Benzine zam! Bu gece yarısından itibaren 81 kuruşluk artış bekleniyor - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Benzine zam! Bu gece yarısından itibaren 81 kuruşluk artış bekleniyor

28.03.2023 09:50

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanmalar devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren benzine 81 kuruş zam gelmesi beklenirken, bu gece yarısından itibaren benzine 81 kuruş zam gelmesi beklenirken, fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da benzinin litresi 21 lira 36 kuruş, Ankara'da ise 21 lira 73 kuruştan satılacak.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BENZİNİN LİTRESİ İSTANBUL'DA 21 LİRANIN ÜZERİNE ÇIKACAK

28 Mart Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 81 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Araç sahiplerinin keyfini kaçıracak zamla birlikte benzinin litresi İstanbul'da 21 lira 36 kuruş, Ankara ve İzmir'de ise 21 lira 73 kuruştan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ekonomi Benzine zam! Bu gece yarısından itibaren 81 kuruşluk artış bekleniyor - Son Dakika


Advertisement