İstanbul'un En Çok Prim Yapan Semtleri - Son Dakika

İstanbul'un En Çok Prim Yapan Semtleri

15.04.2014 15:20

1
Metrekare.com İstanbul'un son aylarda en çok prim yapan semtlerini araştırdı. Araştırmaya göre özellikle Beşiktaş ve Şişli'ye bağlı semtlerde emlak fiyatlarında artış görülürken Ataşehir, Sarıyer, Beylikdüzü ve Esenyurt'un bazı semtleri de sıralamada yer buldu.

2
Son dönemde satılık emlak fiyatlarının en çok arttığı semt Maçka oldu. 2014 ilk çeyrek verilerine göre Beşiktaş'a bağlı Maçka'da ortalama metrekare fiyatları son 3 ayda %14,3'lük bir artış göstererek 5 bin TL'ye ulaştı.

3
Satılık konut fiyatları Ulus'ta %10,3, Barış Mahallesi'nde %9, Mecidiyeköy'de %8,1, Bebek'te ise %6,1 oranında arttı.

4
Maçka'da metrekare fiyatları 4.375 TL'den 5.000 TL'ye, Ulus'ta 10.461 TL'den 11.543 TL'ye, Barış Mahallesi'nde 1.517 TL'den 1.654 TL'ye, Mecidiyeköy'de 2.286 TL'den 2.471 TL'ye, Bebek'te ise 15.992 TL'den 16,968 TL'ye yükseldi.

5
Kiralık konutlarda fiyat artışının en çok gözlemlendiği semt Beşiktaş'a bağlı Levazım oldu. Levazım'da son 3 aylık dönemde ortalama metrekare kirası %11,1 artış göstererek 30,6 TL'ye ulaştı.

6
Sıralamada Levazım'ı takip eden ilçe ve semtler ise Şişli Fulya, Esenyurt Yeşilkent, Sarıyer Yeniköy ve Ataşehir Yenişehir bölgeleri oldu.

7
Metrekare.com Genel Müdürü Serhat Karahan, önümüzdeki dönemde ulaşım olanaklarının artması, 3. köprü ve yeni havaalanı projeleriyle İstanbul'da yerleşim odağı bu yıl da kuzeye kaymaya devam edeceğini vurguladı.

8
Özellikle Avrupa Yakası'nda Arnavutköy ilçesinin, Anadolu Yakası'nda ise Çekmeköy-Sancaktepe bölgesinin prim yapmaya devam etmesi bekleniyor.

9
Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının güzergahında bulunan Kağıthane'de ise ilgi çekici projelerin gelmeye devam edeceği ve buranın da yeni yaşam merkezlerinden biri olacağı bildiriliyor.

Son Dakika İstanbul'un En Çok Prim Yapan Semtleri - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement