Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti'nin tüm üyeleri Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek - Son Dakika
Dünya

Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti'nin tüm üyeleri Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek

Dışişleri Bakanlığı, Gazze'de devam eden İsrail işgaline ilişkin dikkat çeken bir açıklama yayınladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İsrail Hükümeti'nin tüm üyelerinin, Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü er veya geç adalet karşısında hesap vereceğine inanıyoruz." ifadelerine yer verildi.

01.03.2024 21:04  Güncelleme: 22:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'de devam eden İsrail işgali ve saldırılarına karşı Dışişleri Bakanlığından yeni bir açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İsrail Hükümeti'nin tüm üyelerinin, Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü er veya geç adalet karşısında hesap vereceğine inanıyoruz." denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'de sivil, çocuk demeden yaptığı katliamlara tepki gösteren bir açıklama yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti'nin tüm üyeleri Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli

"İSRAİL HÜKÜMETİ'NİN TÜM ÜYELERİ ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEK"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin Uluslararası Adalet Divanında (UAD) İsrail aleyhinde açılmış olan soykırım davasını yakından takip ettiğini belirterek, şunları kaydetti: "İsrail Hükümetinin tüm üyelerinin, Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü er veya geç adalet karşısında hesap vereceğine inanıyoruz. İsrail Hükümeti, Gazzelilere ayrım gözetmeksizin, sistematik ve bilinçli şekilde uyguladığı katliama son vermek zorundadır."

NE OLMUŞTU?

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin görüşmesiyle ilgili ithamlarda bulunan bir paylaşım yapmıştı.

Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti'nin tüm üyeleri Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek
İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz

İSRAİL SALDIRILARINDA GAZZE'DEKİ CAN KAYBI 30 BİNİ AŞTI

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne 147 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi. İsrail güçlerinin son 24 saatte Gazze Şeridi'nde 193 Filistinliyi daha öldürdüğü kaydedilen açıklamada, Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısının 30 bin 228'e yükseldiği aktarıldı.

Açıklamada, son saldırılarda İsrail güçlerinin 920 Filistinliyi daha yaraladığı ve Gazze Şeridi'nde toplam yaralı sayısının 71 bin 377'ye ulaştığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti'nin tüm üyeleri Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek

İsrail güçlerinin son 24 saatte "16 katliam" gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada, hala enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı vurgulandı.

Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti\'nin tüm üyeleri Gazze\'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Dünya

Son Dakika Dünya Dışişleri Bakanlığı: İsrail Hükümeti'nin tüm üyeleri Gazze'de işlemekte oldukları suçlardan ötürü hesap verecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (10)

 • barbaros hayrettin paşa: hep laf ölen öldügüyle kalıyor icraat gösterin artık 55 0 Yanıtla
 • Tas Ruhi: Dedemde o dertten gitti 27 0 Yanıtla
 • muharrem Sarıtaş: Bir yandan ticareti @0 artıracak siniz diğer yandan da kalkıp hesap verecekler diyeceksiniz. Önce kendi adaletimize bakalım talimatla 2024 yılında nereye geldik hakim mi savcı mi karar veriyor yoksa anayasa mahkemesini tanımayanlar mi? Söz milletindir. Nasrettin hoca fıkraları gerçek oldu. Göle maya çaldılar yoğurdu yediler üstüne bir bardak su içip bu millete ayran diye sattılar 23 1 Yanıtla
 • Nusret Balkan: acaba ne zaman yıllardır hep aynı laflar yeter artık sıktınız. 22 0 Yanıtla
 • Aşkın Taşkın: Yav he he 21 0 Yanıtla
 • Ömer Özen: ya emekliyiz emekli ne gazzesi guzzesi biz oluyoz biz sefalet icindeyiz mısır icinde bunları dediniz bir yıl sonra gider ticaret anlasması yaptık eski dostlarımız la olur 2 5 Yanıtla
 • osman şahin: Sizemi hesap verecekler 30 bin insan katl Etiler Gazze’yi haritadan sildiler boş laflar 4 0 Yanıtla
 • Burak Aslantaş: Yaw he he hesap verecekler sorma akılları çıktı sorma 2 0 Yanıtla
 • Tas Ruhi: Dedemde yahudi diye diye o derttten gitti 0 0 Yanıtla
 • Mesut Erdoğan: Bu açıklamada samimi isek, TC vatandaşı olup İsrail ordusuna gidenleri dönüşte hapse atarız! Eğer duyarsanız böyle bir gelişme bu açıklama samimidir! 0 0 Yanıtla
 • Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ilk yardım konvoyu Gazze'ye ulaştı
  19:41 Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ilk yardım konvoyu Gazze'ye ulaştı

  İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana kapalı olan Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ilk yardım konvoyunun Gazze'ye ulaştığını duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Erez Sınır Kapısı'ndan geçen ve gıda taşıyan ilk yardım konvoyunun dün (perşembe) Gazze'ye ulaştığı belirtildi.


Advertisement