Son dakika Çiftçi haberleri, Çiftçi son dakika, son dakika Çiftçi

Son Dakika Çiftçi Haberleri

 • CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışını Yaptı
  21:47 CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışını Yaptı

  CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras da katıldı. Açılışta konuşan Aras, Muğla'nın sorunlarına çözüm bulmak için enerjik ve heyecanlı olduklarını belirtti. Mandalinci ise Bodrum'un hak ettiği hizmetleri almasını sağlamak için çalışacaklarını vurguladı.

 • Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla bir araya geldi
  20:11 Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla bir araya geldi

  AK Parti adayı Mehmet Öntürk, Hatay Merkez Salonu'nda düzenlenen toplantıda gazetecilere açıklama yaptı. Deprem konutlarının altyapısı için proje yürüttüklerini belirten Öntürk, şehre uygun altyapı, asfalt ve taş çalışmaları yapacaklarını söyledi. Ayrıca, EXPO Kisecik Fuar Alanı'nın kullanımı ve çiftçilere yönelik üretim planları hakkında bilgi verdi.

 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Muğla mitinginde konuştu: (2)
  18:15 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Muğla mitinginde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır yeni bir kalkınma hamlesinin startını inşallah sizlerle birlikte sandıkta vereceğiz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti iktidarında Türkiye 3 kat büyüdü
  18:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti iktidarında Türkiye 3 kat büyüdü

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarında Türkiye'nin 3 kat büyüdüğünü açıkladı. Erdoğan, Muğla'ya yapılan her yatırımda AK Parti'nin mührünün bulunduğunu belirtti ve Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin projeleri engellediğini söyledi. Ayrıca, Muğla'ya yapılan kamu yatırımları, enerji yatırımları ve terörle mücadele konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '31 Mart'ı milli irade bayramı ilan edeceğiz'
  17:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "31 Mart'ı milli irade bayramı ilan edeceğiz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "31 Mart'ı milli irade bayramı ilan edeceğiz"MUĞLA Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Muğla mitinginde açıklamalarda bulundu.

 • Yusuf Alemdar Geyve'de seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi
  17:33 Yusuf Alemdar Geyve'de seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi

  Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, Geyve Gazi Süleyman Paşa Mahallesi'nde faaliyete alınan seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Alemdar, Geyve'deki vatandaşlarla bir araya gelerek, Cumhur İttifakı'nın gelişim ve değişim vizyonuna katkıda bulunacaklarını belirtti. Açılışa Sakarya Milletvekili Murat Kaya, Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay ve diğer siyasi parti temsilcileri de katıldı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Erzurum'da Genç Kayakçılarla Buluştu
  16:50 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Erzurum'da Genç Kayakçılarla Buluştu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Erzurum'da düzenlenen 'Erzurum'un Yıldız Kayakçıları Zirvede Buluşuyor' programı kapsamında genç kayakçılarla bir araya geldi. Proje, gençlerin fiziksel, psikososyal ve kişilik gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.

 • CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey: 'Bize gelsinler biz onlara veririz zaten'
  14:59 CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey: 'Bize gelsinler biz onlara veririz zaten'

  Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Nilüfer'deki seçim ofisi açılışında yaptığı konuşmada, projelerini paylaşmaktan çekinmediklerini ve insanların mutlu olmasını istediklerini belirtti. Ayrıca, mevcut belediyenin bilime uygun olmayan işler yaptığını savundu.

 • Çorum'un Ortaköy ilçesinde imece usulüyle kanal temizliği yapıldı
  13:59 Çorum'un Ortaköy ilçesinde imece usulüyle kanal temizliği yapıldı

  Çorum'un Ortaköy ilçesinde çiftçiler, Öz Çayı'ndan ayrılan kanalların temizliğini imece usulüyle gerçekleştirerek suyun akışkanlığını artırdı. Aşdağul beldesindeki çiftçiler, yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki su kanalını temizleyerek bağ ve bahçelerin su ihtiyacını karşıladı. Kanal temizliğine katılan herkesin faydalı bir iş yaptığı vurgulandı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Erzurum'a ziyaret gerçekleştirdi
  13:13 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Erzurum'a ziyaret gerçekleştirdi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Erzurum'a ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve STK etkinliklerine katılan Bakan Göktaş, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen 'Yaşlı Profili Araştırması' hakkında bilgi verdi.

 • Muğla'da Alman ve İngilizler de Zeytin Ağacı Budamayı Öğrendi
  13:13 Muğla'da Alman ve İngilizler de Zeytin Ağacı Budamayı Öğrendi

  Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Yeşilüzümlü Mahallesi'nde gerçekleştirilen eğitimde kadın çiftçilerin yanı sıra bölgeye yerleşen Alman ve İngilizler de zeytin ağacı budamayı öğrendi. Eğitimde zeytin ağaçlarının doğru şekilde budanması ve bakımının yapılması konularında eğitim verildi. Ayrıca, zeytin ağacı budama teknikleri ve budama zamanlaması konuları da ele alındı.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Arapgir ilçesinde vatandaşlarla buluştu
  12:35 AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Arapgir ilçesinde vatandaşlarla buluştu

