Etiyopya'da Sığır Dışkısı Geleneği - Son Dakika

Etiyopya'da Sığır Dışkısı Geleneği

17.04.2014 07:32

1
Güney Etiyopya'da Omo Nehri kıyısında yaşayan Dassanech kabilesi, karşıt kabileden insanlarla barış sağlamak için farklı bir ritüel gerçekleştiriyor.

2
Kabileler arasında sıradan olan törende, sığır işkembesindeki dışkıyı, mide ve mide suyundan oluşan karışımı vücutlarına süren kabileler, böylelikle barış ritüelini gerçekleştirmiş oluyor.

3
Daha sonra meydanda yanan ateşte hayvanın diğer uzuvları pişiriliyor ve ardından yaşlılar ile çocuklara öncelik tanınarak yeniliyor.

4
Bu ritüeli ölümsüzleştiren Fransız fotoğrafçı Eric Lafforgue, "Çevrede keskin ve kötü koku vardı. Bu onların bir geleneği. Sığır gübresi onlar için çok değerli. Bize de bunu yapmamızı teklif ettiler, ancak yapamayacağımızı söyledik" diye konuştu.

5
Fransız fotoğrafçı törende, daha önce bir insan veya vahşi hayvanı öldürmüş kişilerin tören boyunca kafalarına devekuşu tüyü takarak verdikleri gurur pozlarını da fotoğraflamış. İşte o ritüelden fotoğraflar...

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Son Dakika Etiyopya'da Sığır Dışkısı Geleneği - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeşilçam'ın ok kirpikli güzeli, süper minili pozuyla mest etti 3 çocuğunun annesini önce takip edip vurdu, sonra üzerine benzin dökerek yaktı Banyoya telefonla giren genç kızın bir anlık hatası sonunu getirdi Bir an durdu ve dönüp baktı! 'Ormanın hayaleti' fotoğrafçıya böyle poz verdi Bu görüntü yalnızca bir ülkede olur! Yağmur yağsın diye 2 kurbağayı törenle evlendirdiler
Advertisement