Adana'da Ramazan pidesinin fiyatı 16 lira olarak belirlendi - Son Dakika
Ekonomi

Adana'da Ramazan pidesinin fiyatı 16 lira olarak belirlendi

Adana\'da Ramazan pidesinin fiyatı 16 lira olarak belirlendi

Adana Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Ali Tekin, geçtiğimiz yıl 10 TL olan Ramazan pidesinin bu yıl 16 TL'den satılacağını açıkladı. İstanbul ve Ankara'da 250 gram olan Ramazan pidesi 15 lira iken, Adana'da 350 gram pidenin fiyatı 16 lira olarak belirlendi. Fırıncılar, vatandaşların rahatça pide alabilmesi için fedakarlık yaparken, buğday krizinden dolayı ekmek fiyatlarında da artış beklediklerini söyledi.

05.03.2024 15:52  Güncelleme: 15:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana'da Ramazan pidesinin fiyatı 16 lira olarak belirlendi.

Adana Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Ali Tekin, geçtiğimiz yıl 10 TL olan Ramazan pidesinin bu yıl 16 TL'den satılacağını söyledi. Ramazan ayının başlamasına bir hafta kala İstanbul ve Ankara'da 250 gram olan Ramazan pidesi 15 lira olurken, Adana'da 350 gram pidenin fiyatı 16 lira olarak belirlendi. Adana Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Tekin, "İstanbul, Ankara ve Antalya gibi kentlerde 250 gram Ramazan pidesi 15 liradan satılacak. Adana'da ise 350 gram Ramazan pidesini 16 TL'den satışa sunacağız. Vatandaşımızın Ramazan pidesini rahatça alıp tüketebilmesi için bizler de fırıncı esnafı olarak fedakarlık yapıyoruz. Ancak buğday krizinden dolayı ekmek fiyatında artış bekliyoruz. Ekmek fiyatının Ramazan ayından sonra 10 TL olmasını bekliyoruz. Hatta bazı bölgelerde ekmek fiyatının 10 TL'yi de geçmesini bekliyoruz" dedi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Adana'da Ramazan pidesinin fiyatı 16 lira olarak belirlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gaziantep'te Ramazan Ayı ve Bayram Boyunca 85 Ton Baklava Satıldı
  13:08 Gaziantep'te Ramazan Ayı ve Bayram Boyunca 85 Ton Baklava Satıldı

  Gaziantep Baklavacılar Odası Başkanı Abdulkadir Katmerci, şehirdeki baklava satışlarının bu yıl Ramazan ayında önemli bir artış gösterdiğini ve geçen yıla göre satışların 85 tona yükseldiğini belirtti. Katmerci, bu artışın Gaziantep'in geleneksel lezzetlerine olan ilginin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Ayrıca, Ramazan ayının bereketiyle birlikte Gaziantep baklavasına olan talebin arttığı ve bu durumun satışlara olumlu yansıdığı ifade edildi. Geçen yıla göre yeni bir rekora imza atan Gaziantep, bu yıl 85 ton baklava sattı ve hedeflerinin 100 ton baklava satışı yapmak olduğunu açıkladı. En çok tercih edilen baklavanın klasik Gaziantep baklavası olduğu da belirtildi.

 • İran-İsrail Gerilimi Altına Rağbeti Arttırdı
  13:05 İran-İsrail Gerilimi Altına Rağbeti Arttırdı

  İran'ın İsrail'e düzenlediği hava saldırısı sonrası ortaya çıkan gerilim nedeniyle borsalarda iniş çıkışların meydana gelmesiyle, uzmanlar gerilime rağmen altına rağbetin arttığını belirtti. Türkiye'deki borsaların kapalı olduğu Ramazan Bayramı tatili sürecinde altın gramı 3 bin lira seviyelerine kadar çıktı. İran-İsrail gerilimi ve Ortadoğu'daki savaşın etkisiyle altına talep artarken, sarrafiye ürünlerinde tedarik sıkıntısı yaşanıyor.

 • Azerbaycan'da Insurtech Zirvesi düzenlendi
  12:49 Azerbaycan'da Insurtech Zirvesi düzenlendi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Azerbaycanlı ve Türk sigortacıların katılımıyla düzenlenen Insurtech Zirvesi'ne Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanı Reşat Nebiyev, Azerbaycan Merkez Bankası Başkanı Taleh Kazımov ve iki ülkenin sigorta şirketlerinin yetkilileri katıldı. Etkinlikte, finans ve sigorta sektörlerinde dijital transformasyonun önemi vurgulandı ve Türkiye'nin sigorta sektöründeki tecrübesinin Azerbaycan'a katkı sağlayacağı belirtildi.

 • Zonguldak'ta Mali Müşavirlere Enflasyon Düzeltmesi İçin Ücret Ödenmeli
  12:40 Zonguldak'ta Mali Müşavirlere Enflasyon Düzeltmesi İçin Ücret Ödenmeli

  Zonguldak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hasan Kahveci, mali tablolara uygulanacak olan enflasyon düzeltmesi işlemleri için ücret ödenmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu. Kahveci, bu işlemlerin mali müşavirlere ek iş yükü getirdiğini ve emeklerinin karşılığını almaları gerektiğini belirtti.


Advertisement