Son dakika Çöl haberleri, Çöl son dakika, son dakika Çöl

Son Dakika Çöl Haberleri

 • Dubai'ye Türklerden Yoğun İlgi
  16:39 Dubai'ye Türklerden Yoğun İlgi

  eVize ile Aylık 40bin yolcu kapasitesine ulaşıldı Son yıllarda, Avrupa ve Amerika'nın Türk vatandaşlarına yönelik sıkılaştırdığı vize politikaları, pek çok kişiyi alternatif destinasyon arayışına itti. Bu süreçte, Dubai gibi dinamik şehirler, Türklerin yeni gözdesi haline geldi. Dubai, sunduğu çeşitlilik ve fırsatlarla, Türk vatandaşlarını kendine çekmeyi başardı.

 • Tunuslu yönetmen Nacer Khemir İstanbul Üniversitesi'nde
  10:04 Tunuslu yönetmen Nacer Khemir İstanbul Üniversitesi'nde

  Tunuslu yönetmen Nacer Khemir, İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsüne konuk olacak. Enstitünün konferans salonunda düzenlenecek etkinlik kapsamında yarın saat 16.00'da İbn-i Hazm'ın Güvercin Gerdanlığı kitabından ilhamla çekilen ve Endülüs'ün masalsı bir mekan olarak kurgulandığı 1991 yapımı 'Güvercin'in Kayıp Gerdanlığı' filmi gösterilecek. Film gösteriminin ardından saat 18.00'de 'Necip Fazıl Uluslararası Kültür Sanat Ödülü' sahibi ünlü yönetmenle söyleşi gerçekleştirilecek. Tunus'ta dünyaya gelen Nacer Khemir, gençlik yıllarından beri edebiyat, resim ve sinemayla ilgilenen ve bu alanlarda eserler verdi. Yönetmenin 'Çöl Üçlemesi' adını verdiği 'Çöl İşaretçileri', 'Güvercinin Kayıp Gerdanlığı' ve 'Bab'aziz' gibi pek çok filmi bulunuyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu
  20 Şub AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu

  AK Parti Kayseri İl Teşkilatı'nın seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği'ne aday olacak isimleri belli oldu.

 • iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max'in Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı
  20 Şub iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max'in Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı

  Apple'ın bu yıl tanıtacağı yeni akıllı telefon modelleri iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max'in yeni renk seçenekleri ortaya çıktı. Bu renklerin birisi ilk kez kullanılıyor. Diğeri ise yıllar öncesini anımsatıyor. İşte iPhone 16 Pro modellerinin renk seçenekleri: Çöl titanyumu (çöl sarısı) ve titanyum grisi renkleri ile satışa sunulması beklenilen 16 Pro modelleri, Apple tutkunlarını eskiye götürdü. Hatırlarsanız iPhone 6 da uzay grisi rengi ile o dönemin en çok satan modelleri arasına girmişti. O günden beri hiçbir modelinde bu rengi kullanmayan Apple, şimdi 16 Pro ile maziye dönüyor. Sarı rengi de bu tonda ilk defa kullanan Apple, bu renklerle satışlarını katlayacaktır. iPhone 11'i tamamen sarı renkte piyasaya süren Apple, olumlu dönüşler almamıştı. Sonrasında Gold modelleri ile iPhone tutkunlarının gönlünü alan şirket, iPhone 16 Pro modellerinde kullanılacak çöl titanyumu rengi ile çok konuşulacak. Genelde dört renk ile karşımıza çıkan iPhone Pro modelleri 16 serisinde de bu tutumu sürdürecek. Beyaz ve siyah renkten yine vazgeçmeyecek olan Apple, ekstra iki renk olarak titanyum grisini ve çöl titanyumu rengini kullanacak. Siz 16 Pro ve 16 Pro Max'in renklerini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

 • THK Üniversitesi, havadaki çöl tozu gibi parçacıkların iklim değişikliğine etkisini inceleyecek
  14 Şub THK Üniversitesi, havadaki çöl tozu gibi parçacıkların iklim değişikliğine etkisini inceleyecek

  Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi, Türk Uzay Ajansı (TUA) koordinasyonunda başlattığı uluslararası projede, havadaki çöl tozu gibi çeşitli parçacıkların (aerosol), küresel iklim değişikliğine etkilerini ortaya koymayı hedefleyen cihazlar geliştirilecek. Projede elde edilecek ölçüm teknolojileri sayesinde, uzaydan da ölçümlerin yapılmasıyla iklim değişikliği ile mücadele stratejilerinin daha doğru kurgulanması hedefleniyor.

 • AK Parti'den 2 ilçede kadın adaylık
  12 Şub AK Parti'den 2 ilçede kadın adaylık

  Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti'nin açıklanan belediye başkan adayları arasında bir çok ilçede mevcut başkanlarla devam edilmeme kararı alınırken, 2 ilçenin tarihinde ise ilk defa kadınlar belediye başkanlık ipini göğüslemek için aday oldu.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: İstanbul'da haftada bir gün su olurdu, gazozla tıraş olurduk
  08 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: İstanbul'da haftada bir gün su olurdu, gazozla tıraş olurduk

  AK Parti'nin Adana belediye başkan adaylarının tanıtım töreni AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in katılımıyla gerçekleşti. Elitaş, ''Gençler onları hatırlamaz, o günleri bilmez. Ben 1982 yılında İstanbul'da askerlik yaparken hani hikaye gibi anlatılır ama gazozla tıraş olurduk. Haftada bir gün su gelirdi. İstanbul'un merkezinde, Kağıthane'de haftada bir gün su olurdu'' dedi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı: 'Haddini bildireceğiz' diyene yeteriz
  08 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı: 'Haddini bildireceğiz' diyene yeteriz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da yaptığı konuşmada muhalefet partilerine cevap vererek, 'Haddini bildireceğiz' diyene yeteriz dedi. Çelik, Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adaylarını tanıttı ve yerel seçimlerde başarıyı taçlandıracaklarını söyledi.

 • Adana'da Cumhur İttifakı'nın ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı
  08 Şub Adana'da Cumhur İttifakı'nın ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı

  Adana'da, Cumhur İttifakı'nın 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 15 ilçede gösterdiği belediye başkan adayları tanıtıldı.

