İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar - Son Dakika
Dünya

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Gazze Şeridi'nde İsrail'e karşı savaşan Kassam Tugayları, üzerlerine yağdırılan bombalara Kassam roketleri ile cevap veriyor. İmalat görüntüleri yayınlanan roketlerin 5 ila 16 kilometreye kadar menzili bulunuyor.

29.05.2024 10:28

İsrail ordusunun Gazze halkına yönelik sistematik saldırıları 7 aydır şiddetini artırarak devam ediyor. İsrail'in katliamlarına karşı direniş gösteren Kassam Tugayları ise bu saldırılara kendi ürettikleri mühimmatlar ile cevap veriyor. Kassam roketleri adı verilen mühimmatların imalat görüntüleri bir klip eşliğinde yayınlandı.

YER ALTI TÜNELLERİNDE KASSAM FÜZESİ İMALATI

"Kasd el-Sebil" ismi verilen klip, Kassam Tugayları Genelkurmay Başkanı Muhammed Deyf'in 7 Ekim 2023'teki Aksa Tufanı operasyonunun talimatını verdiği konuşmasıyla başlıyor. Kassam Tugayları Askeri Korosu tarafından seslendirilen klibin görüntülerinde ise her bir roketin ciddi insan emeğiyle üretildiği dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan yer altı tünellerinde oluşturulan atölyelerde ana mühimmatların imal edildiği sahneler de yer alıyor.

AKSA TUFANI OPERASYONUYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

2001 yılından bu yana üretilen Kassam roketlerinin 5 ila 16 kilometreye kadar menzili bulunuyor. Kassam roketlerinin uzunluğu 180 cm, 220 cm ve 244 cm olarak değişiyor. İsrail işgalindeki topraklarda askeri hedeflere ateşlenen roketler, özellikle 7 Ekim Aksa Tufanı operasyonu sonrasında sıklıkla gündeme geliyor.

İsrail bombardımanlarına bu roketlerle karşılık veriyorlar! Kassam mühimmatlarının görüntüleri yayınlandı

İSRAİL'İN BAŞKENTİNİ VURACAK KAPASİTEYE SAHİP

Kassam Tugayları, 7 aydan beri İsrail tarafından birçok füze rampasının vurulmasına rağmen, kamufle edilen noktalardan yapılan ateşlemelerle Tel Aviv'i dahi vuracak kabiliyete sahip olduğunu gösteriyor.

İsrail\'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Son Dakika Dünya İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Ersin Topcu: Zaten savaş bunların yüzünden çıktı. Şimdide yer altında saklanıyorlar olan masum çocuklara oluyor. 2 11 Yanıtla
    Ali: bunlar kendi vatanlarını işgalcilerden kurtarmaya çalışmasa bu sefer korkak diyecektiniz, en doğrusu düşmanı ülkeden çıkarmaktır 3 0 Şükrü null: Ersin biraz tarih oku, bu olayları, sebepleri, ideolojileri,hedefleri nedir bilgi sahibi ol . ondan sonra yorum yaparsan iyi olur. 2 0
  • Cihan Ramazan: İsrail’e kafa tutan bertaraf olur. 1 3 Yanıtla
    Ali Göktürk: Kahrolsun sionizm 0 0
  • Abdulhadi: Diyorki kassam tugayları roket üretiyor.Roketin nasıl üretildiğini görmedikki 2 0 Yanıtla

Advertisement