İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen yardım kafilesi Gazze'ye ulaştı - Son Dakika
Dünya

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen yardım kafilesi Gazze'ye ulaştı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlar tarafından organize edilen 11 TIR'lık yardım kafilesi, Refah Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'ye ulaştı. İsrail'in saldırıları sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetti ve temel ihtiyaç maddelerine ulaşmakta zorluk çeken Gazze'deki insanlar için yapılan insani yardımlar büyük önem taşıyor. Yardım TIR'ları, İHH'nın tıbbi malzeme ve ilaç desteğiyle birlikte Filistin Kızılayı ve UNRWA'ya teslim edildi.

17.11.2023 11:38  Güncelleme: 15:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, 11 tırlık yardım kafilesinin Refah Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'ye ulaştığını bildirdi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca, 7 Ekim sonrasında İsrail'in soykırıma dönüşen saldırılarının ardından insani yardımların öneminin daha da arttığı Gazze'ye yönelik 11 tırdan oluşan bir yardım kafilesi organize edildi.

İHH'nın tıbbi malzeme ve ilaç desteği verdiği yardım tırları, Refah Sınır Kapısı'ndan geçerek Filistin Kızılayı ile Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın (UNRWA) deposuna teslim edildi.

Yardımlar, işgalci İsrail'in saldırılarından etkilenen Gazzelilere ulaştırılacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen yardım kafilesi Gazze\'ye ulaştı
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen yardım kafilesi Gazze'ye ulaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kolombiya'da Clan del Golfo'nun liderlerinden biri gözaltına alındı
  04:52 Kolombiya'da Clan del Golfo'nun liderlerinden biri gözaltına alındı

  Kolombiya'da ülkenin en büyük silahlı gruplarından Clan del Golfo'nun liderlerinden olan 'El Mocho' lakaplı uyuşturucu kaçakçısı Federico Cardona, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda, El Mocho ve adamlarıyla birlikte 2 kilo sıvı kokain ve 1 kilodan fazla uyuşturucu madde ele geçirildi. El Mocho'nun ABD'ye iade edilip edilmeyeceği ise önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak.

 • Almanya'da Hastaneye Giren Kadın Meşale Yakıp Kendini Odaya Kilitledi
  04:05 Almanya'da Hastaneye Giren Kadın Meşale Yakıp Kendini Odaya Kilitledi

  Almanya'nın Aachen kentinde bulunan Luisen Hastanesine giren 65 yaşındaki bir kadın, meşale yakarak ameliyathane kısmına attıktan sonra kendisini bir hasta odasına kilitledi. Polis, kadını gözaltına aldı ve herhangi bir yaralanma olmadığını açıkladı. Olayın nedeni hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

 • Gazze'de Çocuklar Açlıktan Ölüyor
  03:46 Gazze'de Çocuklar Açlıktan Ölüyor

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Gazze'de çocukların açlıktan öldüğünü belirtti. Ghebreyesus, bölgedeki hastane binalarının da yıkıldığını aktardı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, yetersiz beslenme ve susuzluktan dolayı en az 15 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. BM yardım yetkilileri ise Gazze Şeridi'nde gıda güvensizliği ve beslenme yetersizliği sorununa dikkat çekti.

 • Hindistan, Yapay Zeka Alanındaki Denetimleri Artırıyor
  02:18 Hindistan, Yapay Zeka Alanındaki Denetimleri Artırıyor

  Hindistan yönetimi, yapay zeka alanındaki denetimleri artırmak için yeni bir karar aldı. Bundan böyle bu alanda üretilecek her yeni teknoloji için devlet kurumlarından resmi izin almak zorunlu olacak. Bu kararın Amerikan firmalarının ülkedeki hakimiyetini sınırlamak amacıyla verildiği düşünülüyor. Hindistan Bilgi İşlem Bakanlığı, yapay zekanın geleceği hakkında endişeli olduklarını belirterek, Hint halkının menfaatlerini korumak adına yeni önlemler alacaklarını açıkladı. Büyük teknoloji firmalarının yapay zeka uygulamaları için direkt olarak bakanlığa bilgi vermeleri gerekecek ve karara uymayan firmalara cezalar verilecektir.


Advertisement