Edirne'de Bulgar müşteri bolluğu! Esnaf bayram etti - Son Dakika

Edirne'de Bulgar müşteri bolluğu! Esnaf bayram etti

12.08.2022 16:16

Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırılmasını fırsata çeviren Bulgarlar, akın ettikleri Edirne Ulus pazarında adım atacak yer bırakmadı. Bulgarlar müşterilerin alışverişi sonrası konuşan esnaf satışların çok iyi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırılmasını fırsata çeviren Bulgarlar, artık daha fazla Edirne'ye gelmeye başladı.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

PAZARDA ADIM ATACAK YER KALMADI

Sabahın erken saatlerinde kente akın Bulgarlar, soluğu Ulus Pazarında aldı. Giyimden züccaciyeye tüm ihtiyaçlarını Edirne'den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Pazarda adım atacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

"DAHA ÇOK GELMEYE BAŞLADILAR"

Bulgarların alışveriş cenneti haline gelen Edirne'de, esnafın yüzü de gülüyor. Müşterilerinin yüzde 90'ını Bulgaristan vatandaşlarının oluşturduğunu anlatan esnaf, alışveriş turizminin devam etmesini istiyor. Kimlik ile girişlerin esnafa can suyu olduğunu vurgulayan Mehmet Yıldırım, "Alışverişler çok güzel oluyor. İyi ki böyle bir şey çıkarttılar, her şey çok güzel çok memnunuz. Daha çok gelmeye başladılar. Kalabalık var inşallah daha çok gelmeye devam eder. Giyimden, gıdaya her şeyi alıyorlar" şeklinde konuştu.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı

"DAHA İYİ VE KOLAY OLDU"

İhtiyacı olan her şeyi Edirne'den almak için Bulgaristan'dan gelen Ceylan Nail, "Cuma günleri sık sık Edirne'ye geliyoruz alışveriş yapmak için. Kimlik ile gelip gidebiliyoruz. Daha iyi ve kolay oldu böyle" dedi. Bulgaristan'dan 17 kişi geldiklerini ve kimlik ile giriş yaptıklarını söyleyen Nasuf Nail, çok kolaylık olduğunu söyledi. Kimlik ile Türkiye'ye girişlerin çok kolay ve güzel olduğunu belirten Sümeyye Bayram ise gıdadan, tekstile her şeyi Edirne'den aldıklarını ifade etti.

Edirne'ye Bulgar akını, adım atacak yer kalmadı
Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı Masterlar Uzun Kulvar Kış Yüzme Şampiyonası Edirne'de başladı Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev Türkiye'ye geliyor Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev Türkiye'ye geliyor AB'nin Türkiye sınırında gizli sığınmacı hapishaneleri AB'nin Türkiye sınırında gizli sığınmacı hapishaneleri

Son Dakika Ekonomi Edirne'de Bulgar müşteri bolluğu! Esnaf bayram etti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement