Tayfun Bayazıt Cenevre'de - Son Dakika
Dünya

Tayfun Bayazıt Cenevre'de

Tayfun Bayazıt Cenevre\'de

Tayfun Bayazıt, Hotel Intercontinental Salonlarında 'Türkiye'nin Yatırım ve Ekonomisi' Konulu Konferans Verdi.

07.05.2010 13:59

İsviçre -Türk Ticaret ve Sanayii Odasının davetlisi olarak Cenevre'ye gelen, Yapı Kredi Bankası Başkanı, Koç Holding Sigorta ve Bankacılık gurubu Başkanı, TUSİAD Başkan yardımcısı ve Banque de Commerce et de Placements Cenevre şubesi Başkan yardımcısı Tayfun Bayazıt, Hotel Intercontinental salonlarında? Türkiye'nin yatırım ve ekonomisi ? konulu konferans verdi.

İsviçre -Türk Ticaret ve Sanayii odasının bütün üyelerinin katıldığı yemekli konferans da İsviçre'nin önde gelen bankaları ile İsviçre'nin önemli firmaları üst düzey yöneticileri de konferansa büyük ilgi gösterdiler. Ayrıca konferansta Cenevre Ofisi Daimi Temsilcisi B.Elçi Ahmet Üzümcü, BM. Dünya Ticaret Merkezi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Bozkurt Aran ile Cenevre Başkonsolosu Ayşe Nur Kurttekin ile Batı İsviçre Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Bayar'da konferansta hazır bulundular.

Bayazıt konuşmasında, ?Dünya'nın içinde bulunduğu küresel krizden Türkiye'nin de etkilendiğini ancak, diğer ülkelerde yaşanan büyük olumsuzluklar kadar olmadığını işsizliğin başlıca problem olduğunu söylerken içinde bulunulduğumuz yıl ve önümüzdeki yılda büyümenin gerçekleşeceği, faizlerinde azda olsa yükseleceğini, fakat bunlardan kaçınılmasının çok zor olduğunu ifade ederken, yurt içinde ise enflasyonun ikili rakamlara yükselmesi de bana göre gelip geçici olarak görüyorum, ama bütün bu olumluklara rağmen çok dikkatli olmamızın gerektiğini vurgulamak isterim? dedi.

Üç saat süren konferanstan sonra genel görüş bu durumu en güzel zaman göstereceğini onun içinde bekleyim görmenim en doğru olacağını belirttiler.

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Tayfun Bayazıt Cenevre'de - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement