Son dakika Dalaman Havalimanı haberleri, Dalaman Havalimanı son dakika, son dakika Dalaman Havalimanı

Son Dakika Dalaman Havalimanı Haberleri

 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Muğla mitinginde konuştu: (2)
  18:15 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Muğla mitinginde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır yeni bir kalkınma hamlesinin startını inşallah sizlerle birlikte sandıkta vereceğiz.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Nitelikli personel için sektörün 12 aya yayılması gerekiyor
  27 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Nitelikli personel için sektörün 12 aya yayılması gerekiyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, nitelikli turistin önemli unsurlarından birinin de nitelikli personel olduğunu belirterek, "Nitelikli personel sadece eğitimle olmuyor.

 • Soba yakarken kendini yakan işçi ambulans uçakla sevk edildi
  16 Şub Soba yakarken kendini yakan işçi ambulans uçakla sevk edildi

  Marmaris Belediyesi'nde görevli bir işçi sobayı tutuşturmak için tiner dökerken yaşanan patlama sonucu ağır yaralandı. İşçi, Ankara'dan gelen ambulans uçak ile Kocaeli'ye sevk edildi.

 • Marmaris'te tiner patlaması: İşçi ağır yaralandı
  16 Şub Marmaris'te tiner patlaması: İşçi ağır yaralandı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde sobayı tutuşturmak için tiner dökerken yaşanan patlamada ağır yaralanan belediyede görevli işçi, ambulans uçakla Kocaeli'ye sevk edildi.

 • Muğla'da Tiner Patlaması: Yaralanan İşçi Ambulans Uçakla Kocaeli'ye Sevk Edildi
  16 Şub Muğla'da Tiner Patlaması: Yaralanan İşçi Ambulans Uçakla Kocaeli'ye Sevk Edildi

  Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde çalışan bir işçi, soba yakmak için kullandığı tinerin patlaması sonucu yaralandı. İş arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralı işçi Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ciddi olan işçi, ambulans uçakla Kocaeli Şehir Hastanesi'ndeki yanık merkezine sevk edildi.

 • Dalaman Havalimanı'nda 2023 yılında 5 milyon 247 bin 488 kişi yolculuk yaptı
  20 Oca Dalaman Havalimanı'nda 2023 yılında 5 milyon 247 bin 488 kişi yolculuk yaptı

  Bölge turizmi için büyük önem teşkil eden Dalaman Havalimanı'nda 2023 yılında toplam 5 milyon 247 bin 488 kişi yolculuk yaparken, 2023 yılının Aralık Ayı'nda 76 bin 24 kişi yolculuk yaptı.

 • Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Turizmi 12 aya yaymak için büyük çaba harcadık
  19 Oca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Turizmi 12 aya yaymak için büyük çaba harcadık

  Göreve geldiği ilk günden beri turizmi 12 aya yaymak için büyük gayret gösterdiklerini söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bugün bunun sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 • MUTTAŞ Şoförüne Cep Telefonuyla Mesajlaşma Cezası
  25 Ara MUTTAŞ Şoförüne Cep Telefonuyla Mesajlaşma Cezası

  Marmaris-Dalaman Havalimanı arasında yolcu taşıyan MUTTAŞ'a ait otobüsün şoförü, seyir halindeyken cep telefonuyla sürekli olarak mesajlaşmasının sosyal medyada yayınlanması sonrası cezadan kurtulamadı. Otobüs sürücüsüne emniyet kemeri, seyir halinde cep telefonu kullanmak ve trafiği tehlikeye düşürmek maddelerinden toplam bin 823 TL idari para cezası yazıldı.

 • Muğla'da otobüs şoförü trafikte cep telefonuyla mesajlaşırken görüntülendi
  25 Ara Muğla'da otobüs şoförü trafikte cep telefonuyla mesajlaşırken görüntülendi

  Muğla'da bir yolcu, Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı MUTTAŞ'ın otobüsünde seyir halindeyken cep telefonuyla mesajlaşan şoförü kamerayla kaydetti. Şikayet üzerine polis tarafından ceza uygulanan şoför, MUTTAŞ tarafından görevden uzaklaştırıldı.

 • İstanbul Havalimanı'nda kasım ayında 5 milyon 782 bin 734 yolcuya hizmet verildi
  06 Ara İstanbul Havalimanı'nda kasım ayında 5 milyon 782 bin 734 yolcuya hizmet verildi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yılın ilk 11 ayında Türkiye'de hava yolu ile seyahat eden yolcu sayısının 199 milyonu geçtiğini açıkladı.

 • Uraloğlu: 11 ayda hava yolu ile seyahat eden yolcu sayısı 199 milyonu geçti
  06 Ara Uraloğlu: 11 ayda hava yolu ile seyahat eden yolcu sayısı 199 milyonu geçti

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2023 yılının 11 ayında Türkiye'de hava yolu ile seyahat eden yolcu sayısının 199 milyonu geçtiğini açıkladı.

 • Kılıçdaroğlu, Marmaris'te yerel medya çalıştayına katıldı
  07 Eki Kılıçdaroğlu, Marmaris'te yerel medya çalıştayına katıldı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris Belediyesinin düzenlediği 'Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı'na katılmak üzere Marmaris'e geldi. Çalıştayda konuşma yapacak olan Kılıçdaroğlu, 60 ilden 300'e yakın gazeteciyi bir araya getirecek.

 • Muğla'nın Marmaris Deniz Liman Emniyet Müdürü Dalaman Havalimanı Emniyet Müdürü olarak atandı
  29 Eyl Muğla'nın Marmaris Deniz Liman Emniyet Müdürü Dalaman Havalimanı Emniyet Müdürü olarak atandı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde görev yapan Deniz Liman Emniyet Müdürü Samed Seyhan, Dalaman Havalimanı Emniyet Müdürü olarak atanarak yeni görevine başladı. Seyhan, daha önce Marmaris Deniz Limanları Emniyet Şube Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Marmaris Deniz Limanları Emniyet Müdürlüğü görevine ise henüz bir atama yapılmadı.

 • Marmaris, İngiltere'deki Tanıtım Çalışmalarıyla Turizmde Olumlu Sonuçlar Elde Ediyor
  27 Eyl Marmaris, İngiltere'deki Tanıtım Çalışmalarıyla Turizmde Olumlu Sonuçlar Elde Ediyor

  Marmaris'in turizmde kaynak pazarı İngiltere'de yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmaları olumlu etkilerini sürdürmeye devam ediyor. 2023 yılında yapılan reklam çalışmaları 8 milyon kişiye ulaşınca İngiltere-Dalaman yönüne hem yeni bir uçuş hattı eklendi hem de 2024 yılı uçuş programı 1 hafta öne çekildi.

 • Turizm Bölgelerindeki Havalimanlarındaki Yolcu Sayısı Yüzde 20 Arttı
  21 Eyl Turizm Bölgelerindeki Havalimanlarındaki Yolcu Sayısı Yüzde 20 Arttı

  Turizm sektöründeki hareketlilik, ocak-ağustos döneminde turizm bölgelerindeki havalimanlarını kullanan yolcu sayısında yüzde 20'lik bir artışa neden oldu. Türkiye'deki havalimanlarında iç hatlarda 585 bin 720, dış hatlarda 543 bin 390 uçak trafiği gerçekleşti. Toplamda 123,7 milyon yolcu, turizm merkezlerine ulaşım sağlayan havalimanlarını tercih etti.

 • Muğla, Antalya ve İstanbul'dan sonra en fazla yabancı turist ağırlayan il oldu
  19 Eyl Muğla, Antalya ve İstanbul'dan sonra en fazla yabancı turist ağırlayan il oldu

  Muğla, Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Datça gibi turistik ilçeleriyle yıllık 3 milyondan fazla yabancı turisti ağırlayarak 2019 yılından sonraki en iyi turizm sezonunu yaşıyor. İngiltere'den sonra en fazla turist gönderen Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa rağmen Muğla'ya 283 bin 604 turist girişi oldu. Turistlerin büyük bir kısmı ise Dalaman ve Milas-Bodrum havalimanlarını tercih etti.

 • Muğla'yı 8 Ayda 2 Milyon 429 Bin 981 Turist Ziyaret Etti
  16 Eyl Muğla'yı 8 Ayda 2 Milyon 429 Bin 981 Turist Ziyaret Etti

  Muğla, doğal güzellikleri ve antik kentleriyle ünlü turizm şehri olarak her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere, Rusya, Polonya, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerden gelen turistlerin yanı sıra diğer ülkelerden de 758 bin 450 turist Muğla'yı ziyaret etmiştir. Turist sayısı geçen yıla göre yaklaşık yüzde 15 artış göstermiştir. Muğla'nın turizm potansiyeli gelecek yıllarda da artış göstermeye devam etmektedir.

 • Marmaris Limanı, Marella Discovery ile Homeport Anlaşması Yaptı
  13 Eyl Marmaris Limanı, Marella Discovery ile Homeport Anlaşması Yaptı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan gümrüklü Limanı Cruise Port İşletmesi, Hamburg turizm fuarından dönen yetkilileri tarafından Marella Discovery'nin 2024 yılı için 'Homeport' anlaşması yapıldığını duyurdu. Bu anlaşma ile Marmaris Limanı, yolcularını Marella Discovery gemisinden alacak ve 40 bin İngiliz turistin Marmaris ve Fethiye otellerinde tur vaktini beklemesi bekleniyor. Ayrıca, Marmaris Limanı Türkiye'de tek ana liman hizmeti veren liman olacak ve sektöre büyük katkı sağlayacak.

 • Rahmi Kaan Karahan, Kano'da tarih yazdı
  11 Eyl Rahmi Kaan Karahan, Kano'da tarih yazdı

  Polonya'da düzenlenen Olimpik Umutlar Kano yarışlarında Türk Milli Takımı adına yarışan Rahmi Kaan Karahan, 1 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. Genç sporcu, hedefinin olimpiyat olduğunu söyledi.

 • Rahmi Kaan Karahan Polonya'da Tarihi Başarıya İmza Attı
  11 Eyl Rahmi Kaan Karahan Polonya'da Tarihi Başarıya İmza Attı

  Polonya'da düzenlenen Olimpik Umutlar Kano yarışlarında Türk sporcu Rahmi Kaan Karahan, 1 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarı elde etti. Karahan, hedefinin olimpiyat olduğunu belirtti.

 • Türkiye havalimanları ağustosta yolcu rekoru kırdı
  07 Eyl Türkiye havalimanları ağustosta yolcu rekoru kırdı

  Türkiye havalimanları ağustos ayında yolcu rekoru kırdı.

 • Turizm Merkezlerindeki Havalimanlarında Yoğunluk Arttı
  17 Ağu Turizm Merkezlerindeki Havalimanlarında Yoğunluk Arttı

  Turizmin gözde merkezlerindeki yoğunluk, İstanbul, Antalya ve İzmir havalimanlarında artışa neden oldu. Ocak-temmuz döneminde İstanbul Havalimanı'nda 43,3 milyon, Antalya Havalimanı'nda 18,3 milyon, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda 5,8 milyonu aşkın yolcuya hizmet verildi. Türkiye genelinde ise hava yolu yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artarak 102 milyon 500 bin 625'e ulaştı.

 • Saklıkent Kanyonu nerede, nasıl gidilir? Gizli güzelliğin keşfi, özellikleri ve giriş ücreti
  16 Ağu Saklıkent Kanyonu nerede, nasıl gidilir? Gizli güzelliğin keşfi, özellikleri ve giriş ücreti

  Türkiye'nin doğal güzelliklerinden biri olan Saklıkent Kanyonu, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Saklıkent Kanyonu, Fethiye'nin Foça Mahallesi'nde bulunuyor ve Fethiye'ye 46 km, Antalya merkeze ise 200 km uzaklıkta. Saklıkent Kanyonu nerede, nasıl gidilir? Saklıkent Kanyonu giriş ücreti ne kadar? Saklıkent Kanyonu hakkında merak edilenler!

 • Muğla'ya gelen turistlerin %6'sı Polonyalı
  15 Ağu Muğla'ya gelen turistlerin %6'sı Polonyalı

  Muğla, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olup, 7 ayda 1 milyon 779 bin 356 turist ağırladı. Bu turistlerin 120 bin 328'i Polonyalılardan oluştu. İngiltere, Rusya, Almanya ve Hollanda da en çok turist gönderen ülkeler arasında yer aldı. Polonyalı turist sayısındaki artış dikkat çekici bir şekilde yüzde 33 oldu. Turizmciler, alternatif pazarlarda çalışmalar yaparak turizm pastasından daha fazla pay almayı hedefliyor.

 • Muğla'ya 7 Ayda 1 Milyon 779 Bin Yabancı Turist Girişi
  15 Ağu Muğla'ya 7 Ayda 1 Milyon 779 Bin Yabancı Turist Girişi

  Muğla, Antalya ve İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en fazla yabancı turist ağırlayan şehri oldu. 2022 yılında Muğla'ya gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 19 artış gösterdi. Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Datça gibi turistik ilçeleriyle Muğla, 2019 yılından sonra en iyi turizm sezonunu yaşıyor. Rusya-Ukrayna savaşı ve Koronavirüs salgınına rağmen turist sayısında artış yaşandı. İngiltere ve Rusya Federasyonu en çok turist gönderen ülkeler oldu. Turistlerin çoğunluğu havalimanlarını tercih etti.

 • İlk Sürüş: Dacia Spring
  01 Ağu İlk Sürüş: Dacia Spring

  Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de 875 bin TL’lik fiyat etiketiyle satışına başlanan tamamen elektrikli Dacia Spring ile Dalaman’da buluştuk.

 • Rodos Adası'ndan tahliye edilen 95 turist Marmaris'e getirildi
  23 Tem Rodos Adası'ndan tahliye edilen 95 turist Marmaris'e getirildi

  Rodos Adası'nda çıkan orman yangını nedeniyle tahliye edilen 95 turist, 'King Of Rodos' adlı feribotla Marmaris Limanı'na ulaştırıldı. Turistler, gümrük işlemlerinin ardından ülkelerine gönderilmek üzere Dalaman Havalimanı'na götürüldü. Marmaris Liman İşletmeleri, tahliye talebi olasılığı nedeniyle iki feribotu hazır bekletiyor.

 • Marmaris Ticaret Odası ev sahipliğinde, turistlerden gelen şikayetler ile ilgili toplantı yapıldı
  19 Tem Marmaris Ticaret Odası ev sahipliğinde, turistlerden gelen şikayetler ile ilgili toplantı yapıldı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris Ticaret Odası ev sahipliğinde, yurt dışı tur acentelerinin temsilcileri ile birlikte turizm kriterleri toplantısı yapıldı. Toplantıda turistlerin öneri ve şikayetleri üzerine konuşularak çözüm önerileri sunuldu. Altyapı çalışmaları, hanutçuluk denetlemeleri, taksilerin taksimetre açmamaları gibi konular ele alındı. İlçe otoriteleri, turistlerin güvenliğini sağlamak adına çözüm odaklı çalışmalar yapacaklarını belirtti.

 • Marmaris'te Turizm Kriterleri Toplantısı Yapıldı
  19 Tem Marmaris'te Turizm Kriterleri Toplantısı Yapıldı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris Ticaret Odası ev sahipliğinde, yurt dışı tur acentelerinin temsilcileri ile birlikte turizm kriterleri toplantısı yapıldı. Toplantıda, ilçeye gelen turistlerin öneri ve şikayetleri üzerine konuşularak çözüm önerileri sunuldu. Turizmde huzur ve güven temalı toplantıda, tur acentelerinin temsilcileri misafirlerden gelen şikayetleri ilçe otoritelerine iletti. Toplantıda, altyapı çalışmaları, hanutçuluk denetlemeleri, taksilerin taksimetre açmamaları gibi konular ele alındı. İlçe otoriteleri, tur operatörlerinin şikayetlerini dikkate alarak çözüm odaklı çalışmalar yapacaklarını belirtti. Birleşik Krallık Muavin konsolosu da ilçe otoritelerinin çözüm odaklı olmasından memnuniyetini dile getirdi. Toplantıda, gelecek sezonun planlaması da yapıldı.

 • Türkiye'nin turizm merkezlerine olan ilgi havalimanı yolcu sayılarına yansıdı
  16 Tem Türkiye'nin turizm merkezlerine olan ilgi havalimanı yolcu sayılarına yansıdı

  Türkiye'nin turizm cenneti destinasyonlarına olan ilgi, İstanbul Havalimanı, Antalya Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın yolcu sayılarına yansıdı. Bu yılın ocak-haziran döneminde İstanbul Havalimanı 35,8 milyon, Antalya Havalimanı 12,9 milyon, İzmir Adnan Menderes Havalimanı 4,7 milyon yolcuya hizmet verdi. Türkiye'deki havalimanlarında iç hatlarda 412 bin 724, dış hatlarda 352 bin 823 uçak trafiği gerçekleşti. Toplamda ise iç hatlarda 42 milyon 532 bin, dış hatlarda 51 milyon 824 bin yolcuya hizmet verildi. Turizm merkezlerinde ağırlanan toplam yolcu sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artarak 51 milyon 338 binden yaklaşık 64 milyon 189 bine ulaştı.

 • Türkiye'de 6 ayda hava yolunu kullanan yolcu sayısı 94 milyonu aştı
  08 Tem Türkiye'de 6 ayda hava yolunu kullanan yolcu sayısı 94 milyonu aştı

  Türkiye genelindeki havalimanlarında ocak-haziran döneminde hava yolunu tercih eden yolcuların sayısı 94 milyonu geçti.

 • Kurban Bayramı'nda Ulaşım Yoğunluğu: 35 Milyon Kişi Seyahat Etti
  04 Tem Kurban Bayramı'nda Ulaşım Yoğunluğu: 35 Milyon Kişi Seyahat Etti

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı'nda kara, hava ve demir yolunu kullanarak seyahat edenlerin sayısının yaklaşık 35 milyon olduğunu açıkladı. Uraloğlu, bu yoğunluğun ekonomiyi ve turizmi canlandırdığını belirtti. Ayrıca, Kuzey Marmara Otoyolu'ndan 3 milyon 288 bin 897 araç geçişi, hava yoluyla ise 7 milyon 882 bin yolcu taşındığı bilgisi paylaşıldı. Bayram tatili boyunca demiryollarında da 827 bin 427 yolcu taşındığı ve fahiş otobüs biletine ceza uygulandığı ifade edildi.

 • Kurban Bayramı'nda 35 Milyon Kişi Ulaşım Araçlarını Kullandı
  04 Tem Kurban Bayramı'nda 35 Milyon Kişi Ulaşım Araçlarını Kullandı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı'nda kara, hava ve demir yolunu kullanarak seyahat edenlerin sayısının yaklaşık 35 milyonun üzerinde gerçekleştiğini açıkladı. Bakan Uraloğlu, Türkiye'nin konforlu ve güvenli ulaşım ağlarıyla donatıldığını vurguladı. Ayrıca, hava yollarında 7,9 milyon yolcu taşındığı ve İstanbul Havalimanı'nda tüm zamanların en yüksek yolcu sayısına ulaşıldığı belirtildi. Demir yollarında ise toplam 827 bin 427 yolcu taşındığı ve fahiş fiyat uygulayan firmalara 3,2 milyon lira idari para cezası verildi.

 • Muğla'nın Turistik İlçeleri Bayram Tatilinde Hareketlilik Yaşadı
  04 Tem Muğla'nın Turistik İlçeleri Bayram Tatilinde Hareketlilik Yaşadı

  Muğla'nın turistik ilçeleri Bodrum, Marmaris ve Fethiye, Kurban Bayramı tatili süresince yüksek doluluk oranlarına ulaştı. Bölgeye kara yoluyla yaklaşık 600 bin araç giriş yaptı. Otellerin yanı sıra çadır ve karavan alanları da doldu. Muğla Valisi Orhan Tavlı, tatil süresince Muğla ve ilçelerinde yoğunluk yaşandığını belirtti. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan, Marmaris'in bayramı dolu dolu geçirdiğini ve turizmcilerin memnun olduğunu söyledi. Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Başkanı Halil Bağlı, deniz turlarının yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. TÜRSAB Fethiye Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Üyesi Özay Akdoğan, Dalyan Kanalı ve İztuzu Plajı'nın ziyaretçiler tarafından tercih edildiğini belirtti. Dalyan Otelciler ve Turizmciler Derneği Başkanı Ali Mürşit Yağmur, bayramın 3. ve 4. günlerinde günübirlik ziyaretçilerin yoğun olduğunu söyledi. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, tatil öncesi tahmin ettikleri yoğunluğa ulaştıklarını ifade etti. Bodrum'da otel ve gece kulübü işleten turizmci Zeynel Kılıç, ilçenin son yılların en yoğun dönemini yaşadığını belirtti.

 • Türkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz'ün Cenazesi Ankara'ya Gönderildi
  01 Tem Türkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz'ün Cenazesi Ankara'ya Gönderildi

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde denizde fenalaşarak hayatını kaybeden Türkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz'ün cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Ankara'ya nakledildi. Karagöz, Fethiye'de denizde yüzerken fenalaşmış ve hastanede yaşamını yitirmişti.

