İsveç'te Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı dolandırıcının iadesine karar verildi - Son Dakika

İsveç'te Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı dolandırıcının iadesine karar verildi

11.08.2022 16:45

İsveç, dolandırıcılık suçundan dolayı kırmızı bültenle aranan bir kişinin Türkiye'ye iadesine karar verdi. Söz konusu kişinin Türkiye'ye iade edilmemek için din değiştirerek Hristiyanlığa geçtiği iddia edildi.

Ülkenin devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Türkiye'nin dolandırıcılık suçundan kırmızı bültenle aradığı 35 yaşındaki bir kişinin Türkiye'ye iade edilmesine karar verdiği belirtildi.

ADALET BAKANI: RUTİN BİR UYGULAMA

Yargıtay'ın kararını değerlendiren İsveç Adalet ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson, bunun rutin bir durum olduğuna işaret etti.

DOLANDIRICILIKTAN 14 YIL HAPİS CEZASI BULUNUYOR

2011 yılından beri İsveç'te yaşayan ve bu süre içinde sığınma başvurusu da bulunan kişinin, dolandırıcılıktan Türkiye'de 14 yıl hapis cezası bulunduğu kaydedildi.

İADE EDİLMEMEK İÇİN DİN DEĞİŞTİRMİŞ

Söz konusu kişinin Türkiye'ye iade edilmemek için din değiştirerek Hristiyanlığa geçtiği öne sürüldü.

YORUMLAR (1)
  • Varol Birkan: Lütfen Allah aşkına bu dolandırıcılara gaspçılara caydırıcı bir ceza versin artık iktidar hatta idam çıkartılsin dolandırıcılara gaspçılara.bu hakmı bu adaletmi zavallı emekçi çalışıp 10 15 yıllık emeğini dolandırıcı alsın ne adaletsiz bir duzen Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Motor sporlarının yapıldığı Suğla Yaylası doğa turizmi merkezine dönüşüyor Motor sporlarının yapıldığı Suğla Yaylası doğa turizmi merkezine dönüşüyor ŞEHİRLERİN LEZZET REKABETİ - 'Testi kebabı'nda Nevşehir ile Yozgat'ın tatlı rekabeti sürüyor ŞEHİRLERİN LEZZET REKABETİ - 'Testi kebabı'nda Nevşehir ile Yozgat'ın tatlı rekabeti sürüyor Ticaret Bakanlığı eylül ayı veri bültenini yayımladı Ticaret Bakanlığı eylül ayı veri bültenini yayımladı
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İsveç'te Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı dolandırıcının iadesine karar verildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement