Suriye Dışişleri Bakanı, savaş sebebiyle ülkeden kaçanlara seslendi: Geri dönün - Son Dakika

Suriye Dışişleri Bakanı, savaş sebebiyle ülkeden kaçanlara seslendi: Geri dönün

27.09.2022 11:56

New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşma yapan Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, savaş sebebiyle ülkeden kaçan mültecilere ülkelerine geri dönün çağrısında bulundu.

Son dönemde Türkiye'nin Suriye'de Beşar Esad yönetimiyle diyaloğa yeşil ışık yakan açıklamaları gündemdeki yerini korurken Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

"İYİ İLİŞKİLER KURMAYA HAZIRIZ"

New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşan Faysal Mikdad, Türkiye ile her zaman iyi ve normal ilişkiler kurmaya hazır olduklarını belirterek "2009-2010 arasında Türkiye ile ilişkiler mükemmeldi ve ilişkilerimizi güçlendirmek için bazen çıkarlarımıza uymayan adımlar bile attık, fedakarlık yaptık" ifadelerini kullandı.

"ÜLKELERİNE GERİ DÖNSÜNLER"

Açıklamasının devamında yerinden edilen ve göç eden Suriyelilere seslenen Mikdad, "Ülkelerine ger dönsünler" çağrısında bulundu.

SÜRECİ HAKAN FİDAN YÖNETİYOR

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İngiliz haber ajansı Reuters, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın son birkaç hafta içinde Şam'da Suriyeli mevkidaşı Ali Memluk ile çok sayıda görüşme gerçekleştirdiğini aktarmıştı.

ERDOĞAN: DİPLOMASİ KESİLİP ATILAMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen ay yaptığı açıklamada "Bizim Esed'i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok. Devletler arasında siyasi diyalog veya diplomasi kesilip atılamaz" demişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Suriye ile Türk istihbarat örgütleri arasında temasların olduğunu, Türkiye'nin Suriye ile diyalog için ön şartları olmadığını söylemişti.

YORUMLAR (5)
  • Omer Baskak: LAN OLUM BUNLAR SALAKMİ GERİ DONSUNLER VERGİ VERMİYOLAR HER İS YERİNDE CALİSİYOLAR DEVLETEN PARA ALİYOLAR APTALMİ BUNLAR GİTSİNLER Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • nihat karayel: bütün pisliklerinizi dilencileri hainleri suç makinelerini bizim ülkeye attınız gül gibi ülkeniz oldu türkiye ömür boyu bakar bunları niye çağırıyorsunuz keyfinizi kaçırıcanız Cevap Yaz 31 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la, Esad barışacak mı? Eski Şam büyükelçisi merak edilen soruya noktayı koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'la, Esad barışacak mı? Eski Şam büyükelçisi merak edilen soruya noktayı koydu Suriye'de PKK/YPG petrol satışını durdurunca rejim bölgesinde 'yakıt krizi' derinleşti Suriye'de PKK/YPG petrol satışını durdurunca rejim bölgesinde 'yakıt krizi' derinleşti MSB: 3 FETÖ ile 1 PKK/KCK mensubu yakalandı MSB: 3 FETÖ ile 1 PKK/KCK mensubu yakalandı

Son Dakika Dünya Suriye Dışişleri Bakanı, savaş sebebiyle ülkeden kaçanlara seslendi: Geri dönün - Son Dakika


Advertisement