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, doğup büyüdüğü Arapgir ilçesinde tüm kırsal mahalleleri dolaşarak vatandaşlarla bir araya geldi. Er, vatandaşların dertlerini dinleyip çözümler üreteceğini belirtti.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Arapgir'de Vatandaşlarla Buluştu
  12:33 AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Arapgir'de Vatandaşlarla Buluştu

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Er, Arapgir ilçesinde kırsal mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Er, tüm kırsal mahalleleri gezip destek veren hemşehrilerine teşekkür etti. Şehrin her köşesinde vatandaşlarla iletişim kurarak sorunları dinleyip çözüm üreteceklerini belirten Er, tarımın gelişmesi ve tarım yollarının açılması konusunda da çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Çiftçiler, Er'e yaptığı yatırımlar için teşekkür ederek, yeni dönemde de aynı başarıyı beklediklerini dile getirdi.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı Antalya'da AntTalks Etkinliğinde Konuştu
  12:30 Prof. Dr. İlber Ortaylı Antalya'da AntTalks Etkinliğinde Konuştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği AntTalks etkinliği kapsamında Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalyalılarla buluştu ve yerel yönetim geleneği konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

 • Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalya'da Anttalks Etkinliğiyle Buluştu
  12:29 Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalya'da Anttalks Etkinliğiyle Buluştu

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Anttalks etkinliği kapsamında, tarihçi ve akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalyalılarla bir araya geldi. Ortaylı, söyleşisinde yerel yönetim geleneği, tarımın önemi ve köyden şehre göç gibi konulara değindi. Ayrıca, belediyelerin gelecekte değişime gitmesi gerektiğini vurguladı.

 • Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Narenciye Sektörü Çalışanlarıyla Buluştu
  12:17 Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Narenciye Sektörü Çalışanlarıyla Buluştu

  Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, narenciye sektörü çalışanları ile bir araya gelerek, gerçekleştirecekleri projelere dair açıklamalarda bulundu. Soydan, sektörün taleplerini dinleyip çözüm üreteceklerini belirtti.

 • Baharın müjdecisi 12 bin yıllık çiğdemler çiçek açtı, 12 bin yıllık siyez toprakla buluşturuldu
  11:43 Baharın müjdecisi 12 bin yıllık çiğdemler çiçek açtı, 12 bin yıllık siyez toprakla buluşturuldu

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde baharın müjdecisi çiğdemlerin çiçek açması ile 12 bin yıllık coğrafi işaretli siyez toprakla buluşturulmaya başlandı. Siyez buğdayının kış sebebiyle yapılamayan ekimi, çiğdemlerin çiçek açması ile gerçekleştirildi. Siyez, doğal olarak ekilen ve hiçbir kimyasal madde kullanılmadan yetiştirilen bir üründür. Siyezden yapılan ürünler ise yoğun ilgi görüyor.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı ve Korkuteli'de Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Açılışını Gerçekleştirdi
  11:42 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı ve Korkuteli'de Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Açılışını Gerçekleştirdi

  Başkan Böcek, ekonomik sıkıntı yaşayan halka destek olduklarını belirterek, eğitim bursu ve su fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Döşemealtı Belediye Başkan adayı Menderes Dal'ın seçim koordinasyon merkezinin açılışı da yapıldı. Başkan Böcek ve Menderes Dal, hizmetlerini anlattı ve destek istedi. Ayrıca, Korkuteli'de de CHP Belediye Başkan adayı Saniye Caran'ın seçim koordinasyon merkezi açıldı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Erzurum'da ziyaretlerde bulundu
  11:35 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Erzurum'da ziyaretlerde bulundu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Erzurum'da Vali Mustafa Çiftçi'yi ziyaret etti. Daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Bakan Göktaş, Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından karşılandı. Ziyaretlerde Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

 • Bitlis'in Karaca Mezrasında Baba Oğul Yaşıyor
  11:11 Bitlis'in Karaca Mezrasında Baba Oğul Yaşıyor

  Bitlis'in Konalga köyüne bağlı Karaca mezrasında sadece baba oğul yaşıyor. Mezrada yaşayan Hasan Seven, terör olayları nedeniyle İstanbul'a göç etti ancak güvenlik durumunun düzelmesiyle tekrar mezraya döndü. Mezrada yaşamını sürdüren Seven, ailesinin geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamayı planlıyor.

 • Vahap Seçer, 2. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'nda Projelerini Kamuoyuna Anlattı: 'Sözümüzdür: Mersin Metrosu Tamamlanacak'
  11:02 Vahap Seçer, 2. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'nda Projelerini Kamuoyuna Anlattı: "Sözümüzdür: Mersin Metrosu Tamamlanacak"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘2. Dönem Tanıtım Toplantısı’nda, gelecek 5 yılda hayata geçirecekleri projeleri kamuoyuna tanıttı. Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Seçer, “Her alanda çığır açtık. Kafalar değişti ne çok değişti. İnovatif, vizyoner, yenilikçi bir anlayış getirdik. Sözümüzdür: Mersin metrosu tamamlanacak, Mersinlilerin hizmetine girecek” dedi.

 • Batman'da Arıcılığın Geliştirilmesi ve Bal Üretiminin Arttırılması İçin 524 Arıcıya Destek
  10:40 Batman'da Arıcılığın Geliştirilmesi ve Bal Üretiminin Arttırılması İçin 524 Arıcıya Destek

  Batman'da arıcılığın geliştirilmesi ve bal üretiminin arttırılması eylem planı kapsamında 524 arıcıya, yüzde 75 hibeli 4 bin polen tuzaklı fenni kovan dağıtıldı. Vali Ekrem Canalp, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bal üretiminde Çin'den sonra ikinci sırada olduğunu belirterek, gençleri çiftçiliğe teşvik etmek için genç çiftçi projelerinin uygulandığını ifade etti. Ayrıca, geleneksel yöntemlerle yapılan arıcılığı teşvik etmek amacıyla kendi kovanlarını geliştirdiklerini ve bu kovanların da yakında dağıtılacağını söyledi. Vali Canalp, aynı zamanda Gıda İhtisas OSB'nin kurulmasıyla üretilen ürünlerin katma değerini artırmayı hedeflediklerini de vurguladı.

 • Oltu OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığında Gerçekleşti
  09:37 Oltu OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığında Gerçekleşti

  Oltu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki son durumun ele alındığı toplantıya Vali Mustafa Çiftçi başkanlık etti. Toplantıya Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen, Erzurum Karayolları 12. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Erzurum DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Oltu OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baki Karaca ve Oltu OSB Müdürü Salih Hocaoğlu da katıldı.

 • Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Uzundere ilçesini ziyaret etti
  09:35 Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Uzundere ilçesini ziyaret etti

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, ilçe ziyaretleri kapsamında Uzundere'ye giderek çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Çiftçi, Jandarma Uzman Çavuş İhsan Erdoğan'ın baba ocağını ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in baba evini de ziyaret etti.

 • Çayırova Belediyesi Ramazan Ayına Doğru Programı Düzenledi
  09:13 Çayırova Belediyesi Ramazan Ayına Doğru Programı Düzenledi

  Çayırova Belediyesi'nin düzenlediği 'Ramazan Ayına Doğru' programları kapsamında Necmettin Nursaçan ve Şair Mustafa Aygül, vatandaşlar ile bir araya geldi. Programda konuşan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, belediyenin gönül belediyeciliği çalışmalarını anlattı.

 • 20. Kış Deaflympics'e görkemli açılış
  02 Mar 20. Kış Deaflympics'e görkemli açılış

  20. Kış Deaflympics'e görkemli açılış Erzurum'da başlayan 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nın açılış töreni gerçekleşti.

 • Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları başladı
  02 Mar Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları başladı

  Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nın resmi açılışı Erzurum'da yapıldı. Olimpiyatlara 36 ülkeden 596 sporcu ve 408 teknik adam katılıyor. 6 branşta madalya mücadelesi verilen olimpiyatlar 12 Mart'ta sona erecek. Açılış töreninde sporcu ve teknik heyetlerin seremonisi gerçekleştirildi ve olimpiyat meşalesinin kentte yakılma videosu gösterildi.

 • Erzurum'da 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları Açıldı
  02 Mar Erzurum'da 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları Açıldı

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyat Oyunları'nın açılış törenine 36 ülkeden 596 sporcu katıldı. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Gençlik Spor Bakanı'nın mesajları okundu. Erzurum Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı da konuşma yaptı. Organizasyonun önemi vurgulandı.

 • Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Açılışını Gerçekleştirdi
  02 Mar Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Açılışını Gerçekleştirdi

  Babadağ Belediye Başkanı ve İYİ Parti Babadağ Belediye Başkan Adayı Ali Atlı, Babadağ ilçe merkezinde ve Kelleci Mahallesi'nde yer alan iki ayrı seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Her iki açılışa da Babadağlılar yoğun ilgi gösterdi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Antalya'ya her türlü desteği verdik
  02 Mar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Antalya'ya her türlü desteği verdik

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Antalya'ya verilen desteği vurgulayarak, turizm, tarım, sanayi ve sağlık alanlarında yapılan yatırımları anlattı. Yılmaz, Antalya'ya ilişkin önemli projelerin olduğunu belirtti.

 • Mansur Yavaş: Ankara için ne istediysek engellendik
  02 Mar Mansur Yavaş: Ankara için ne istediysek engellendik

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören'de yaptığı konuşmada, Ankara için ne yapmak istediklerini engellendiklerini belirtti. Yavaş, tüm ihaleleri canlı yayınladıklarını ve halka hesap verdiklerini vurguladı. Ayrıca, siyasetin kolay kazanma aracı olmaması gerektiğini ve herkesin mal beyanını açıklaması gerektiğini söyledi. Yavaş, Ankara halkının kendisiyle elele tutuşacak belediye başkanlarını seçeceğini ifade etti.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere Ücretsiz Gübre Hizmeti Sunuyor
  02 Mar Aydın Büyükşehir Belediyesi, Çiftçilere Ücretsiz Gübre Hizmeti Sunuyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, yerelden kalkınma hedefiyle kent tarımına desteğini sürdürüyor. 20 dekar ve altında araziye sahip çiftçilerin arazilerine gübre atımı, Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerince son teknoloji drone'lar kullanılarak ücretsiz gerçekleştirilecek. Projeyle çiftçilerin akaryakıt giderlerini azalttıkları ve ürün kaybını önledikleri belirtiliyor.

 • Projelerini paraşütle uçarak anlattı
  02 Mar Projelerini paraşütle uçarak anlattı

  Samsun'da belediye başkan adayı Tugay Başsan, projelerini yamaç paraşütünde uçarken anlattı. Başsan, öğrencilere ücretsiz ulaşım ve yemek hizmeti, festivaller haftası, ücretsiz belediye tesisleri, ücretsiz tohum desteği ve organik pazar gibi projelerini açıkladı.

 • ÇAKÜ'de Psikolojik Araştırma Laboratuvarı Kuruldu
  02 Mar ÇAKÜ'de Psikolojik Araştırma Laboratuvarı Kuruldu

  Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde (ÇAKÜ) Uluyazı Kampüsü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi binasında çocuk ve aile araştırmaları, deneysel, klinik, sosyal ve trafik psikolojisi laboratuvarlarından oluşan ÇAKÜ Psikoloji Laboratuvarı açıldı. Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, laboratuvarın Türkiye'de önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve farklı alanlarda araştırma ve eğitimlerin yapılacağını belirtti. Açılışta konuşan Çiftçi, laboratuvarın sosyal bilimler alanındaki laboratuvar anlayışının gelişmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Laboratuvarın açılışıyla birlikte Türkiye'de ilk olma özelliği taşıdığı ifade edildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye İttifakı ile seçimlere katıldıklarını söyledi
  02 Mar CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye İttifakı ile seçimlere katıldıklarını söyledi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'nın Salihli ilçesinde düzenlenen halk buluşmasında, belediye başkan adaylarına destek isteyerek, Türkiye İttifakı'nın halkın çıkarlarını korumak için olduğunu vurguladı. Özel, seçim otobüsüyle şehir turu atarak destek istedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalıların Olacak
  02 Mar CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalıların Olacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da yaptığı açıklamada, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursalılara ait olacağını belirtti. Özel, belediye başkanının partisine değil, tüm Bursa halkına hizmet edeceğini vurguladı.

 • Samsun Belediye Başkan Adayı Tugay Başsan, Projelerini Yamaç Paraşütünde Anlattı
  02 Mar Samsun Belediye Başkan Adayı Tugay Başsan, Projelerini Yamaç Paraşütünde Anlattı

  Atakum Belediye Başkan Adayı Tugay Başsan, projelerini yamaç paraşütünde uçarken anlattı. Başsan, hayal ettiği Atakum'u diğer adayların vaat ettiği Atakum'dan farklı olduğunu belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Havalimanı'nın kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartıyoruz
  02 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Havalimanı'nın kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartıyoruz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Havalimanı'nın geçtiğimiz yıl 35 milyon 600 bin yolcunun kullandığını belirterek, önümüzdeki yıllarda talebi göz önünde bulundurarak havalimanının kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartacaklarını söyledi. Erdoğan ayrıca, Antalya'ya yapılan yatırımlar, hizmetler ve projeler hakkında bilgi verdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'DEM ile demlendi'
  02 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan: "DEM ile demlendi"

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Görüldüğü gibi sandıkta hesap verecekleri günler yaklaştıkça bunların ayakları titremeye başladı.

 • Özgür Özel, Manisa Salihli'de: 'Biz Kimseyi, Yoksulu, Esnafı, Çiftçiyi, İşçiyi, Yaşlısını, Gencini Dışarıda Bırakmayan Türkiye İttifakıyız'
  02 Mar Özgür Özel, Manisa Salihli'de: "Biz Kimseyi, Yoksulu, Esnafı, Çiftçiyi, İşçiyi, Yaşlısını, Gencini Dışarıda Bırakmayan Türkiye İttifakıyız"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Salihli'de; "Biz kimseyi dışarıda bırakmayan, yoksulu, esnafı, çiftçiyi, işçiyi, yaşlısını, gencini kimseyi dışarıda bırakmayan Türkiye ittifakıyız ve artık bu ülkede sadece belli çevrelerin çıkarları koruyanlara karşı halkın, kentin çıkarlarını korumak için, kent suçlarına engel olmak için oylarınıza talibiz. 31 Mart’a kadar durmadan, duraksamadan çalışıp hep beraber bu seçimi kazanacağız" dedi.

 • Alinur Aktaş 'Şimdi dönüşüm zamanı' diyerek yeni projelerini açıkladı
  02 Mar Alinur Aktaş "Şimdi dönüşüm zamanı" diyerek yeni projelerini açıkladı

  Cumhur İttifakı'nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, "şimdi dönüşüm zamanı" diyerek yeni mega projelerini açıkladı.

 • Antalya'nın kaybedecek 5 yılı daha yok, Antalyalı hizmet bekliyor
  02 Mar Antalya'nın kaybedecek 5 yılı daha yok, Antalyalı hizmet bekliyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Antalya'da düzenlenen mitingde, yerel seçimlerden zaferle çıkacaklarına inandığını belirtti. Yılmaz, adayları Hakan Tütüncü'nün icraatlarla hizmet yaptığını vurgulayarak, Antalya'nın turizm, tarım ve sağlık alanında daha da ilerlemesini hedeflediklerini söyledi. Yılmaz, merkezi idare ve yerel yönetimin uyum içinde çalışarak Antalya'ya hizmet edeceğini ifade etti.

 • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2028'de yeniden denk bütçe ile milli kaynak paketleriyle kaynak üreteceklerini açıkladı
  02 Mar Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 2028'de yeniden denk bütçe ile milli kaynak paketleriyle kaynak üreteceklerini açıkladı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Tekirdağ'da yaptığı açıklamada, 2028'de yeniden denk bütçe ile milli kaynak paketleriyle kaynak üreterek milletin yüzünü güldüreceklerini söyledi.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu
  02 Mar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karpuzlu Belediye Başkan adayı Tuğrul Ozan ile birlikte Karpuzlu Pazarı'nı ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar, alım güçlerinin düşmesi nedeniyle daha uygun fiyatlı olan balığı tercih ettiklerini belirtti. Çerçioğlu ise yatırımların devam edeceğini ve üreticilere desteklerinin artacağını söyledi.

 • Tuzlaspor ve Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı
  02 Mar Tuzlaspor ve Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı

  Trendyol 1. Lig'in 25. haftasında Tuzlaspor, evinde konuk ettiği Ankara Keçiörengücü ile 1-1 berabere kaldı. Maçta Camara ve Mamba'nın attığı gollerle skor eşitlendi.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu Pazarında Vatandaşlarla Buluştu
  02 Mar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu Pazarında Vatandaşlarla Buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karpuzlu Belediye başkan adayı Tuğrul Ozan ile birlikte Karpuzlu pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar pazardan alışveriş de yapan Çerçioğlu'na desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 • Tuzlaspor ile Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı
  02 Mar Tuzlaspor ile Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı

  Trendyol 1. Lig'in 25. hafta maçında Tuzlaspor ile Ankara Keçiörengücü arasındaki maç 1-1 berabere sonuçlandı. Maçta goller Dk. 19'da Camara (Ankara Keçiörengücü) ve Dk. 34'te Mamba (Tuzlaspor) tarafından atıldı.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: 'Sandığa Gidin, Bize Şans Verin'
  02 Mar CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: "Sandığa Gidin, Bize Şans Verin"

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim çalışmaları kapsamında Menemen'de yurttaşlarla buluştu. Önce sanayi sitesini ziyaret eden Başkan Tugay, herkesin CHP çatısı altında birleşmesini istedi. Şehit edilen Mustafa Fehmi Kubilay’ın Anıtı’na çelenk koyan Tugay, Yıldıztepe Şehitliği’ni ziyaret etti.

 • Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na Türkiye'nin dört bir yanından yoğun ilgi
  02 Mar Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na Türkiye'nin dört bir yanından yoğun ilgi

  Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, yaygın tarımsal faaliyetlere ve bereketli topraklara ev sahipliği yapan Karacabey'de bu yıl 12'ncisi düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Türkiye'nin dört bir yanından üretici ve...

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Emiri Bilgievi'ni ziyaret etti
  02 Mar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Emiri Bilgievi'ni ziyaret etti

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Bağlar Koşuyolu Parkı'nda bulunan Ali Emiri Bilgievi Cezeri Bilim Merkezi'ni ziyaret etti. Çiftçi, merkezde yapılan eğitim çalışmalarını inceledi ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, öğrencilere kırtasiye malzemeleri hediye edildi. Proje kapsamında toplamda 3 bin 297 öğrenciye materyal desteği sağlanacak.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Gıda Güvenliği Paneli Düzenlendi
  02 Mar Antalya Diplomasi Forumu'nda Gıda Güvenliği Paneli Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Gıda Güvenliği: Büyüyen Bir Sınama" başlıklı panelde, gıda güvenliğinin sağlanabilmesi çerçevesinde bölgesel ve küresel çatışmalar ile iklim krizine vurgu yapıldı.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Afrika'nın Potansiyeli Tartışıldı
  02 Mar Antalya Diplomasi Forumu'nda Afrika'nın Potansiyeli Tartışıldı

  Antalya Diplomasi Forumu 2024 kapsamında düzenlenen 'Afrika'nın Potansiyelini Ortaya Koymak' başlıklı panelde, kıtanın ekonomik ve demografik potansiyeli tartışılarak, kalkınma için atılması gereken adımlar ele alındı. Panelde konuşan bakanlar, gençlerin eğitimi, tarım, gıda sorunu, terörle mücadele ve yatırımlar gibi konuları vurguladılar.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: Sandığa gitmemek çözüm değil
  02 Mar CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: Sandığa gitmemek çözüm değil

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, yerel seçimlerde sandığa gitmek istemeyenlerin olabileceğini belirterek bunun bir çözüm olmadığını, kendilerine şans verilmesini istediklerini belirtti. Tugay, seçim çalışmalarını Menemen'de sürdürdü ve tarımın teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca DEM Parti ile ittifak yapıldığı yönünde söylemlerin olduğunu da kaydetti ve sandığa gitmemenin çözüm olmadığını vurguladı.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı
  02 Mar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, ANTSU projesi ile Antalyalılara ucuz su sağladıklarını belirtti. Ayrıca, Kumluca'ya yapılan yatırımlar ve hizmetler anlatıldı.

 • ÇAKÜ, eğitimde 3+1 ve 7+1 iş yeri uygulaması eğitim modeline geçiş kararı aldı
  02 Mar ÇAKÜ, eğitimde 3+1 ve 7+1 iş yeri uygulaması eğitim modeline geçiş kararı aldı

  Çankırı Karatekin Üniversitesi, eğitimde 3+1 ve 7+1 iş yeri uygulaması eğitim modeline geçiş kararı aldığını duyurdu. Bu model ile öğrencilerin iş hayatına hazır bireyler olarak yetiştirilmesi ve iş dünyasının ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

 • CHP lideri Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Murat Kurum'u adaylıktan çek
  02 Mar CHP lideri Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Murat Kurum'u adaylıktan çek

  Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'un "Gazze'den Somali'ye tüm dünya mazlumları, 31 Mart seçimlerini umutla bekliyor" sözlerine tepki gösteren CHP lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunarak "Bugün son gün, Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum: Murat Kurum'u çek, İstanbul'a Pinokyo'yu aday göster" dedi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı
  02 Mar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, ANTSU projesi ile Antalyalılara ucuz su sağladıklarını belirtti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Emekliye para bulamayan Erdoğan'a hesap sormaya davet ediyoruz
  02 Mar CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Emekliye para bulamayan Erdoğan'a hesap sormaya davet ediyoruz

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, emekli maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini belirterek, emekliye para bulamayan Erdoğan'a hesap sormaya davet etti. Özel, ayrıca emekli kartına aradaki 7 bin 2 liranın hemen yüklenmesi için 780 milyon liraya ihtiyaç olduğunu söyledi.

 • Osmaniye'de 500 çiftçiye Ayçiçek tohumu dağıtıldı
  02 Mar Osmaniye'de 500 çiftçiye Ayçiçek tohumu dağıtıldı

  Osmaniye'de Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi çerçevesinde, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz'ın katılımıyla düzenlenen programda, 500 çiftçiye 2825 kilogram olmak üzere toplam 250 torba ayçiçeği tohumu dağıtıldı. Ayçiçeği üretiminin ülkemizin yağ ve yağlı tohumlar ihtiyacının karşılanmasında önemli bir yere sahip olduğu belirtilirken, verimli toprakların doğru kullanılmasının önemi vurgulandı.

 • Iğdır'da 76 Ton Sahte Gübre Ele Geçirildi, 4 Kişi Gözaltına Alındı
  02 Mar Iğdır'da 76 Ton Sahte Gübre Ele Geçirildi, 4 Kişi Gözaltına Alındı

  Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, çiftçilere satılmak üzere sahte gübre getirileceği ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Operasyonda 2 tırda 76 ton sahte gübre ele geçirilirken, 4 şüpheli şahıs da gözaltına alındı.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Emiri Bilgievi'ni ziyaret etti
  02 Mar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Emiri Bilgievi'ni ziyaret etti

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Ali Emiri Bilgievi Cezeri Bilim Merkezi'ni ziyaret etti. Çiftçi, öğrencilerin projelerinin sergilendiği etkinlikte öğrencilere tavsiyelerde bulundu ve kırtasiye malzemeleri hediye etti.

 • Çiftçi, Sarımsak Dişleme Makinesiyle İşini Kolaylaştırdı
  02 Mar Çiftçi, Sarımsak Dişleme Makinesiyle İşini Kolaylaştırdı

  Çorum'un Üyük köyünde bir çiftçi, geliştirdiği sarımsak dişleme makinesiyle sarımsak dişlerini ayırma işlemini kolaylaştırdı. Makine sayesinde bir günde yapılan iş 10 dakikada tamamlanabiliyor ve tohuma zarar verme riski azalıyor. Makinenin saatte 400 kilogram sarımsak dişleme kapasitesi bulunuyor. Çiftçiler, makine sayesinde zaman ve işçilikten tasarruf ederek yüksek verim elde ediyor.

 • Yozgat'ta yeşil mercimek ekim alanı 190 bin dekara çıkarılacak
  02 Mar Yozgat'ta yeşil mercimek ekim alanı 190 bin dekara çıkarılacak

  Yozgat'ta nadasa bırakılan tarlaların değerlendirilmesiyle yeşil mercimek ekim alanı 190 bin dekara çıkarılacak. Kentte 2023 üretim sezonunda 171 bin dekarda 20 bin ton ürün elde edildi. Yeşil mercimek, hububata alternatif olarak ekilirken çiftçilere ek gelir sağlıyor. Yerli ve milli tohum ekimi yaygınlaştırılmaya çalışılırken, Ankara Tarla Birlikleri Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen 'Bozok' ve 'Karagül' yeşil mercimek çeşitleri deneme ekimi yapılarak yaygınlaştırılıyor.

 • Kumluca Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  02 Mar Kumluca Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  Kumluca Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Mustafa Köleoğlu, Kumluca Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Açılışa birçok bürokrat, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaş katıldı. Köleoğlu, konuşmasında Kumluca'nın kalkınması için gerçekleştirdikleri projeleri ve gelecek dönemde yapacakları projeleri anlattı.

 • Çocuklarda Enfeksiyonlar Daha Hafif Geçiyor
  02 Mar Çocuklarda Enfeksiyonlar Daha Hafif Geçiyor

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ergin Çiftçi, Kovid-19'un etkisini kaybettiği geçen sene ağır enfeksiyonlarla karşılaşıldığını belirterek, çocuklarda bu yıl hastalıklara karşı bağışıklık oluştuğu için enfeksiyonlar açısından daha hafif bir kış geçirildiğini söyledi. Solunum yolu enfeksiyonlarının azalmasının korunma yöntemlerinin önemini ortadan kaldırmadığını vurgulayan Çiftçi, hasta olan kişilerin maske takması, kalabalık, kapalı ortamlarda maske kullanımı ve sık el yıkamanın her zaman önem taşıdığını dile getirdi.

 • Konya'da Çiftçi Tarlasında Mibzerin Altında Kaldı
  02 Mar Konya'da Çiftçi Tarlasında Mibzerin Altında Kaldı

  Konya'nın Kulu ilçesinde bir çiftçi, tarlasına kimyon ekmek için mibzer kullanırken düşerek mibzerin altında kaldı. Yaralanan çiftçi, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • Kütahya Belediyesinden çiftçilere tohum desteği
  02 Mar Kütahya Belediyesinden çiftçilere tohum desteği

  Kütahya Belediyesi, 26 mahalledeki çiftçilere tohum desteği sağladı. Toplam 30 ton tohum dağıtıldı.

 • Faydalı böcek salım kutularından tarıma koruma kalkanı
  02 Mar Faydalı böcek salım kutularından tarıma koruma kalkanı

  Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından geliştirilen faydalı böcek salım kutularıyla, tarımda zararlı böceklerin engellenmesi ve ilaçlamanın yan etkilerinin önlenmesi hedefleniyor. Bu kutulara asılan 'Trichogramma Evanescens' türündeki böcekler, zararlı böceklerin içine yumurta bırakarak onları imha ediyor. Bu sayede biyolojik mücadele yöntemiyle tarımda daha az ilaç kullanılarak daha etkili sonuçlar elde edilebiliyor.

 • Kütahya Belediyesi 26 Mahallede Üreticilere 30 Ton Tohum Desteği Sağladı
  02 Mar Kütahya Belediyesi 26 Mahallede Üreticilere 30 Ton Tohum Desteği Sağladı

  Kütahya Belediyesi, köyden mahalle olan yerleşim yerlerindeki çiftçilere toplam 30 ton tohum desteği sağladı. Desteğe Emekli Hava Pilot Tuğgeneral Kürşat Atılgan da katıldı.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Özel'i eleştirdi
  01 Mar AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Özel'i eleştirdi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i eleştirerek, Atatürk istismarı yaptığını söyledi. Çelik, Ceyhan'da düzenlenen mitingde, Ceyhan'ın stratejik önemine vurgu yaparak, Erol Kahraman ve Fatih Kocaispir'e destek çağrısında bulundu. Ayrıca, muhalefetin seçim sonrası ortaya çıkacak pazarlıklarını merakla beklediklerini belirtti.

 • Muş'ta 80 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu
  01 Mar Muş'ta 80 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu

  Muş'un Kıyıbaşı köyünde besicilik yapan Mehmet Aydoğdu'ya ait 80 küçükbaş hayvanın bilinmeyen bir sebepten dolayı telef olduğu bildirildi. Telef olan hayvanların yavruları ise köylülerin topladığı süt ile besleniyor. Olayın ardından Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı ve önlemler alınması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Fransız Çiftçiler Versay Sarayı Önünde Tarım Politikasını Protesto Etti
  01 Mar Fransız Çiftçiler Versay Sarayı Önünde Tarım Politikasını Protesto Etti

  Fransız çiftçiler, tarihi Versay Sarayı'nın önünde hükümetin tarım politikasına karşı traktörleriyle eylem gerçekleştirdi. Başkent Paris'e yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Versay kentinde çiftçiler, iktidarın tarım politikasını protesto etti. Çiftçiler, traktörlerini sıra halinde tarihi Versay Sarayı'nın önüne park etti. Eylemciler, traktörlerinin üzerine sendikalarının ve Fransa'nın bayrağını astı. Ülkenin siyasi tarihinde önemli konuma sahip Versay Sarayı, 17. yüzyılda Fransa Kralı 13. Louis'nin talimatıyla inşa edildi. Ülkenin en görkemli tarihi saraylarından Versay, yılda 7 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Fransa'da hükümetin ve Avrupa Birliği'nin (AB) tarım politikalarına tepki gösteren ve ücretlerden memnun olmayan çiftçiler, zaman zaman traktörleriyle Paris ve çevresinde eylemler düzenliyor.

 • Eski Batman Milletvekili Ataullah Hamidi yaşamını yitirdi
  01 Mar Eski Batman Milletvekili Ataullah Hamidi yaşamını yitirdi

  Eski Batman Belediye Başkanı ve eski Batman Milletvekili Ataullah Hamidi geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Devletimize, ülkemize, milletimize sahip çıkacağız
  01 Mar BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Devletimize, ülkemize, milletimize sahip çıkacağız

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sakarya'da yaptığı konuşmada devletimize, ülkemize ve milletimize sahip çıkmanın önemini vurguladı. Ayrıca, terörle mücadelede siyasetçilerin de sorumlulukları olduğunu belirtti ve yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nı desteklediklerini söyledi. Destici, kadın, genç ve yaşlı dostu ilçeler vadederek, emeklilerin durumunun iyileştirilmesi için çalışacaklarını ifade etti.

 • Hamza Dağ, İzmir'de Tarım Projelerini Anlattı
  01 Mar Hamza Dağ, İzmir'de Tarım Projelerini Anlattı

  Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, seçimi kazanması halinde uygulayacağı tarım projelerini 5 ana başlık altında toplayarak düzenlenen lansmanda anlattı. Dağ, 'Çiftçilerimizin refahını artıracak ve yerel ekonomimize katkıda bulunacak projeleri hayata geçireceğiz' dedi.

 • Hayvancılık Yapan Çiftçi, Organize Sanayi Bölgesine Tepki Gösterdi
  01 Mar Hayvancılık Yapan Çiftçi, Organize Sanayi Bölgesine Tepki Gösterdi

  Amasya'nın Taşova ilçesinde hayvancılık yapan Hasan Dönmez, köylerine yapılmak istenen organize sanayi bölgesine tepki gösterdi. Dönmez, yetkililerin kendilerini ziyaret etmediklerini ve sorunlarına çözüm bulmadıklarını belirterek eleştirilerde bulundu.

 • Bolu'da Depreme Dirençli Kent Bolu Toplantısı Yapıldı
  01 Mar Bolu'da Depreme Dirençli Kent Bolu Toplantısı Yapıldı

  Bolu'da Vali Erkan Kılıç başkanlığında gerçekleştirilen 'Depreme Dirençli Kent Bolu' toplantısına, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) bünyesindeki Mimarlar Odası ile İnşaat, Makina, Elektrik ve Jeoloji Mühendisleri odaları Bolu temsilcileri katıldı. Toplantıda, depreme hazırlık çalışmaları hakkında sunum yapıldı. Ayrıca Bolu'da Valilik koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce İl Özel İdaresinin desteğiyle 'Yem Bitkileri Tohumluğu Projesi' başlatıldı. Proje kapsamında 2 bin 500 dekar alana ekilmek üzere 26 ton yem bezelyesi tohumu il merkezi ve ilçelerdeki çiftçilere dağıtıldı.

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu Sarıcakaya'da Vatandaşları Ziyaret Etti
  01 Mar AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu Sarıcakaya'da Vatandaşları Ziyaret Etti

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam ve AK Parti Sarıcakaya Belediye Başkan adayı Ahmet Dönmez'le Sarıcakaya ilçesinde vatandaşları ziyaret etti. Hatipoğlu, ziyaretler sırasında AK Parti belediyeciliğinde hizmetlerin ve devamlılığının önemine vurgu yaparak, Sarıcakaya'ya yapılacak olan yeni sağlık alanları ve TOKİ projeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Eskişehir'deki su sorununa da değinen Hatipoğlu, musluklardan çamur aktığını ve bu sorunu çözmek için gerekli yatırımların yapılacağını belirtti. Hatipoğlu, ayrıca Sarıcakaya Kaymakamı Hasan Çakır'ı ziyaret edip, AK Parti Sarıcakaya Seçim İrtibat Bürosu açılışına ve Sarıcakaya Muhtarlar Buluşması etkinliğine katıldı.

 • Hakkari'de Arıcılar Kooperatifi Kuruldu
  01 Mar Hakkari'de Arıcılar Kooperatifi Kuruldu

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde arıcılıkla uğraşan çiftçileri bir araya getirmek amacıyla 'Hakkari Yüksekova Arıcılar Kooperatifi' kuruldu. Kooperatif, üreticilerin haklarını savunacak ve Hakkari balını tanıtmayı hedefliyor. Üye sayısı hızla artan kooperatif, ürettiği balları doğrudan tüketiciye ulaştıracak ve üyelerinden aidat almayacak. Kooperatifin kuruluşunda destek olan Hakkari Valisi ve diğer yetkililere teşekkür edildi.

 • Beyşehir'de Düzenlenen Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
  01 Mar Beyşehir'de Düzenlenen Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

  Beyşehir'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında birinci olan eser sahibine bin 500 lira ödül verilecek. Yarışmaya 45 kadın fotoğrafçı 343 eserle katıldı. Ödül töreni 8 Mart'ta gerçekleştirilecek.

Advertisement