 • ABD askerlerini barındıran üste insansız hava aracı saldırısı: 6 Kürt SDG üyesi öldü
  05 Şub ABD askerlerini barındıran üste insansız hava aracı saldırısı: 6 Kürt SDG üyesi öldü

  Suriye'nin doğusundaki bir üsse yönelik insansız hava aracı saldırısında, ABD askerlerini barındıran üste altı Kürt SDG üyesi öldü. Bu, ABD'nin İran destekli milislere karşı başlattığı misilleme saldırılarından bu yana Suriye veya Irak'ta gerçekleşen ilk önemli saldırıdır. Irak İslami Direnişi, saldırının sorumluluğunu üstlendi ve daha önce Ürdün'deki bir üsse düzenledikleri drone saldırısında üç ABD askerini öldürmüşlerdi.

 • Senegal'de Sahra Çölü'nden gelen toz bulutları Dakar'ı etkisi altına aldı
  25 Oca Senegal'de Sahra Çölü'nden gelen toz bulutları Dakar'ı etkisi altına aldı

  Senegal'in başkenti Dakar'da, Sahra Çölü'nden gelen toz bulutları nedeniyle hava kirliliği arttı. Ulusal Sivil Havacılık ve Meteoroloji Ajansı'na göre, Dakar'da hava kalitesi tehlikeli seviyeye ulaştı. Uzmanlar, evden çıkılmaması ve maske takılması çağrısında bulundu. Sahra Çölü'nden gelen toz bulutları, insan kaynaklı hava kirliliğiyle birleşerek ciddi bir sorun oluşturuyor.

 • Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde tarihi hamam müze haline getirildi
  22 Oca Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde tarihi hamam müze haline getirildi

  Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bulunan tarihi hamam, restore edilerek müze haline dönüştürüldü. Müzede, eski hamam döneminden kalma eşyalar da sergileniyor. Açılışın ilerleyen günlerde yapılması planlanıyor.

 • Ürdün'deki Gazze'ye destek gösterilerinde puşi kullanımı artıyor
  19 Oca Ürdün'deki Gazze'ye destek gösterilerinde puşi kullanımı artıyor

  Ürdün'deki Gazze'ye destek gösterilerinde Filistin direnişinin sembolü haline gelen puşinin kullanımı giderek artıyor. Puşi, İsrail kuşatması altındaki Filistinlilerle dayanışmanın ötesine geçerek, iki halk arasındaki bağlılığın derinliğini kanıtlamayı amaçlayan siyasi mesajlar içeriyor.

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, Yaban Hayvanlarını Doğal Ortamlarına Bıraktı
  19 Oca Tarım ve Orman Bakanlığı, Yaban Hayvanlarını Doğal Ortamlarına Bıraktı

  Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Kadir Çokçetin, ülke genelindeki yaban hayvanı üretim istasyonlarından 2002-2023 yıllarında 2 bin 41 memeli yaban hayvanı, 42 milyon alabalık ile 1,4 milyon keklik ve sülünün doğal ortamlarına bırakıldığını bildirdi. Ayrıca, tür eylem planları ve koruma sahalarıyla nesli tehlike altında olan türlerin korunmasına yönelik çalışmalar yapıldığı belirtildi.

 • İzmit Belediyesi, TEMA Vakfı Kurucuları Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit'i anma programı düzenledi
  18 Oca İzmit Belediyesi, TEMA Vakfı Kurucuları Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit'i anma programı düzenledi

  İzmit Belediyesi, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucuları Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit için anma programı düzenledi. Programda konuşan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, Karaca ve Gökyiğit'in başarılı iş adamları olduğunu ve temelleri attıklarını belirtti. TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol ise TEMA'nın bir halk hareketi olduğunu vurguladı.

 • Tuva Cihangir Atasever, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı
  14 Oca Tuva Cihangir Atasever, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı

  Türkiye'nin ilk astronotlarından Tuva Cihangir Atasever, Anadolu Ajansı'nın (AA) 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Atasever, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında 2023 boyunca çektiği fotoğrafları inceleyerek 'haber', 'çevre ve yaşam', 'spor', 'Gazze: Kanıt' ve 'Deprem: Umut' kategorilerindeki fotoğrafları oyladı.

 • İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, meclis toplantısında konuştu
  02 Oca İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, meclis toplantısında konuştu

  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yılın ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İlkadım'ın gelişmesine vesile olan önemli kararları birlikte aldıklarını belirtti. Toplantıda ayrıca denetim komisyonu üyeleri de belirlendi.

 • Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı
  02 Oca Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı

  Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa maçının ertelenmesine ilişkin reklam panolarında yayınladığı yazı sebebiyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlattı.

 • İstanbul'da Barbaros Meydanı ve Bulvarı açıldı
  31 Ara İstanbul'da Barbaros Meydanı ve Bulvarı açıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından yenilenen Barbaros Meydanı ve Barbaros Bulvarı için açılış töreni gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, törende yaptığı konuşmada, alanın hem Beşiktaş'a hem de 16 milyon insana yakışır bir şekilde hizmete açıldığını belirtti. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise Beşiktaş'ı hak ettiği yere İBB ile birlikte getireceklerini söyledi.

 • Beşiktaş Belediyesi, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun yerine Atatürk ve Fahreddin Paşa'nın görsellerini astı
  30 Ara Beşiktaş Belediyesi, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun yerine Atatürk ve Fahreddin Paşa'nın görsellerini astı

  Beşiktaş Belediyesi, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun yer alan Akasya sokağına Atatürk ve Fahreddin Paşa'nın görsellerini astı. Sokak Türk bayraklarıyla donatıldı.

 • Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu sokağın ismi Fahreddin Paşa Sokağı olarak değiştirildi
  30 Ara Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu sokağın ismi Fahreddin Paşa Sokağı olarak değiştirildi

  Beşiktaş Belediyesi, Turkcell Süper Kupa final maçının ertelenmesi sonrası Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Akasyalı Sokağın adını Fahreddin Paşa Sokağı olarak değiştirdi. Sokağa Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve Fahrettin Paşa pankartları asıldı.

 • Beşiktaş Belediyesi, Fahreddin Paşa Sokağı'na Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları astı
  30 Ara Beşiktaş Belediyesi, Fahreddin Paşa Sokağı'na Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları astı

  Beşiktaş Belediyesi, Turkcell Süper Kupa final maçının ertelenmesinin ardından Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Akasyalı Sokağın adını Fahreddin Paşa Sokağı olarak değiştireceğini açıkladı. Polis ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı sokağa Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve 'Çöl Kaplanı Medine Kahramanı Fahrettin Paşa' yazılı pankartlar asıldı.

 • Beşiktaş Belediyesi, Fahreddin Paşa Sokağı'na Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları astı
  30 Ara Beşiktaş Belediyesi, Fahreddin Paşa Sokağı'na Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları astı

  Beşiktaş Belediyesi, Turkcell Süper Kupa final maçının ertelenmesinin ardından Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nun bulunduğu Akasyalı Sokağın adını Fahreddin Paşa Sokağı olarak değiştireceğini açıkladı. Polis ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı sokağa Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve 'Çöl Kaplanı Medine Kahramanı Fahrettin Paşa' yazılı pankartlar asıldı.

 • Dakar Rallisi 2024 Yılında Heyecanla Başlıyor
  29 Ara Dakar Rallisi 2024 Yılında Heyecanla Başlıyor

  Dünyanın en önemli motor sporları yarışlarından biri olan Dakar Rallisi, 2024 yılında başlıyor. El-Ula'dan başlayacak olan bu zorlu macera, tarihiyle de heyecan uyandırıyor. Dakar Rallisi, Arap Yarımadası'nın kıyılarından çöllere kadar birbirinden zorlu bölgeleri ziyaret edecek. Bu yıl 46. kez düzenlenecek olan ralli, sürücülerin kontrol noktalarına ve etap sonlarına ulaşmak için binlerce kilometre yol kat ettiği bir mücadeleyi içeriyor. Dakar Rallisi, 1977 yılında Paris-Dakar Rallisi hayaliyle başladı ve o zamandan beri macera ruhunu ve dostluk mesajını taşıyan bir etkinlik oldu. 2009 yılından itibaren Güney Amerika'da düzenlenen ralli, 2020 yılından beri Suudi Arabistan'da gerçekleşiyor. Bu yıl rallide sürücüler için yeni kurallar ve zorluklar bulunuyor. Geçtiğimiz yıl otomobil kategorisinde Nasser Al-Attiyah, motosiklet kategorisinde ise Kevin Benavides birinci olmuştu. Dakar Rallisi'nin her etabı ve daha fazlası Red Bull TV'den takip edilebilir.

 • Sandıklı'da aile semineri düzenlendi
  26 Ara Sandıklı'da aile semineri düzenlendi

  Sandıklı ilçesine bağlı Baştepe köyünde erkeklere yönelik aile semineri düzenlendi. Seminerde aile olmanın önemi ve çocuklarla yaşanan sorunlar anlatıldı.

 • Avustralya Kıyılarında Devasa Bir Yerleşim Yeri Keşfedildi
  26 Ara Avustralya Kıyılarında Devasa Bir Yerleşim Yeri Keşfedildi

  Avustralya kıyılarında, Yeni Gine'ye bağlı bir kara kütlesinde bulunan ve binlerce kişinin yaşadığı devasa bir antik koloni keşfedildi. Şu an sular altında olan bu kara parçası, 2.5 milyon yıl öncesine dayanan Geç Pleistosen döneminde var olan bir ekosistemdi. Yaklaşık 250,000 mil karelik alan, Birleşik Krallık'ın 1.6 katından fazla büyüklüğe sahipti. Bölge, tatlı ve tuzlu su gölleri, nehirler ve büyük bir iç denizle zenginleşmiş, 50,000 ila 500,000 kişiyi destekleyebilirdi. Ayrıca, Avustralya'n

 • Bankacılık Sektörü Dünyanın Yaşanabilirliği İçin Önemli
  22 Ara Bankacılık Sektörü Dünyanın Yaşanabilirliği İçin Önemli

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Göktürk, dünyanın yaşanabilirliği için insanlığın mücadeleye başlaması gerektiğini belirtti. Bankacılık sektörünün finans sektörünün bünyesine girerek işletmeleri sürdürülebilirlik bağlamında finanse etmesi, dünyanın insanlık açısından yaşanabilir olabileceği anlamına geliyor.

 • İsrailli gardiyanlar Filistinli mahkumu darbederek öldürdü
  21 Ara İsrailli gardiyanlar Filistinli mahkumu darbederek öldürdü

  İsrailli gardiyanlar, Batı Şeria'daki Negev Çöl Cezaevi'nde kalan Filistinli Sair Semih Ebu Asab'ı darbederek öldürdü. Mahkumun ölümüne karışan 14 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

 • Hayrat İnsani Yardım Derneği Kenya'ya 50 bin Kur'an-ı Kerim Gönderdi
  20 Ara Hayrat İnsani Yardım Derneği Kenya'ya 50 bin Kur'an-ı Kerim Gönderdi

  Hayrat İnsani Yardım Derneği, hayırseverlerin desteğiyle Kenya'ya 50 bin Kur'an-ı Kerim gönderdi. Kur'an-ı Kerimler, yerel halkın rahatlıkla okuyabilmesi için özel olarak basıldı. Dağıtım sürecinde, çöl sıcağında sazlıktan yapılmış küçük Kur'an kurslarında hafızlık yapan öğrenciler hedefleniyor. Afrika'da maddi imkansızlıklar nedeniyle ezber yapmak için tahta parçaları kullanılıyor ve talebelerce ezberleniyor.

 • Tunuslu yönetmen Nacer Khemir: Filistin'in haklarının olmadığı bir dünya canavarlaşmış bir noktaya gidiyor
  17 Ara Tunuslu yönetmen Nacer Khemir: Filistin'in haklarının olmadığı bir dünya canavarlaşmış bir noktaya gidiyor

  Usta yönetmen Nacer Khemir, Boğaziçi Film Festivali'nde sinemaya dair yaklaşımını ve İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara ilişkin düşüncelerini paylaştı. Khemir, Türk sinemasının kendi büyük şairlerine geri dönüp ilham alabileceğini belirtti ve Filistin'in haklarının olmadığı bir dünyanın canavarlaşmış bir noktaya gittiğini söyledi.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Cumhur İttifakı 31 Mart 2024 için yola koyulmuştur.
  16 Ara MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Cumhur İttifakı 31 Mart 2024 için yola koyulmuştur.

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Cumhur İttifakı 31 Mart 2024 için yola koyulmuştur.

 • Samsun Çarşamba Eğercili Mahallesinde Vatandaş, Biyokütle Elektrik Santrali'ne Tepkili: 'İnek Yapıyorlar, Sebze Yapıyorlar Ama Hiçbir Verim...
  16 Ara Samsun Çarşamba Eğercili Mahallesinde Vatandaş, Biyokütle Elektrik Santrali'ne Tepkili: "İnek Yapıyorlar, Sebze Yapıyorlar Ama Hiçbir Verim...

  Samsun’un Çarşamba ilçesine bağlı Eğercili mahallesinde yapılmak istenen Biyokütle Elektrik Santraline vatandaşın tepkisi devam ediyor. Eğercili Mahallesi halkından Hamiye Kaşıkçı, “Bu santralin bu köyün içeresinde olmasına karşıydım, yine karşıyım. Burada akrabalarım var. İnek yapıyorlar, sebze yapıyorlar, ama hiçbir verim alamıyorlar. Santrale karşı çıkmadık, yerine karşı çıktık. Bizi hiçbir zaman dinlemediler” tepkisini gösterdi.

 • İsrail, Negev Cezaevi'ndeki Filistinlilere baskıyı artırıyor
  15 Ara İsrail, Negev Cezaevi'ndeki Filistinlilere baskıyı artırıyor

  İsrailli yetkililerin Negev Cezaevi'ndeki Filistinlilere yönelik baskıları, hayatlarını dayanılmaz bir cehenneme çeviriyor. Cezaevi yönetimi, elektrik ve su kesintisi, öğünlerin azaltılması, kantinlerin kapatılması gibi baskıcı uygulamalarla esirlerin yaşamını zorlaştırıyor. Ayrıca, hasta esirlerin tedavi için hastanelere götürülmediği, iletişimin koparıldığı ve aile ziyaretlerinin engellendiği belirtiliyor.

 • Altun Dağı Ulusal Doğa Koruma Alanı'nda Doğal Güzellikler
  15 Ara Altun Dağı Ulusal Doğa Koruma Alanı'nda Doğal Güzellikler

  Xinjiang'ın Altun Dağı Ulusal Doğa Koruma Alanı, plato çöl ekosisteminin tipik bir örneği olan dağlar, buzullar, çöller, kaynaklar ve göllerle dolu bir alandır. Son yıllarda su alanı artışıyla dikkat çeken bölgede, Kunlun Dağları'nın kuzey yamacında bulunan göllerin sayısı ve su alanı önemli ölçüde artmıştır. Ayrıca, dünyanın en yüksek yer değiştiren kum çölü olan Kumukuri Çölü de bu bölgede yer almaktadır.

 • Bekir Karacabey: Ormancılık bilimsel bir konudur, futbol yorumculuğu gibi her önüne gelen konuşamaz
  11 Ara Bekir Karacabey: Ormancılık bilimsel bir konudur, futbol yorumculuğu gibi her önüne gelen konuşamaz

  ORMAN Genel Müdürü Bekir Karacabey, ormancılığın bilimsel bir konu olduğunu belirterek, "Futbol yorumculuğu gibi her önüne gelenin konuşamayacağı bir konu. Bizler tabii ki herkesin fikrine açığız. Söylenilecek her kıymetli fikir bizim için muteberdir, değerlidir.

 • Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı
  11 Ara Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı

  Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı Bayraktar TB2, Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.

 • Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı
  11 Ara Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı

  Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.

 • Türkiye'nin İlk Biyolojik Sızdırma Göleti İzmir'de Açıldı. Soyer: 'Milliyetçilik Üreticiye Sahip Çıkmaktır'
  09 Ara Türkiye'nin İlk Biyolojik Sızdırma Göleti İzmir'de Açıldı. Soyer: "Milliyetçilik Üreticiye Sahip Çıkmaktır"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kuraklıkla mücadele için hayata geçirdiği Sünger Kent projesi kapsamında Türkiye’nin ilk biyolojik sızdırma göleti İzmir’de oluşturuldu. Ödemiş’te 60 bin metreküp suyu, yeraltında depolayabilecek gölet ile yağmur suyu hasadı yapılacağını belirten Başkan Soyer, “Bu topraklarda bizi yoksullaştıran değil, refahımızı daha da büyüten ürünler yetişecek. Çünkü başka bir tarım mümkün” dedi. Sayıştay'ın küçük üreticiden doğrudan ürün alımını yasaklayan kararına da tepki gösteren Başkan Soyer, “Milliyetçilik, muhafazakârlık bu topraklarda üretim yapan çiftçiyi, büyük şirketlerle rekabete sokmak değildir. Milliyetçilik o üreticiye sahip çıkmaktır” dedi.

 • Tuncay Özilhan: 'Ortalama Ücret ile Asgari Ücret Arasındaki Makas Giderek Kapanıyor. Üniversite Eğitiminin Getirisi Düşüyor'
  08 Ara Tuncay Özilhan: "Ortalama Ücret ile Asgari Ücret Arasındaki Makas Giderek Kapanıyor. Üniversite Eğitiminin Getirisi Düşüyor"

  Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, “Bir süredir hapsolduğumuz orta gelir tuzağından kurtulmak ve artık yüksek gelirli ülkeler arasında yer almak zorundayız. Yeni ekonomi yönetimiyle birlikte, piyasaların ekonomi politikalarına güveninin yükseldiği bir döneme girdik” dedi. “Enflasyonla mücadelede mutlaka başarılı olmamız gerekiyor. Merkez Bankamızın para politikasında sıkılaşma yönünde doğru adımlar atmaya başlaması enflasyon sorununun çözüleceğine duyduğumuz umudu pekiştiriyor” diyen Özilhan, “Ortalama ücret ile asgari ücret arasındaki makas giderek kapanıyor. Üniversite eğitiminde nitelik düşüşü ile birlikte üniversite ile lise mezunları arasındaki ücret makası daralıyor. Yani üniversite eğitiminin getirisi düşüyor” görüşünü dile getirdi.

 • 11. Boğaziçi Film Festivali Sinemaseverlerle Buluşacak
  07 Ara 11. Boğaziçi Film Festivali Sinemaseverlerle Buluşacak

  Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu 11. Boğaziçi Film Festivali, 8-16 Aralık'ta düzenlenecek. Festivalde ulusal ve uluslararası yarışmaların yanı sıra belgesel ve kısa film gösterimleri de yer alacak. Ulusal yarışmanın jürisinde önemli isimler yer alırken, uluslararası yarışmanın jüri başkanlığını Tunuslu yönetmen Nacer Khemir üstlenecek.

 • Ulaş Karasu'dan Bakan Uraloğlu'na: Dhmi'de Görevde Yükselme Sınavı Açmadan Yapılan Atamaların Tek Bir Açıklaması Vardır.
  06 Ara Ulaş Karasu'dan Bakan Uraloğlu'na: Dhmi'de Görevde Yükselme Sınavı Açmadan Yapılan Atamaların Tek Bir Açıklaması Vardır.

  CHP Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Karasu, DHMİ’deki kurum içi sınavsız atamaları ve bitmemiş havalimanlarına yapılan müdür atamalarını TBMM gündemine taşıdı. Karasu, "Milyonlarca üniversite mezunu genç işsizimiz var. Her üç mezun gençten biri işsiz. KPSS ile atama bekleyen on binlerce gencimiz var. Buna rağmen DHMİ’de görevde yükselme sınavı açmadan yapılan atamaların tek bir açıklaması vardır. O da torpildir. Yıllarca kurumda çalışmış, sınav bekleyen kişilerin haklarına girmek en büyük günahtır" dedi.

 • Sandıklı'dan Umre'ye Dualarla Uğurlama Töreni
  06 Ara Sandıklı'dan Umre'ye Dualarla Uğurlama Töreni

  Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde umre ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar, kutsal topraklara dualarla uğurlandı. Sandıklı Belediyesi önünde gerçekleşen uğurlama töreninde duygusal anlar yaşandı. İlçe Müftülüğü görevlileri dualar ve ilahiler okudu. Umre yolcuları otobüslerle kutsal topraklara hareket etti.

 • Sandıklı'da Engelliler Haftası programı düzenlendi
  06 Ara Sandıklı'da Engelliler Haftası programı düzenlendi

  Sandıklı Kaymakamı Önder Çengel, ilçede Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Özçınar Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından hazırlanan programda öğrencilerin etkinlikleri sergilendi. Kaymakam Çengel, etkinliğin ardından okuldaki süs bitkileri serasını inceledi.

 • Afyonkarahisar Tarım İl Müdürü Sandıklı Belediye Başkanı'nı ziyaret etti
  05 Ara Afyonkarahisar Tarım İl Müdürü Sandıklı Belediye Başkanı'nı ziyaret etti

  Afyonkarahisar Tarım İl Müdürü Özkan Parlak, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette, tarım ve belediyecilik alanındaki iş birliği olanakları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

 • İYİ Parti'den Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Yusuf Özer projelerini anlattı
  04 Ara İYİ Parti'den Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Yusuf Özer projelerini anlattı

  Uzun yıllardır Sarıçam için gece gündüz demeden çalışan Av.Yusuf Özer, artık Sarıçam'a belediye başkanı olarak hizmet vermek istiyor. İYİ Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Av.Özer, projelerini anlattı.

 • Mısır ve Faslı öğrenciler Nevşehir'de sıcak hava balon pilotu oluyor
  04 Ara Mısır ve Faslı öğrenciler Nevşehir'de sıcak hava balon pilotu oluyor

  Mısır ve Faslı öğrenciler, Türk Hava Kurumu Balon Uçuş Okulu'nda teorik ve pratik eğitim alarak sıcak hava balon pilotu olma imkanı buluyor. Okulda dört uzman personel ve dört öğretmen pilot görev yapıyor ve yabancı pilot adayları ücret karşılığında eğitim alabiliyor. Eğitimlerini tamamlayan pilot adayları, ülkelerinde balon turu sunan firmalarda görev alabilecek.

 • Baykuşlar kaç yıl yaşar? Baykuşlar başlarını kaç derece çevirirler?
  04 Ara Baykuşlar kaç yıl yaşar? Baykuşlar başlarını kaç derece çevirirler?

  Baykuşlar, uzun yaşam süreleri, esnek baş çevirme yetenekleri ve çeşitli yaşam alanlarıyla doğanın ilginç ve önemli bir parçasıdır. Bu kuşların özellikleri, hem bilim dünyası hem de doğa severler için sürekli bir keşif alanı olmaya devam ediyor.

 • Doç. Dr. Uludağ: Doğayla barışık yaşam alanları oluşturmak zorundayız
  02 Ara Doç. Dr. Uludağ: Doğayla barışık yaşam alanları oluşturmak zorundayız

  TRAKYA Üniversitesi Doğal Afet Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Musa Uludağ, son günlerde yaşanan doğal afetlere dikkat çekerek, "Dolayısıyla iklim değişikliğini de bunun içine katarsak biz artık doğa uyumlu, doğayla barışık yaşam alanları oluşturmak zorundayız.

 • Çitalar kaç km hızla koşar? Çitalar kaç yıl yaşar?
  28 Kas Çitalar kaç km hızla koşar? Çitalar kaç yıl yaşar?

  Çitalar, doğadaki en hızlı kara hayvanları olarak bilinir ve yaşam tarzlarıyla dikkat çekerler. İşte çitaların yaşam alanları, hızları, beslenme alışkanlıkları ve ömürleri hakkında ilginç bilgiler...

 • Bilecik'te Kur'an kursu öğreticilerine su verimliliği semineri
  26 Kas Bilecik'te Kur'an kursu öğreticilerine su verimliliği semineri

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Su Verimliliği Seferberliği' kapsamında Bilecik'te Kur'an kursu öğreticilerine seminer verildi. İl Müftüsü Ali Erhun da programa katılarak su verimliliği konusunda tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, deprem bölgesine yardım götüren öğreticilere başarı belgeleri takdim edildi.

 • Sinop'ta Toprağa Saygı Yürüyüşü
  25 Kas Sinop'ta Toprağa Saygı Yürüyüşü

  Sinop'ta 'Türkiye Çöl Olmasın' sloganıyla 'Toprağa Saygı Yürüyüşü' düzenlendi. Doğa gönüllüleri, iklim krizine dikkat çekerek toprak varlığının korunması gerektiğini vurguladı.

 • Himalayalar'da Ladakh köylüleri, 30 metrelik buz kubbeleriyle iklim değişikliğine karşı mücadele ediyor
  22 Kas Himalayalar'da Ladakh köylüleri, 30 metrelik buz kubbeleriyle iklim değişikliğine karşı mücadele ediyor

  Bu yıl BBC'nin 100 Kadın listesinde yer alan çevre fotoğrafçısı, yazar ve National Geographic kaşifi Arati Kumar-Rao, Himalayalar'daki Ladakh bölgesinin iklim değişikliğine karşı mücadelesini anlatıyor.

 • Medine Müdafaası'nın sembolü: Fahreddin Paşa
  22 Kas Medine Müdafaası'nın sembolü: Fahreddin Paşa

  Destansı Medine Müdafaası ile tanınan "Çöl Kaplanı" lakaplı Fahreddin Paşa (Ömer Fahreddin Türkkan), vefatının 75. yılında anılıyor.

 • Suudi Arabistan, Rubülhali Çölü'nde yeni doğalgaz sahaları keşfetti
  20 Kas Suudi Arabistan, Rubülhali Çölü'nde yeni doğalgaz sahaları keşfetti

  Suudi Arabistan, Rubülhali Çölü'nde bulunan Al-Hiran ve Al-Mahakik adlı iki doğalgaz sahasını keşfetti. Ayrıca, daha önce keşfedilen sahalarda da doğalgaz bulunduğu belirtildi. Suudi Arabistan Petrol Şirketi (Saudi Aramco), 2030 yılına kadar gaz üretimini yüzde 50 oranında artırmayı hedefliyor.

 • İsrail'den Gazze'deki Filistinlilere yerleştirme çağrısı
  20 Kas İsrail'den Gazze'deki Filistinlilere yerleştirme çağrısı

  İsrail İstihbarat Bakanı Gila Gamliel, Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlilerin başka ülkelere yerleştirilmesini desteklediğini belirtti. Gamliel, uluslararası topluma bu konuda yardım çağrısında bulundu ve Gazze'deki Filistinlilerin gönüllü olarak başka ülkelere yerleşmesinin hem Filistinlilerin hem de İsraillilerin faydasına olacağını iddia etti.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı Girişimi
  18 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı Girişimi

  Suriye'nin Humus ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse, aidiyeti bilinmeyen ve üzerinde patlayıcı bulunan insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunuldu. Saldırı, üste konuşlu ABD güçlerinin İHA'yı düşürmesiyle sonuçlandı. Suriye'de son günlerde ABD ordusunun konuşlandığı üslere yönelik saldırılar artmaktadır.

 • Namib Çölü: Dünyanın En Yaşlı Çölü
  17 Kas Namib Çölü: Dünyanın En Yaşlı Çölü

  Güney Afrika ülkesi Namibya'da bulunan ve ülkeye ismini veren Namib Çölü, dünyanın en yaşlı çölü olma özelliği taşıyor. Namib, yaklaşık 160 bin kilometrekarelik yüzölçümüyle, güney yarım kürenin en büyük çölleri arasında yer alıyor. NASA'ya göre, en az 50 milyon yaşında olduğu tahmin edilen Namib, dünyanın en eski çölü kabul ediliyor. Çöl, aynı zamanda dünyanın en yüksek kumullarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Namibya, dünyanın en seyrek nüfuslu ülkeleri arasında bulunuyor ve turizm sektörü ekonominin ana gelir kaynaklarından birisi. Namib Çölü, ülkede turistlerin en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında geliyor.

 • Kitleleri İklim Değişikliği Konusunda Duyarlı Hale Getirmeye Yönelik Hükümet İletişim Araçları: Görüşler ve Deneyimler
  14 Kas Kitleleri İklim Değişikliği Konusunda Duyarlı Hale Getirmeye Yönelik Hükümet İletişim Araçları: Görüşler ve Deneyimler

  ABU Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de düzenlenen Küresel Medya Kongresi'nde, iklim değişikliği konusunda kitleleri duyarlı hale getirmek için hükümet iletişim araçları üzerine bir panel gerçekleştirildi. Panelde, farklı ülkelerden konuşmacılar, iklim değişikliğiyle mücadelede medyanın rolünü ve deneyimlerini paylaştı.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı
  10 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırısı

  Suriye'nin Humus ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse, aidiyeti bilinmeyen insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı düzenlendi. Saldırıda üssün hedef alındığı ancak can kaybı olmadığı belirtiliyor. Suriye'de son günlerde ABD üslerine yönelik saldırılar artarken, İran destekli gruplar tarafından yapılan saldırılar da dikkat çekiyor.

 • İzlemeyen kalmasın! Son 5 yıla damga vuran 15 film
  07 Kas İzlemeyen kalmasın! Son 5 yıla damga vuran 15 film

  Hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden büyük övgü toplayan son 5 yıla damga vuran 15 film listemizle sizlerleyiz.

 • Gazze'deki direniş, Batı'nın 'terörle' suçladığı ilk kurtuluş mücadelesi değil
  07 Kas Gazze'deki direniş, Batı'nın "terörle" suçladığı ilk kurtuluş mücadelesi değil

  İsrail ablukası altındaki Gazze'deki direniş hareketi, dünyadaki pek çok kurtuluş hareketi gibi "terörist" damgası yedi ve başta ABD olmak üzere Batı tarafından "şeytanlaştırma" politikasına maruz kaldı.

 • Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırı Girişimi
  06 Kas Suriye'deki ABD Üssüne İHA Saldırı Girişimi

  Suriye'nin Humus ilinde bulunan ABD güçlerinin konuşlandığı Tenef bölgesindeki üsse aidiyeti bilinmeyen insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunuldu. Üste konuşlu ABD güçlerinin, İHA'ları üsse ulaşmadan düşürdüğü belirtildi. Saldırıya ilişkin ABD tarafından henüz açıklama yapılmadı.

 • Gazze'de yaşayan Filistinlilerin büyük bir kısmı yeni bir 'Nekbe' ile karşı karşıya
  06 Kas Gazze'de yaşayan Filistinlilerin büyük bir kısmı yeni bir "Nekbe" ile karşı karşıya

  İsrail'in 7 Ekim'den bu yana şiddetli saldırıları altındaki Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlilerin büyük bir kısmı topraklarından sürülerek yeni bir Nekbe'ye maruz kalma endişesini derinden hissediyor.

 • Beyaz Saray: Filistinlilerin Gazze dışına zorla yerleştirilmesini desteklemiyoruz
  31 Eki Beyaz Saray: Filistinlilerin Gazze dışına zorla yerleştirilmesini desteklemiyoruz

  Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazzelileri Mısır'daki Sina Yarımadası'na göçe zorlama hedefi olduğunu belirterek, ''İsrail'de Necef Çölü var. Gazze'deki siviller oraya nakledilebilir.'' önerisinde bulunmuştu. İsrail'in bu konuda çalışmalar yaptığı öğrenilirken, ABD de tavrını netleştirdi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ''Filistinlilerin Gazze dışına zorla yerleştirilmesini desteklemeyeceğimizi açıkça belirtiyoruz.'' ifadelerine yer verildi.

 • İsrail, Gazze'deki 2.3 milyon kişiyi Sina Çölü'ne sürmeyi planlıyor
  31 Eki İsrail, Gazze'deki 2.3 milyon kişiyi Sina Çölü'ne sürmeyi planlıyor

  İsrail hükümetinin Gazze'deki 2.3 milyon kişinin, Mısır'ın büyük bölümü çöl olan Sina Yarımadası'na nakledilmesini öngören bir savaş önerisi hazırladığı ortaya çıktı. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ise daha önce de dillendirilen bu senaryo için ''Gazze'dekileri Sina Yarımadası'na zorlama çabalarını reddediyoruz'' ifadelerini kullanmıştı.

 • İsrail, Gazze'deki Filistinlileri Sina Yarımadası'na taşımayı önerdi
  31 Eki İsrail, Gazze'deki Filistinlileri Sina Yarımadası'na taşımayı önerdi

  İsrail hükümetine bağlı bir bakanlığın, Gazze Şeridi'ndeki 2,3 milyon kişinin, Mısır'ın büyük bölümü çöl olan Sina Yarımadası'na nakledilmesini öngören bir savaş önerisi hazırladığı ortaya çıktı. İsrail'de politika belirlemeyen ancak araştırma yapan İstihbarat Bakanlığı, 13 Ekim tarihli onaylı belgesinde, Gazze'deki sivillerin Mısır'a zorla göç ettirilmesinin 'olumlu ve uzun vadeli stratejik sonuçlar doğuracağını' öne sürdü.

 • Little Nightmares 3: The Necropolis'te Heyecan Verici Oynanış Fragmanı Yayınlandı
  29 Eki Little Nightmares 3: The Necropolis'te Heyecan Verici Oynanış Fragmanı Yayınlandı

  Supermassive Games, merakla beklenen Little Nightmares 3 için 18 dakikalık heyecan verici bir oynanış fragmanı yayınladı ve The Necropolis olarak bilinen kabus dolu bir çöl manzarasında geçen co-op oynanışın tanıtımını yaptı. Bu alfa öncesi görüntü, yeni co-op dinamiklerine büyüleyici bir bakış sunarken, aynı zamanda önceki geliştirici Tarsier Studios tarafından kullanılan geleneksel karanlık paletten bir sapma sunuyor. Little Nightmares 3, oyuncuları çevrimiçi kooperatif aracılığıyla, arkadaşlarıyla ortak bir deneyimde çocukluk korkularıyla yüzleşmeye veya yapay zeka kontrollü bir ortağın arkadaşlığıyla desteklenerek tek başlarına ilerlemeye davet ediyor. Bu yenilikçi eklenti, gerilim ve arkadaşlık duygusunu yeni zirvelere çıkarmayı ve oyuncuları koltuklarının ucunda oturtacak sürükleyici bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor. Little Nightmares 3, büyüleyici oynanışının ötesinde, seleflerinin kasvetli estetiğinden uzaklaşarak nispeten daha parlak ve canlı bir renk şeması tercih etmesiyle de büyülüyor. 2024'te piyasaya sürülmesi planlanan Little Nightmares 3'e PS4, PS5, Xbox One, Series X|S, Nintendo Switch ve PC dahil olmak üzere çok çeşitli oyun platformlarından erişilebilecek. Tüyler ürpertici co-op oyun vaadi, tüyler ürpertici bir anlatı ve yepyeni bir estetik yönüyle 3. oyun, dünya çapındaki korku oyunu meraklıları için yeni bir standart belirlemeye hazırlanıyor.

 • Mısır'da trafik kazasında 32 kişi hayatını kaybetti
  28 Eki Mısır'da trafik kazasında 32 kişi hayatını kaybetti

  Mısır'ın kuzeyinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 32 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı bildirildi.

 • Suriye'deki ABD üslerine saldırılar düzenlendi
  28 Eki Suriye'deki ABD üslerine saldırılar düzenlendi

  Suriye'nin Deyrizor, Haseke ve Humus illerinde ABD güçlerinin konuşlandığı üslere eş zamanlı saldırılar düzenlendi. Gece yarısından sonra gerçekleştirilen saldırılarda can kaybı olmadığı bilgisi alındı. Son günlerde Suriye'deki ABD üslerine sık sık saldırılar düzenleniyor.

 • Altun Dağları Ulusal Doğa Koruma Alanı
  24 Eki Altun Dağları Ulusal Doğa Koruma Alanı

  Ortalama rakımı 4.580 metre olan Altun Dağları Ulusal Doğa Koruma Alanı, Çin'deki plato çöl ekosisteminin bir örneği olan koruma alanıdır ve birçok nadir hayvana ev sahipliği yapmaktadır.

 • Kayseri 479. Ulaştırma Tabur'unda Askerlik Yapan Arkadaşlar Buluştu
  17 Eki Kayseri 479. Ulaştırma Tabur'unda Askerlik Yapan Arkadaşlar Buluştu

  Kayseri 479. Ulaştırma Tabur'unda askerlik yapan arkadaşlar, 50 yıl sonra Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında buluştu. İstanbul'da yaşayan Mustafa Sert, sosyal medya üzerinden bulduğu eski asker arkadaşlarıyla bir araya gelerek buluşma kararı aldı. Grup, Sandıklı'da eski anılarını yad etti.

 • Türkiye'de Sakallı Ejderler İnternet Üzerinden Satılıyor
  11 Eki Türkiye'de Sakallı Ejderler İnternet Üzerinden Satılıyor

  Avustralya'nın çöl bölgesinde yaşayan sakallı ejderler, Türkiye'de yasa dışı yollarla getirilerek internet üzerinden satışa çıkarılıyor. Sakallı ejderlerin fiyatları 6 bin lira ile 9 bin lira arasında değişmektedir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, satışın tespiti halinde hayvan başına 26 bin 390 lira ceza uygulamaktadır.

 • Salomon Kapadokya Ultra-Trail Koşusu 71 ülkeden binlerce sporcunun katılımıyla gerçekleşecek
  10 Eki Salomon Kapadokya Ultra-Trail Koşusu 71 ülkeden binlerce sporcunun katılımıyla gerçekleşecek

  Nevşehir'de düzenlenecek olan Salomon Kapadokya Ultra-Trail Koşusu, 71 ülkeden 2 bin 434 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Koşucular, bölgedeki vadi ve patikaları içeren üç farklı parkurda yarışacak. Etkinliğin organizatörü Aydın Ayhan Güney, etkinliği her yıl daha yoğun katılımla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ayrıca, gelecek yıl Kapadokya'nın çöl maratonuna da ev sahipliği yapacaklarını ve amacın Kapadokya'yı spor turizminin en fazla yapıldığı bölge haline getirmek olduğunu söyledi.

 • MHP Kayseri İl Teşkilatı Başkanlık Divanı Belirlendi
  10 Eki MHP Kayseri İl Teşkilatı Başkanlık Divanı Belirlendi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Teşkilatı, olağan il kongresinin ardından Başkanlık Divanı'nı belirledi. İl Başkanı Seyit Demirezen'in mazbatasını aldıktan sonra gerçekleşen toplantıda görev dağılımı yapıldı. Yeni dönemde Başkanlık Divanı, çeşitli görevlere atanmış isimlerden oluştu. Ayrıca, çalışma grupları ve disiplin kurulu da belirlendi.

 • Cezayir çölleşmeyle mücadele için 'Büyük Yeşil Baraj' projesini hayata geçiriyor
  06 Eki Cezayir çölleşmeyle mücadele için "Büyük Yeşil Baraj" projesini hayata geçiriyor

  Güneyindeki Batı Sahra çölünün kuzeye doğru ilerlemesiyle topraklarının yüzde 10'unun çölleşme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Cezayir, çöl kumlarının ülkenin kuzeyiyle güneyini ayıran Atlas Dağları'nı aşmasını önlemek için ağaçlandırmayı hedefleyen "Büyük Yeşil Baraj" projesini hayata geçiriyor.

 • Zihinsel Engelli Vatandaş Köyde Bulundu
  04 Eki Zihinsel Engelli Vatandaş Köyde Bulundu

  Aksaray'ın Ortaköy ilçesine bağlı Ozancık köyünde yaşayan zihinsel engelli bir vatandaş, evden çıktıktan sonra kayboldu. Ailesi tarafından yapılan aramalar sonucunda vatandaş, köye 8 kilometre uzaklıkta bulundu.

 • EXPO 2023 Doha'da Türk pavilyonu açıldıTicaret Bakanı Ömer Bolat: 'Bu yıl Yeşil Expo'nun en büyük pavilyonunu açtık''Türkiye'de yaşanan münferit...
  03 Eki EXPO 2023 Doha'da Türk pavilyonu açıldıTicaret Bakanı Ömer Bolat: "Bu yıl Yeşil Expo'nun en büyük pavilyonunu açtık""Türkiye'de yaşanan münferit...

  - EXPO 2023 Doha'da Türk pavilyonu açıldı Ticaret Bakanı Ömer Bolat: "Bu yıl Yeşil Expo'nun en büyük pavilyonunu açtık" "Türkiye'de yaşanan münferit olaylar ırkçılık ve Arap düşmanlığı olarak yansıtıldı, böyle olmadığını vurguladık" Türkiye, Katar'da düzenlenen Expo Doha 2023'te Türk...

 • Aksaray'da Kaybolan Zihinsel Engelli Kişi İçin Arama Çalışması
  03 Eki Aksaray'da Kaybolan Zihinsel Engelli Kişi İçin Arama Çalışması

  Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde kaybolan zihinsel engelli Fuat Çöl'ün bulunması için polis, jandarma, itfaiye, UMKE ve AFAD ekipleri arama çalışması başlattı. Çöl'ün yakınları tarafından kayıp ihbarı yapıldı ve eğitimli köpekler de bölgede iz araması yapıyor.

 • Sivaslı Otomobil Sporcusu Murat Kamil Altun, Başarılarına Devam Ediyor
  03 Eki Sivaslı Otomobil Sporcusu Murat Kamil Altun, Başarılarına Devam Ediyor

  Sivaslı otomobil sporcusu Murat Kamil Altun, 44 yaşında hobi olarak başladığı sporda profesyonelliğe geçtiği 3 yıldır başarılara koşuyor. Altun, uluslararası yarışlarda birincilikler elde ederek adını duyurdu ve Türkiye Baja Şampiyonası'nda çifte kupa kazandı. Off-road alanında yarışan Altun, disiplinli çalışması ve tutkusuyla kendisini geliştirmeye devam ediyor. Altun'un co-pilotu Tuvana Sayar ise güvenlik önlemlerinin ön planda olduğunu belirtti.

Advertisement