 • Dalyan'da Kurban Bayramı tatili dolayısıyla turizmciler memnun
  27 Haz Dalyan'da Kurban Bayramı tatili dolayısıyla turizmciler memnun

  Muğla'nın turistik merkezlerinden Dalyan'da Kurban Bayramı tatili dolayısıyla otellerin yüzde 100'e yakın doluluk oranına ulaştığı bildirildi. Dalyan Otelciler ve Turizmciler Derneği Başkanı Ali Mürşit Yağmur, Dalyan'da Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediye belgeli toplam 12 bin yatak kapasiteli, her zevke ve keseye hitap eden konaklama tesisleri bulunduğunu söyledi. Dalyan Mahallesi, 2 bin 500 yıllık kaya mezarları, caretta carettaları, Dalyan Kanalı, İztuzu Plajı ve her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği çamur banyolarıyla tatilcileri bekliyor.

 • Muğla, 2023 yılının ilk 5 ayında 585 bin yabancı turisti ağırladı
  19 Haz Muğla, 2023 yılının ilk 5 ayında 585 bin yabancı turisti ağırladı

  Muğla, yılda 3 milyonu yabancı olmak üzere 7 milyon turisti ağırlayan bir turizm merkezi. 2023 yılının ilk 5 ayında 585 bin yabancı turisti ağırlayan Muğla, turizmcileri rekor beklentisine sevk ediyor. Yabancı turist girişi yoğunluğunun Kasım ayı ortasına kadar devam etmesi bekleniyor. İngiliz turistler, Muğla'ya gelen yabancı turist sayısında ilk sırayı aldı. Muğla, bin 480 kilometre kıyı uzunluğu ile Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip olup, mavi yolculuğun merkezi durumunda.

 • Turquoise Bays Where Green Meets Blue Await Visitors
  19 Haz Turquoise Bays Where Green Meets Blue Await Visitors

  Muğla, which hosts 7 million tourists annually, including 3 million foreigners, welcomed 585 thousand foreign tourists in the first 5 months of 2023. While the reservation numbers of domestic and foreign tourists lead tourism professionals to expect record-breaking numbers, the influx of foreign tourists is expected to continue until mid-November. Muğla, with its 1,480 kilometers of coastline, is the center of the Blue Voyage and is also one of the most important centers of alternative tourism with more than 30 excavation sites. The number of foreign tourists who came to Muğla in the first 5 months of 2023 reached 585,108 people with an increase of 3% compared to the same period of the previous year. The majority of foreign tourists who came to Muğla entered through Dalaman and Milas-Bodrum airports.

 • Bodrum Kurban Bayramı'nda dolup taşacak
  15 Haz Bodrum Kurban Bayramı'nda dolup taşacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın 9 günlük bayram tatili açıklamasının ardından Bodrumlu turizmciler Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını tamamladı. Oteller, eğlence kulüpleri ve beachler programlarını hazırladı, ünlü isimler Bodrum'a akın edecek. Yerli turistlerin tercih ettiği Bodrum'da Turizmciler Kurban Bayramı programlarını hazırladı, uçakların ek sefer koyacağı şehirlerarası otobüslerin ise seferlerini 2 katına çıkaracağı ön görülüyor. Bayram tatilinde iyi bir oran yakalayacaklarını düşünen turizmciler, TÜRSAB onaylı seyahat acentelerinden rezervasyon yapılması gerektiğini söylüyor.

 • Bodrum'da turizmciler Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını tamamladı
  15 Haz Bodrum'da turizmciler Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını tamamladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın bayram tatilinin 9 gün olacağı açıklamasının ardından Bodrumlu turizmciler, Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını tamamladı. Tatilin 9 güne çıkması ve okulların bayramdan 1 hafta önce kapanması turizmcilerin yüzünü güldürdü. Bodrum'da turizmciler Kurban Bayramı programlarını hazırladı. Tatilde uçakların ek sefer koyması, şehirlerarası otobüslerin ise seferlerini iki katına çıkarması öngörülüyor. Bodrum'un dört bir yanında konserler düzenlenecek. Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Toprak, yabancı turist sayısının 2022 yılına göre yüzde 30 arttığını belirterek, tatil için ciddi bir yoğunluk olduğunu söyledi.

 • Muğla'da minibüs-motosiklet çarpışması: Bir askeri personel yaralandı
  13 Haz Muğla'da minibüs-motosiklet çarpışması: Bir askeri personel yaralandı

  Muğla'nın Dalaman ilçesinde, Jandarma Komutanlığı personeli M.G'nin kullandığı motosiklet, minibüsle çarpıştı. Yaralanan M.G. tedavi altına alınırken, minibüs sürücüsü gözaltına alındı. Yangında motosiklet kullanılamaz hale geldi.

 • Muğla'dan 50 Kişilik Hac Kafilesi Dualarla Uğurlandı
  13 Haz Muğla'dan 50 Kişilik Hac Kafilesi Dualarla Uğurlandı

  Muğla'nın Fethiye ve Seydikemer ilçelerinden 50 kişilik hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Fethiye'deki Çamköy Kapalı Pazar yerinde düzenlenen uğurlama programında okunan ilahilerin ardından dua edildi. İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Fethiye'den 40, Seydikemer'den ise 10 hacı adayının bulunduğunu söyledi. Hacı adayları otobüsle Dalaman Havalimanı'na hareket etti ve oradan uçakla kutsal topraklara gidecekler. Polis ekipleri de adaylara eşlik etti.

