Cumhurbaşkanı CNN Internatıonal'a Konuk Oluyor - Son Dakika
Güncel

Cumhurbaşkanı CNN Internatıonal'a Konuk Oluyor

Cumhurbaşkanı CNN Internatıonal\'a Konuk Oluyor

Cumhurbaşkanı Gül, CNN International'ın ünlü programcısı Christiane Amanpour'a önemli açıklamalarda bulunacak

25.05.2012 09:43

ABD'nin Chicago şehrinde düzenlenen NATO zirvesine katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CNN International Televizyonu'nun konuğu olacak.

Cumhurbaşkanı Gül, CNN International'ın tecrübeli programcılarından Christiane Amanpour'un programında Suriye ve Avrupa bölgesindeki krizleri, İran ve İsrail ile ilgili gelişmeleri ve Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne adaylığı sürecini değerlendirdi.

Christiane Amanpour'un Suriye ve Annan Planı ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Gül'e sorduğu "Sizin de bildiğiniz üzere, Türkiye insani koridorlardan, tampon bölgelerden bahsetti. Bu anlamda pek çok beyanatta bulundu. Ancak fiili bir adım gerçekleştirmedi. Amerika'nın öncülük mü etmesini bekliyorsunuz? Yoksa beklediğiniz başka bir şeyler mi var?" sorusuna Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "Amerika şüphesiz en önemli ülke ve bu konuya daha fazla müdahil olmalı. Annan Planı'nın tam olarak uygulanmasını yakından takip etmeliyiz. Bu nedenle bölgede daha fazla sayıda gözlemciye ihtiyaç var. 300 gözlemci yeterli değil. Birkaç bin gözlemciye daha ihtiyaç var. Böylelikle birbirimizi kandırmamış oluruz. Güney kısımda daha fazla harcanacak vakit yok."

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı CNN Internatıonal'a Konuk Oluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement