zam talebinde diretmişti.

 • 26.08.2023 26 Ağu 13:13 Kamu Görevlileri Hakem Kurulu ilk toplantısını yaptı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu ilk toplantısını yaptı

  Memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı için pazarlık masasında anlaşma sağlanamadı. Milyonların zammını belirleyecek olan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu bugün ilk toplantısını yaptı.

 • 26.08.2023 26 Ağu 11:07 SGK Başuzmanı Karakaş: 'Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda' SGK Başuzmanı Karakaş: "Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda" SGK Başuzmanı İsa Karakaş: "Hakem Kurulu'nda konfederasyonlardan 4 işveren heyetinden 7 üye var" "Hakem Kurulu oy birliğiyle değil oy çokluğuyla karar verilecek" Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, 7.

 • 26.08.2023 26 Ağu 10:05 Memur zammı için hakem kurulu süreci bugün başlıyor Memur zammı için hakem kurulu süreci bugün başlıyor

  Hükümet ve Memur-Sen'in, memur ve memur emeklilerinin toplu sözleşme zammı için pazarlık masasında uzlaşamaması üzerine bugün itibarıyla Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başladı. Milyonların zammını belirleyecek olan kurul ay sonuna kadar kararını verecek. Kurulun verdiği karara itiraz edilemeyecek.

 • 25.08.2023 25 Ağu 15:27 Memur-Sen, pazarlık masasından uzlaşma çıkmayınca hakem kuruluna başvurdu Memur-Sen, pazarlık masasından uzlaşma çıkmayınca hakem kuruluna başvurdu

  Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde zam konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine yetkili konfederasyon Memur-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna başvurdu. Memur-Sen başvurusunda, toplu sözleşme masasında uzlaşılan maddelerin lehlerine genişletilmesi kaydıyla uzlaşılamayan taleplerinin Kurul tarafından bağıtlanmasını istedi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 10:52 Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, Daha Önce İki Kez Memur Zam Oranını Belirledi… Kütük: 'Hükümetin Kararlarından Farklı Olmadı' Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, Daha Önce İki Kez Memur Zam Oranını Belirledi… Kütük: "Hükümetin Kararlarından Farklı Olmadı"

  Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren kamu toplu sözleşmesi görüşmelerinde sonuç çıkmadı, yeni maaş zammına Kamu Görevlileri Hakem Kurulu karar verecek. Kurul, 2012-2013 ve 2020-2021 yıllarında zam oranları hakkında karar vermiş ve hükümetin önerdiği rakamları neredeyse aynı oranda onaylamıştı. Birleşik Kamu-İş Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Hasan Kütük, “Daha önce de Kamu Hakem Kurulu’na gidilmiştir ve o verilen kararlar da çok açık ve net hükümetin vermiş olduğu kararlardan farklı olmamıştır” dedi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 14:45 Kamu Toplu Sözleşmesi'nde 11 hizmet koluna verilen elde ettiği haklar belli oldu Kamu Toplu Sözleşmesi'nde 11 hizmet koluna verilen elde ettiği haklar belli oldu

  ANKARA (İHA) – 7. Dönem kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri çerçevesinde anlaşma sağlanan 11 iş kolunda elde edilen kazanımlar açıklandı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 13:03 Memurlara 6 yeni hak tanınıyor Memurlara 6 yeni hak tanınıyor

  Memur ve memur emeklisi, 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinden istediği zammı alamasa da pazarlık masasında bir dizi kazanım elde etti. Yeni dönemde kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge, disiplin affı, görevde yükselme, hac izni, TOKİ konutlarında öncelik ve engelli memura lojman kolaylığı gibi 6 yeni hak tanınacak.

 • 22.08.2023 22 Ağu 17:39 Hürriyetçi Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Oğuz İduğ: 'Memurun ve Memur Emeklisinin Alın Terini Kimseye Heba Ettirmeyiz' Hürriyetçi Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Oğuz İduğ: "Memurun ve Memur Emeklisinin Alın Terini Kimseye Heba Ettirmeyiz"

  Kamu Konfederasyonları Platformu bileşenlerinden Hürriyetçi Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Oğuz İduğ, taleplerinin yerine getirilmesi için bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Memurun ve memur emeklisinin alın terini kimseye heba ettirmeyeceğiz” dedi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:37 Kamu Konfederasyonları Platformu: 'İktidar, Yandaş Konfederasyon ile El Ele Vererek, Kendi İstatistik Kurumunun Ölçtüğü Enflasyonun Altında,... Kamu Konfederasyonları Platformu: "İktidar, Yandaş Konfederasyon ile El Ele Vererek, Kendi İstatistik Kurumunun Ölçtüğü Enflasyonun Altında,...

  Kamu Konfederasyonları Platformu, Ankara Ulus Meydanı’nda kamu toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili açıklama yaptı. Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Işıldak, “Bu masanın ve Hakem Heyeti’nin yapısını kabul etmiyoruz çünkü kamu emekçilerinin tamamını temsil etmiyor. İktidar, yandaş konfederasyon ile el ele vererek, kendi istatistik kurumunun ölçtüğü enflasyonun altında, yoksulluk sınırına dahi ulaşmayan ücretler dayatmaktadır. 4 kişilik bir aile için yoksulluk sınırının 40 bin TL’ye ulaştığı, büyükşehirlerdeki kira ortalamasının en düşük memur maaşının 3’te 2’si ettiği, temel gıda ürünlerine günlük fiyat artışları yapıldığı, vergi ve harçların her ay artırıldığı günlerden geçmekteyiz” dedi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 00:16 Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci: '25 Milyon Vatandaşımızın Hiçbir Sorununun Tartışılmadığı Toplu Sözleşme Görüşmesine Katılmayacak,... Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci: "25 Milyon Vatandaşımızın Hiçbir Sorununun Tartışılmadığı Toplu Sözleşme Görüşmesine Katılmayacak,...

  Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, bugün hükümetin memur maaşlarındaki artış için son teklifini sunacağı toplu sözleşme toplantısına  katılmayacaklarını duyurdu. Kahveci, “Türkiye Kamu-Sen olarak 25 milyon vatandaşımızın hiçbir sorununun tartışılmadığı, hayati önem taşıyan yüzlerce konunun gündeme dahi getirilmediği, enflasyon tahminin bile altındaki maaş artış teklifleriyle gelinen ve yalnızca yasak savmak adına yapılan toplu sözleşme görüşmesine katılmayacak, yetkili konfederasyonun bu vebaline seyirci olmayacağız” dedi.

 • 20.08.2023 20 Ağu 17:17 Memur ve memur emeklisi hükümetin son teklifini bekliyor! Anlaşma sağlanamazsa zammı hakem kurulu belirleyecek Memur ve memur emeklisi hükümetin son teklifini bekliyor! Anlaşma sağlanamazsa zammı hakem kurulu belirleyecek

  Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde taraflar henüz anlaşma sağlayamadı. Hükümet ikinci teklifinde yüzde 2'lik artış yaparak, 2024'te yüzde 15+10, 2025'te ise yüzde 6+5 olmak üzere toplamda yüzde 36 zam teklif etti. Teklif memurları memnun etmezken, gözler 22 Ağustos'ta yapılacak son toplantıya çevrildi. Memurlar, hükümetin salı günü sunacağı son teklifi de yetersiz bulursa, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlayacak.

 • 20.08.2023 20 Ağu 11:15 3600 ek gösterge ile memur ve emeklinin maaşlarında 5 bin TL, ikramiyelerinde 150 bin TL artış olacak 3600 ek gösterge ile memur ve emeklinin maaşlarında 5 bin TL, ikramiyelerinde 150 bin TL artış olacak

  Memur ve memur emeklisi, hükümetin yeni zam teklifinden memnun olmasa da pazarlık masasında bir dizi kazanımlar da elde etti. Bunlardan bir tanesi de 3600 ek gösterge oldu. Uzmanlar 3600 ek göstergenin 1. dereceye ulaşmış tüm memurlara uygulanmasıyla maaşlarda 4.500-5 bin TL, emekli ikramiyesinde ise 150 bin TL artış olacağını söyledi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 09:55 Hükümetin zam teklifinden memnun kalmayan memurlar için 6 yeni düzenleme geliyor Hükümetin zam teklifinden memnun kalmayan memurlar için 6 yeni düzenleme geliyor

  Memur ve memur emeklisi, hükümetin yeni zam teklifinden memnun olmasa da pazarlık masasında bir dizi kazanımlar da elde etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni dönemde memurlara 3600 ek gösterge, disiplin affı, görevde yükselme, hac izni, TOKİ konutlarında öncelik ve engelli memura lojman kolaylığı gibi 6 yeni hak tanınacağının müjdesini verdi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 23:04 Memur-Sen, Hükümetin İkinci Teklifini Kabul Etmedi Memur-Sen, Hükümetin İkinci Teklifini Kabul Etmedi

  Memur-Sen, 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetin ikinci teklifini kabul etmeyerek Başkanlar Kurulu ve Genişletilmiş Başkanlar Kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdı. Yapılan toplantılarda, teklifin yetersiz olduğu ve kabul edilemez olduğu konusunda görüş birliği sağlandı. Memur-Sen, kamu personelinin emeğine karşılık aldığı ücretin tasarruf kalemine dahil edilmesi anlayışının terk edilmesi gerektiğini belirtti.

 • 17.08.2023 17 Ağu 19:48 Hükümetin ikinci teklifinden de memnun kalmayan Memur-Sen'den 81 ilde eylem kararı Hükümetin ikinci teklifinden de memnun kalmayan Memur-Sen'den 81 ilde eylem kararı

  7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Görüşmeleri devam ederken hükümetin zam tekliflerini kabul etmeyen Memur-Sen, eylem yapma kararı aldı. Açıklamada ''Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde ve 81 ilde eş zamanlı olarak protesto ediyoruz'' denildi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 16:31 Kamu-Sen Genel Başkanı: Memur maaşlarına yapılan zam teklifi kabul edilemez Kamu-Sen Genel Başkanı: Memur maaşlarına yapılan zam teklifi kabul edilemez

  Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, hükümetin memur maaşlarına yaptığı zam teklifini kabul etmeyeceklerini belirtti. Kahveci, müzakerelerin devam ettiği süreçte kamu işveren heyetinden çalışanların ve emeklilerin insanca yaşayabileceği bir ücret teklifi getirmesini beklediklerini söyledi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 09:07 Memura yeni teklif bugün! Bakan Işıkhan'dan toplu öncesi heyecanlandıran sözler: Tüm paydaşlar memnun olacak Memura yeni teklif bugün! Bakan Işıkhan'dan toplu öncesi heyecanlandıran sözler: Tüm paydaşlar memnun olacak

  Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde, Kamu İşveren Heyeti yeni teklifini bugün verecek. Görüşme öncesi konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Elbette bu bir pazarlık sürecidir. Teklifler sunulur, uygun bulunur ya da bulunmaz. Bu gayet doğal bir seyirdir. İnşallah süreç tüm paydaşları memnun edecek şekilde, sağduyu, ortak akıl ve uzlaşma içerisinde karara bağlanacak. Şimdiden ülkemiz ve çalışma hayatımız adına hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 • 16.08.2023 16 Ağu 17:22 Memur ve memur emeklisinin gözü bugünkü toplantıda! Milyonlar hükümetin yeni teklifini bekliyor Memur ve memur emeklisinin gözü bugünkü toplantıda! Milyonlar hükümetin yeni teklifini bekliyor

  Memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı için taraflar bugün bir kez daha bir araya geliyor. Hükümetin hafta başında 2 yıl için yüzde 110 zam isteyen kamu çalışanına 2024'te yüzde 14+9, 2025'te ise yüzde 6+5 olmak üzere toplamda yüzde 34 zam teklif etmesi hayal kırıklığına neden oldu. Memur-Sen teklifin revize edilmesini isterken, hükümetin bugünkü toplantıda yeni teklifini sunması bekleniyor.

 • 16.08.2023 16 Ağu 14:33 KESK, hükümetin memurlara yaptığı zam teklifi sonrası ülke genelinde iş bıraktı KESK, hükümetin memurlara yaptığı zam teklifi sonrası ülke genelinde iş bıraktı

  KESK, iktidarın toplu sözleşme görüşmelerinde memur ve memur emeklileri için yaptığı zam teklifini kabul etmedi. Enflasyonun altında kalan bir teklif yapıldığını belirten KESK, ülke genelinde iş bıraktı.

 • 15.08.2023 15 Ağu 20:19 Memur ve Memur Emeklileri İçin Zam Teklifi Değerlendirildi Memur ve Memur Emeklileri İçin Zam Teklifi Değerlendirildi

  Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, memur ve memur emeklileri için yapılan zam teklifini değerlendirdi. Demircan, memurun 2 yılının heba olduğunu belirterek eleştirilerde bulundu. Ayrıca, kamu işveren heyetine yönelik sorular da yöneltti ve sendika temsilcilerine çağrıda bulundu.

 • 15.08.2023 15 Ağu 17:30 Memur-Sen, Kamu İşvereni'nin zam teklifini revize etmesini istiyor Memur-Sen, Kamu İşvereni'nin zam teklifini revize etmesini istiyor

  Memur-Sen, Kamu İşvereni'nin toplu sözleşme görüşmelerinde yaptığı zam teklifini revize etmesi gerektiğini belirtti. Memur-Sen, teklifin piyasa gerçeklerinden uzak olduğunu ve enflasyon tahminlerini göz ardı ettiğini savundu. Ayrıca, enflasyon farkının geçmişteki kayıpları telafi etmek olduğunu ve Kamu İşvereni'nin bu konuda adım atması gerektiğini vurguladı. Memur-Sen, müzakerelerin devam etmesi ve tekliflerin güncellenmesi için Kamu İşvereni'ne 7 günlük süre verdi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 23:51 Hükümetin zam teklifi milyonları hayal kırıklığına uğrattı, gözler 3. toplantıya çevrildi Hükümetin zam teklifi milyonları hayal kırıklığına uğrattı, gözler 3. toplantıya çevrildi

  Toplu sözleşme görüşmelerinin 2. toplantısında hükümet, memurlara teklifini sundu. 2 yıl için yüzde 110 zam isteyen memurlara, 2024'te yüzde 14+9, 2025'te ise yüzde 6+5 olmak üzere toplamda yüzde 34 zam teklif edildi. Bu teklif sonrası Memur-Sen'den ''Kabul etmiyoruz, revize edilmeli'' yanıtı, KESK'ten ise grev kararı geldi. Şimdi gözler 17 Ağustos'ta gerçekleşecek üçüncü toplantıya çevrildi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 15:58 Son Dakika: Memur-Sen'den hükümetin zam teklifine ilk tepki: Kabul etmiyoruz, revize edilmeli Son Dakika: Memur-Sen'den hükümetin zam teklifine ilk tepki: Kabul etmiyoruz, revize edilmeli

  Son dakika: Memur-Sen'den hükümetin memurlara yaptığı 2024'te yüzde 23, 2025'de yüzde 11'lik zam teklifine ilk tepki gecikmedi. Teklifin revize edilmesini isteyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kiralara ilişkin kamu görevlileri zorlanmakta. Masaya bu konuda bir teklifin de gelmesini bekliyorduk. Bayram ikramiyesinden diğer sosyal haklara ilişkin henüz cümle kurulmadı. Merkez Bankası'nın enflasyon tahmininin 10 puan gerisinde olan teklifle masanın açılmasını yadırgıyoruz." dedi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 13:23 Memur ve memur emeklilerinin mali ve sosyal hakları için zam teklifi bekleniyor Memur ve memur emeklilerinin mali ve sosyal hakları için zam teklifi bekleniyor

  2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde, hükümetin ilk zam teklifini bugün sunması bekleniyor. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu işvereninin enflasyon hedefini dikkate alarak masaya teklifi getirmesi gerektiğini belirtti. Görüşmelerde ücret adaleti, ücret skalasındaki düzensizliklerin giderilmesi, vergi adaleti ve çalışma barışının sağlanması gibi konuların ele alınması bekleniyor.

 • 14.08.2023 14 Ağu 10:37 Hükümet, memur ve emekli zammı için teklifini bugün açıklayacak! İşte masadaki rakam Hükümet, memur ve emekli zammı için teklifini bugün açıklayacak! İşte masadaki rakam

  Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu sözleşme zammı için pazarlık süreci devam ediyor. Bugün yapılacak 2. toplantıda hükümetin teklifini açıklaması bekleniyor. Memurlar, 2 yıl için %110 zam ve aylık 7.650 lira kira yardımı talep ediyor. Ayrıca, en düşük maaşın 22 bin liradan 30 bin liraya çıkarılması isteniyor.

Advertisement