Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 göçmen kurtarıldı - Son Dakika
Dünya

Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 göçmen kurtarıldı

Ayvalık\'ta Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 göçmen kurtarıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek isterken Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Göçmenler, Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığına getirildi ve insani yardımlar sağlandıktan sonra Balıkesir İl Göç İdaresine gönderilecek.

26.11.2023 19:25  Güncelleme: 19:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek isterken Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Ayvalık açıklarında bir grup göçmenin bulunduğu bilgisine ulaşan Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçti.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, TCSG-905 Sahil Güvenlik Gemisi ve KB-111 Sahil Güvenlik Botu ile bölgeye ulaşarak, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 47 göçmeni Ege Denizi'nde sürüklenirken kurtardı.

Yunan unsurlarınca lastik botlarının patlatılarak Türk kara sularına itildiğini savunan göçmenler, Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığına getirildi.

Burada yiyecek, içecek, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımlarda bulunulan 47 göçmenin Balıkesir İl Göç İdaresine gönderilmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 göçmen kurtarıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement