Karabük'te İşsizlik Oranı Azaldı - Son Dakika
Ekonomi

Karabük'te İşsizlik Oranı Azaldı

Karabük\'te İşsizlik Oranı Azaldı

Karabük'te geçen yılın ilk 10 ayında 14 bin 600 olan işsizlik oranı, bu yılın aynı döneminde yüzde 10,3 azalışla 13 bin 94'e geriledi. Karabük Demir ve Çelik Fabrikası (KARDEMİR), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlar ile özel sektörde yaklaşık 4 bin kişinin iş sahibi olduğu belirtildi. Karabük İş Kurumunda, ekim ayı sonu itibarıyla 107 meslek grubunda 296 kişinin arandığı ilan edildi. AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, istihdam için çalışmaların devam ettiğini ve KARDEMİR'in 300 kişi daha alacağını açıkladı. AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç ise Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi üzerinde çalışmaların sürdüğünü ve 5 bin kişilik istihdam hedeflendiğini belirtti.

08.11.2023 12:11  Güncelleme: 12:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Karabük milletvekilleri Av. Cem Şahin ile Ali Keskinkılıç, 2023 yılının ilk 10 yılında 4 bin kişinin iş sahibi olduğunu ve işsizlik sayısının 13 bin 94'e düştüğünü belirttiler.

Karabük'te geçen yılın ilk 10 ayında 14 bin 600 olan işsizlik oranı bu yıl 13 bin 94 olarak gerçekleşti. 2022 yılının Ocak- Eylül döneminde işe yerleştirme sayısı 3 bin 97 iken, 2023 yılı Ocak-Eylül döneminde bu sayı 3 bin 741'e yükseldi.

Son 10 ayda Karabük'te, Karabük Demir ve Çelik Fabrikası (KARDEMİR), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlar ile özel sektörde yaklaşık 4 bin kişi iş sahibi oldu.

Konuyla ilgili ortam bir açıklama yapan AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, şunları söyledi: "Öncelikli görevlerimiz arasında Karabük'te ki istihdam bulunuyor. Göreve başladığımız ilk günden bu güne kadar istihdam için canla başla çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Her ne kadar KARDEMİR, TTK ve kamu kurumları ile özel sektör bu yıl içinde 4 bine yakın yeni istihdam kapısı açmış ise de bunu arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. KARDEMİR 300 kişi daha alacak. Bunun çalışmaları tamamlandı. Bizim asıl üzerinde durduğumuz Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi. Burada çok sayıda tesis açılacak. İlk etapta 5 bin kişilik istihdam olmasını bekliyoruz. Bu sayı orada hızla artacak. Daha öncede söylediğimiz gibi ikinci bir KARDEMİR olacak orası. Amacımız ilimizdeki işsizliği bitirmek. Bu amaçla yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, TSO ve diğer odalarımız ile irtibat halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz." - KARABÜK

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Karabük'te İşsizlik Oranı Azaldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement