Yunanistan'dan gerilimi tırmandıracak hamle! Türk askerine gerçek mermilerle ateş açtılar - Son Dakika

Yunanistan'dan gerilimi tırmandıracak hamle! Türk askerine gerçek mermilerle ateş açtılar

02.02.2023 01:23

Yunanistan, Ege Denizi'nde gerilimi tırmandıracak hareketlerini sürdürüyor. Sosyal medyaya düşen bir görüntüde, Yunan sahil güvenlik botunda bulunan askerlerin, Türk sahil güvenlik botuna gerçek mermilerle ateş açtığı görüldü. İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayın 5 Ocak 2023 tarihinde yaşandığını belirtti.

Yunanistan, Ege Denizi'nde tansiyonu yükseltecek hareketlerine yenisini ekledi. Daha önce çok defa Türk balıkçı teknelerine ateş açıp taciz eden Yunanistan, bu kez Türk sahil güvenlik ekiplerini hedef aldı.

GERÇEK MERMİLERLE ATEŞ AÇTI

Yunan sahil güvenlik botunda bulunan askerler, Ege Denizi'nde seyir halinde olan Türk sahil güvenlik botuna gerçek mermilerle ateş açtı. O anlar, Yunan güvenlik botunda bulunan bir başka kişi tarafından kayda alındı.

GÖRÜNTÜLERİN NE ZAMAN KAYDEDİLDİĞİ BİLİNMİYOR

Söz konusu görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Öte yandan görüntülerin ne zaman kaydedildiğine yönelik resmi bir açıklama yapılmadı.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 5 Ocak 2023 tarihinde Yunanistan Sahil Güvenliğinin Türk balıkçı teknesine tacizi üzerine Türk Sahil Güvenliğinin müdahalesini 1 Şubat 2023 tarihinde çarpıtılarak tekrar yayımlanması hakkında açıklama yaptı.

SAHİL GÜVENLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayın 5 Ocak 2023 tarihinde yaşandığını belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "05 Ocak 2023 tarihinde Aydın İli Didim İlçesi Tekağaç Burnu açıklarında avcılık faaliyetinde bulunan Türk bayraklı balık avlama teknelerinin bölgeye gelen Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından taciz edildiğinin bildirilmesi üzerine görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından bölgede bulunan Yunanistan Sahil Güvenlik unsurunun sürülerek uzaklaştırıldığı ve Türk balıkçı teknelerinin avcılık faaliyetlerinin sağlandığı, Yunan Sahil Güvenlik Botunun uzaklaştırılması esnasında havaya ateş açması üzerine Türk Sahil Güvenlik Botu tarafından yine havaya ateş açılarak misliyle karşılık verildiği açıklamaların yer aldığı basın bilgi notu, olaya ilişkin video ile beraber kamuoyuyla paylaşılmıştır. 01 Şubat 2023 tarihinde bazı Yunan haber sitelerinde ve sosyal medyasında sanki yeni yaşanan bir olaymış gibi Yunan unsurunun Türk Sahil Güvenlik Botundan kaçarken havaya ateş açtığı görüntüler paylaşılmıştır. Türk Sahil Güvenlik Botunun Yunan Sahil Güvenlik unsurunu bölgeden uzaklaştırmak maksadıyla yaptığı manevralar esnasında kaydedilen video çekimine istinaden çarpıtılarak yapılan habere ilişkin gerçek bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.sg.gov.tr/yunan-unsuru-tarafindan-turk-balikci-teknelerine-gerceklestirilen-taciz-tesebbusu-turk-sahil-guvenlik-ekipleri-tarafindan-engellenmistir."

YORUMLAR (7)
  • Abdulkadir Kartav: Yunan askerindeki cesaretin sırrı Türk siyasetindeki 6lı masada saklı. İBB seçimini Ekrem kazandığında Yunan gazeteleri nasıl övgü dolu manşetler atmıştı hatırlayın. Cevap Yaz 101 68 Yayından Kaldır
  • Engin Kaleli: havaya ateş açılarak misliyle karışılık verilmiş çocuk mu eğlendiriyorsunuz askerlik mi yapıyorsunuz Cevap Yaz 21 6 Yayından Kaldır
  • mert çelik: bıktık yunan haberınden Cevap Yaz 22 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Çanakkale açıklarında 40 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale açıklarında 40 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale açıklarında 40 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale açıklarında 40 düzensiz göçmen kurtarıldı MGK Bildirisi: 'Yunanistan ile ilişkilerimizde son dönemde yakalanan olumlu havanın sürdürülmesinin her iki taraf ve bölgemiz için faydalı olacağı... MGK Bildirisi: 'Yunanistan ile ilişkilerimizde son dönemde yakalanan olumlu havanın sürdürülmesinin her iki taraf ve bölgemiz için faydalı olacağı...

Son Dakika Dünya Yunanistan'dan gerilimi tırmandıracak hamle! Türk askerine gerçek mermilerle ateş açtılar - Son Dakika


Advertisement