 • Marmaris'te turizm hareketliliği başladı
  10 Haz Marmaris'te turizm hareketliliği başladı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde turizm sezonu Haziran ayı itibariyle yükselişe geçti. Turizmciler, sezonun daha da hareketli geçeceğini umut ediyor. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Ayhan, 2023 turizm sezonu için rekor beklediklerini söyledi ve kültür turizmi konusunda da çalışmalar yapıldığını belirtti.

 • Hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı
  30 May Hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

  Muğla'nın Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinden kutsal topraklara giden hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve salavatlarla dua edildi.

 • Engelliler Haftası kapsamında özel bireyler temsili askerlik yaptılar
  17 May Engelliler Haftası kapsamında özel bireyler temsili askerlik yaptılar

  Dalaman Hava Meydan Komutanlığı'nda gerçekleştirilen törende özel bireyler yemin ederek terhis belgelerini aldılar. Törene birçok protokol üyesi, öğretmenler ve aileler katıldı.

 • Binali Yıldırım: PKK ve FETÖ'yü geriye hortlatmaya çalışanlara gününü gösterme günüdür
  10 May Binali Yıldırım: PKK ve FETÖ'yü geriye hortlatmaya çalışanlara gününü gösterme günüdür

  AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Fethiye'de düzenlenecek mitinge katılmak üzere geldiği Dalaman Havalimanı'nda partililerce karşılandı. Yıldırım, PKK ve FETÖ'yü geriye hortlatmaya çalışanlara gününü gösterme çağrısı yaptı.

 • Orman Genel Müdürlüğüne İki Özel Havaalanı Kurulacak
  03 May Orman Genel Müdürlüğüne İki Özel Havaalanı Kurulacak

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Orman Genel Müdürlüğü'ne hava araçları için Muğla ve İzmir'de olmak üzere iki özel havaalanı kurulacağını açıkladı. Ayrıca orman köylülerine maddi destek sağlanacağı ve orman yangınlarına müdahalede kullanılan 31 hava aracı için 286 milyon dolar ödendiği belirtildi.

 • Marmaris Ticaret Odası Başkanı Ayhan; 'Yat limanı inşaatı bir an önce sona ermeli'
  27 Mar Marmaris Ticaret Odası Başkanı Ayhan; "Yat limanı inşaatı bir an önce sona ermeli"

  Geçtiğimiz aylarda Marmaris Yat Limanı'nda başlayan alt yapı yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları sezon başlamasına rağmen halen devam etmesi ile ilgili olarak açıklama yapan Marmaris Ticaret Odası (MTO) Başkanı S. Mutlu Ayhan, "Yat limanı inşaatı bir an önce sona ermeli" dedi.

 • Marmaris turizminde hedef yeni pazarlar
  22 Mar Marmaris turizminde hedef yeni pazarlar

  Geçtiğimiz ay meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yaşanan büyük yıkımın ardından başlayan turizm sezonu, işletmecileri umutlandırmaya devam ediyor.

 • Sezonun ilk turist kafilesine çiçekli karşılama
  18 Mar Sezonun ilk turist kafilesine çiçekli karşılama

  MUĞLA'nın Dalaman ilçesine İngiltere'den gelen turist kafilesi havalimanında çiçeklerle karşılandı.

 • Marmaris Ticaret Odası Başkanı Ayhan: '2023 yılında bereketli bir turizm yılı bizi bekliyor'
  13 Mar Marmaris Ticaret Odası Başkanı Ayhan: "2023 yılında bereketli bir turizm yılı bizi bekliyor"

  Muğla Odaları ve Borsa Ortak Toplantısı'nda konuşma yapan Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan, "Ülke olarak son 3 yılda salgın, yangın, sel, deprem gibi peş peşe yaşadığımız afetlerin ardından nihayet 2023 yılında bereketli bir turizm yılı bizi bekliyor" dedi.

 • Köyceğizli umreciler dua ve tekbirlerle uğurlandı
  04 Mar Köyceğizli umreciler dua ve tekbirlerle uğurlandı

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinden 27 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

 • Orhan Aydın... KIZINI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI!
  13 Şub Orhan Aydın... KIZINI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI!

  Sanatçı Orhan Aydın'ın Kahramanmaraş'ta meydana gelen depreme Hatay'da yakalanan kızı enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Aydın'ın kızı dün Muğla'da gözyaşları içinde toprağa verildi.

 • Orhan Aydın'ın depremde yaşamını yitiren kızı son yolculuğuna uğurlandı
  13 Şub Orhan Aydın'ın depremde yaşamını yitiren kızı son yolculuğuna uğurlandı

  Sanatçı Orhan Aydın'ın Kahramanmaraş'ta meydana gelen depreme Hatay'da yakalanan kızı enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Aydın'ın kızı dün Muğla'da gözyaşları içinde toprağa verildi.

 • Dalyan, dijital göçebe turizminde uluslararası marka olacak
  20 Oca Dalyan, dijital göçebe turizminde uluslararası marka olacak

  Dalyan, dijital göçebe turizminde uluslararası marka olacak Muğla Valiliği himayesinde yürütülen Dalyan Digital Nomads Destination Projesi ile Dalyan ve çevresinin Dijital Göçebelerin yeni rotası olması hedefleniyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'da toplu açılış töreninde konuştu: (3)
  14 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'da toplu açılış töreninde konuştu: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı turist sayısına göre ilk üçte, iç turizmde ise ilk sırada yer alan Muğla'nın toplam turist sayısının önceki yıla göre yüzde 37 artış göstererek 6 milyonun üzerine çıktığını bildirdi.

 • ANKARA Bakan Karaismailoğlu: Havalimanlarımızda 182 milyon 334 bin yolcu ağırladık
  12 Oca ANKARA Bakan Karaismailoğlu: Havalimanlarımızda 182 milyon 334 bin yolcu ağırladık

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2022'de havalimanlarında hizmet verilen yolcu sayısının önceki yıla göre yüzde 42,1 artarak 182 milyon 334 bine ulaştığını açıkladı.

 • Bakan Karaismailoğlu: '2022'de havalimanlarımızda 182,3 milyon yolcumuzu ağırladık'
  11 Oca Bakan Karaismailoğlu: "2022'de havalimanlarımızda 182,3 milyon yolcumuzu ağırladık"

  Bakan Karaismailoğlu: "2022'de havalimanlarımızda 182,3 milyon yolcumuzu ağırladık" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Geçen yıl 1,8 milyon uçak trafiği gerçekleşti" "İstanbul havalimanlarımızda 95,2 milyon yolcuya hizmet verdik" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,...

 • Marmaris'te 'turizmde vasıflı personel yetiştirme kursları' başlıyor
  07 Oca Marmaris'te 'turizmde vasıflı personel yetiştirme kursları' başlıyor

  Marmaris'te 'turizmde vasıflı personel yetiştirme kursları' başlıyor Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay önderliğinde toplanan Turizm Üst Kurulu, ilçe turizmi ve turizmde çalışacak vasıflı personel kursları ile ilgili bir toplantı düzenledi.

 • Dalaman Ankara uçak seferleri haftanın yedi günü yapılacak
  03 Oca Dalaman Ankara uçak seferleri haftanın yedi günü yapılacak

  Muğla'nın önemli turizm merkezlerinden olan ve yaz sezonunda Muğla'ya en fazla turistin giriş yaptığı Dalaman Havalimanı'ndan haftanın yedi günü direkt Ankara uçuşları başladı.

 • Göcekliler, mavi tur rotasındaki adaların 'kesin korunacak hassas alan' ilan edilmesinden memnun
  27 Ara Göcekliler, mavi tur rotasındaki adaların "kesin korunacak hassas alan" ilan edilmesinden memnun

  Muğla'nın Dalaman ve Fethiye ilçelerinde bulunan ve mavi turun gözde adreslerinden olan Yassıca, Şeytan, Göcek ve Hacıhalil adalarının Cumhurbaşkanı kararı ile "kesin korunacak hassas alan" edilmesi sevinçle karşılandı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: 'Havalimanlarında yolcu sayımız yüzde 45,7 arttı'
  09 Kas Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "Havalimanlarında yolcu sayımız yüzde 45,7 arttı"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak-ekim döneminde hizmet verilen yolcu sayısının yüzde 45,7 artışla 155 milyon 885 bine ulaştığını bildirdi.

 • Muğla haberi | Marmaris'te turizm sezonu devam ediyor
  18 Eki Muğla haberi | Marmaris'te turizm sezonu devam ediyor

  Muğla haberler: - Marmaris'te turizm sezonu devam ediyor Muğla'nın Marmaris ilçesinde plajlar ve otellerde doluluk devam ediyor, turizm sezonun Kasım ayına kadar süreceği öngörülüyor.

 • Bu yılın 9 ayında havalimanlarında 138 milyondan fazla yolcu ağırlandı
  09 Eki Bu yılın 9 ayında havalimanlarında 138 milyondan fazla yolcu ağırlandı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ocak-eylül döneminde uçak trafiğinin iç hatlarda 595 bin 547, dış hatlarda 533 bin 125 olarak gerçekleştiğini belirterek, "Türkiye genelinde havalimanlarımızda iç hatlarda 59 milyon 412 bin, dış hatlarda 78 milyon 287 bin yolcumuza...

 • Bakan Karaismailoğlu: Havalimanlarımızda yazın 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verdik
  25 Eyl Bakan Karaismailoğlu: Havalimanlarımızda yazın 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verdik

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya, Muğla ve Nevşehir gibi turizm merkezlerindeki havalimanlarında yaz döneminde 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildiğini açıkladı.

 • Bakan Karaismailoğlu: 8 ayda 118 milyon 599 bin yolcumuza havalimanlarımızda hizmet verdik
  07 Eyl Bakan Karaismailoğlu: 8 ayda 118 milyon 599 bin yolcumuza havalimanlarımızda hizmet verdik

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ocak-ağustos döneminde uçak trafiği, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37,8 artış gösterdi.

 • Bakan Karaismailoğlu: '8 ayda 118 milyon 599 bin yolcumuza havalimanlarımızda hizmet verdik'
  07 Eyl Bakan Karaismailoğlu: "8 ayda 118 milyon 599 bin yolcumuza havalimanlarımızda hizmet verdik"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ocak-ağustos döneminde, direkt transit yolcular dahil, havalimanlarından yararlanan toplam yolcu sayısının yıllık yüzde 56,9 artarak 118 milyon 599 bine ulaştığını bildirdi.

 • Dalaman'a inen uçaktaki 49 yolcunun valizinden 75 bin 740 paket elektronik sigara kartuşu çıktı
  26 Ağu Dalaman'a inen uçaktaki 49 yolcunun valizinden 75 bin 740 paket elektronik sigara kartuşu çıktı

  Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Dalaman Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 75 bin 740 paket elektronik sigara kartuşu ele geçirildi.

 • Muğla haberi... Muğla 7 ayda 1,5 milyon turist ağırladı
  10 Ağu Muğla haberi... Muğla 7 ayda 1,5 milyon turist ağırladı

  Gelen Muğla haberlerine göre Muğla 7 ayda 1,5 milyon turist ağırladı Türkiye'nin en önemli turizm kentlerinden birisi olan Muğla'ya 7 ayda 1 milyon 501 bin 043 yabancı turist ziyaret ederken, son iki yılın tamamında gelen turist rakamı 7 ayda yakalandı.

 • Bakan Karaismailoğlu: Hava yolunu seçenlerin sayısı yüzde 68,6 arttı
  07 Ağu Bakan Karaismailoğlu: Hava yolunu seçenlerin sayısı yüzde 68,6 arttı

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak- temmuz döneminde hava yolunu tercih edenlerin sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 68,6 artarak 96 milyon 647 bine ulaştığını açıkladı.

 • Muğla'ya gelen Özbek turistler lokum ve çiçeklerle karşılandı
  03 Ağu Muğla'ya gelen Özbek turistler lokum ve çiçeklerle karşılandı

  Özbekistan'dan direkt uçuşların başlamasıyla Muğla'daki Dalaman Havalimanı'na turistler gelmeye başladı.

 • Almanya'nın talebi Türkiye havalimanlarını etkiler mi?
  15 Tem Almanya'nın talebi Türkiye havalimanlarını etkiler mi?

  Almanya zorda olan havalimanları için Türkiye'den personel takviyesi planlarken bu durumun Türkiye'deki havalimanlarına etkisi merak ediliyor.

 • Muğla'yı en çok İngilizler tercih ediyor
  12 Tem Muğla'yı en çok İngilizler tercih ediyor

  Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'da bu yılın 6 aylık döneminde tatil yapan yabancı turistlerin yarısından fazlasını İngilizler oluşturdu.

 • Uyuşturucu tacirleri havalimanında yakalandı
  12 Tem Uyuşturucu tacirleri havalimanında yakalandı

  Uyuşturucu tacirleri havalimanında yakalandıMUĞLA Muğla'nın Dalaman ilçesine havayolu ile gelerek 3 ayrı havalimanı kontrol noktasından geçen uyuşturucu tacirleri, Dalaman Narkotik ekiplerini geçemedi.

 • Dalaman Havalimanı'nda valizinde uyuşturucu ele geçirilen zanlı tutuklandı
  11 Tem Dalaman Havalimanı'nda valizinde uyuşturucu ele geçirilen zanlı tutuklandı

  Muğla'nın Dalaman ilçesinde havalimanında valizinde uyuşturucuyla yakalanan şüpheli tutuklandı.

 • HAVALİMANINDA UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
  11 Tem HAVALİMANINDA UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI

  MUĞLA'nın Dalaman Havalimanı'ndan çıkış yapan yolcu S.K.'nin bavulunda yapılan aramada 1 kilo 869 gram kubar esrar ve 40 gram kokain ele geçirildi.

 • 'Emniyetin uçan gözü' Muğla'nın turizm merkezlerinde denetimde olacak
  09 Tem "Emniyetin uçan gözü" Muğla'nın turizm merkezlerinde denetimde olacak

  Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığının görevlendirdiği, "Emniyetin uçan gözü" olarak nitelendirilen helikopter, Kurban Bayramı'nda ve yaz sezonunda Muğla ve turistik ilçelerinde asayiş, trafik, kaçakçılık, narkotik suçlar ve insan ticareti gibi olaylarda karada görev yapan...

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: 'İlk 6 ayda 75 milyondan fazla yolcu hava yoluyla seyahat etti'
  07 Tem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "İlk 6 ayda 75 milyondan fazla yolcu hava yoluyla seyahat etti"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "İlk 6 ayda 75 milyondan fazla yolcu hava yoluyla seyahat etti" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk 6 ayında hava yolunu tercih eden yolcu sayınının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 arttığını ve 75 milyon 259...

 • Bakan Karaismailoğlu: 'İlk 6 ayda Antalya Havalimanı'nda 10 milyondan fazla yolcu trafiği gerçekleşti'
  07 Tem Bakan Karaismailoğlu: "İlk 6 ayda Antalya Havalimanı'nda 10 milyondan fazla yolcu trafiği gerçekleşti"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk 6 ayında hava yolunu tercih eden yolcu sayınının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 arttığını ve 75 milyon 259 bine yükseldiğini duyurdu.

 • Son dakika... Azerbaycan'ın Marmaris orman yangını için gönderdiği amfibi uçak Muğla'ya geldi
  24 Haz Son dakika... Azerbaycan'ın Marmaris orman yangını için gönderdiği amfibi uçak Muğla'ya geldi

  Son dakika haberleri: Azerbaycan'ın, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınlarıyla mücadeleye destek için gönderdiği amfibi uçak Muğla'ya geldi.

Advertisement