Antalya Kitap Fuarı Açılıyor - Son Dakika
Güncel

Antalya Kitap Fuarı Açılıyor

Antalya Kitap Fuarı Açılıyor

Antalya Kitap Fuarı 16 Şubat 2012 Perşembe günü Cam Piramit'te kapılarını açmaya hazırlanıyor

13.02.2012 15:05

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 16-19 Şubat 2012 tarihlerinde Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin katkılarıyla düzenlenen Antalya Kitap Fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor. İlk kez düzenlenecek olan kitap fuarı Cam Piramit Sakıp Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 75 yayınevinin katılacağı fuarda düzenlenecek söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 20 etkinlik ve imza günlerinde 200 yazar okurlarla buluşacak.

Antalya Kitap Fuarı dört gün süresince "Okur ve Yazar Buluşmaları" kapsamında Doğan Hızlan, İlber Ortaylı, Murathan Mungan, Ayşe Kulin, Aydın Boysan, Gülten Dayıoğlu, Şükrü Erbaş, Muzaffer İzgü, Deniz Kavukçuoğlu, Zeynep Oral, Mine Söğüt, Hakan Günday, Bejan Matur, Nihat Genç, Mine Kırıkkanat, İsmet Bertan, Cüneyt Ülsever, Sevgi Özel, Mavisel Yener, Uykusuz Dergisi Çizerleri ve Penguen Dergisi Çizerleri kitapseverlerle buluşacak.

Antalya Kitap Fuarı 16-18 Şubat tarihleri arasında 10.00-20.30, son gün 19 Şubat 2012 Pazar ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fuar girişi ücretsizdir.

"Kitap'ın Yolculuğu"

Geçtiğimiz kasım ayında 30. yılını kutlayan TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, fuarcılık deneyimini Anadolu'nun farklı bölgelerine de taşıyarak Adana, Bursa, İzmir ve Diyarbakır'da kitap fuarları gerçekleştirmektedir. TÜYAP kitap fuarları İzmir'de 17, Bursa'da 10, Adana'da 5 ve Diyarbakır'da 3 yıldır düzenlenmektedir. Antalya Kitap Fuarı'nda TÜYAP'ın yıl içinde düzenlediği kitap fuarları ve İstanbul Kitap Fuarı'nın 30 yıllık yolculuğuna bir sergi ile tanıklık edeceğiz. Tasarımı Sadık Karamustafa tarafından düzenlenen "Tüyap Kitap Fuarlarının Otuz Yılı" sergisi fuar süresince Akdenizli kitapseverlerle buluşacak.

2011 yılında 1 milyon 232 bin kitapsevere ulaşan TÜYAP kitap fuarları, bünyesinde düzenlenen yüzlerce söyleşi, etkinlik ve imza günleriyle farklı yaş gruplarından okurları yazarlarla, kitaplarla buluşturmaktan ve özellikle genç kuşakların okuma alışkanlığının oluşmasına katkı sunmaktan mutluluk duyuyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Antalya Kitap Fuarı Açılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement