SGK'dan 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek ödemesi - Son Dakika
Ekonomi

SGK'dan 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek ödemesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek verileceğini duyurdu. Işıkhan, "İş Pozitif kadın istihdam programımız başta olmak üzere kadınların istihdamına yönelik çalışmalarımız devam edecektir." ifadelerini kullandı.

14.04.2024 14:33  Güncelleme: 16:13

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Avrupa Birliği'nin finansman desteği sağladığı projeyle ilgili açıklamada bulunarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığıyla 7 bin anne ve bakıcıya 325 avro destek verileceğini duyurdu.

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çalışma hayatının her adımında ve her anında kadınların yanında olarak, onları destekleyeceklerini belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan anneleri destekleyerek kayıtlı istihdamda kalmalarını veya istihdama katılmalarını sağlayacak projemizin ikinci dönemi başlıyor. İş Pozitif kadın istihdam programımız başta olmak üzere kadınların istihdamına yönelik çalışmalarımız devam edecektir. SGK'den 7 bin anne ve bakıcıya 325 avro destek."

3 BÜYÜK İLDE UYGULANIYOR

Avrupa Birliği'nin finansman desteği sağladığı projeyle 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin desteklenerek kayıtlı istihdamda kalmaları veya istihdama katılmaları amaçlanıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de 12 ay boyunca uygulanacak projeyle, çalışan annelere ayda 325 euro destek sağlanacak.

DESTEK ŞARTLARI

Tam zamanlı olarak ve hizmet akdiyle bir işverenin yanında çalışan ve 0-24 ay arası çocuğu olan sigortalı anne, bir eğitimli çocuk bakıcısını sigortalı olarak çalıştırıp bu bakıcıya çocuğunu baktırmaya başladığında mali destekten faydalanabiliyor.

Bakıcının ise 0-36 aylık çocuk bakımını kapsayan bir eğitim aldığını MEB, İŞKUR, MYK veya üniversitelerin onaylı sertifikayla belgelendirmesi ya da lise ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

SGK\'dan 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek ödemesi
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi SGK'dan 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek ödemesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (18)

 • Burhan Çelik: hep çalışan kadına vereceginize biraz calismayan annelere verin çalışan zaten her türlü para kazanıyor aile yapısını bozmaktan başka hiçbir işe yaramiyorsunuz 207 15 Yanıtla
  Ahmet Ateş: Zengini kalkındırma partisi işini iyi yapıyor. 136 6
 • Bilgehan Göktürk: SSK bizim paraları sağ sola dağıtma!Emekliye geçinebileceği maaş ver önce.Ondan sonra ne yapıyorsan yap!! 174 13 Yanıtla
 • lihan Alles: TL kalktımı TÜRKİYDEN 137 3 Yanıtla
  Ahmet Ateş: Kalkmasa ne olacakki alım gücümü var en büyük banknot bir kilo peynir etmiyor. 76 3
 • Okay Örüm: 325€ verecem ne demek??? bu ülkenin parası € mu oldu ??? 95 2 Yanıtla
  Byaydin Yeniden: En azından dürüst yöneticiler Euro olarak çalacaklarından TL olarak söylemek istemiyorlar 27 1
 • İlker Güner: Valla benim en küçük oğlan 7 yaşına geldi, Antalya sözde plot şehir olarak başladı hala tık yok. Ve emekliye 10bin veren hükümet, bakiciyi daha çok düşünüyor anlaşılan. ;) 71 2 Yanıtla
 • Ahmet Ateş: Demekki 7 bin kadın üye var? hızla sonlarını hazırlıyorlar millet izliyor!!!! 58 3 Yanıtla
 • sadullah nas: kafayı mı yediniz birine ver birine vermeeee ülkedeki her 18 yaşından küçük en az 500 lira beslenme yardımı verilmeli 50 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement