Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları - Son Dakika
Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şair Bahaettin Karakoç, Prof. Dr. Oya Akgönenç ve ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in vefatları nedeniyle taziye için telefon görüşmeleri yaptı. Erdoğan, Ara Güler için "Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü fotoğrafçı Ara Güler usta geriye bıraktığı eserleriyle hep hayırla yad edilecek." dedi.

18.10.2018 01:59  Güncelleme: 08:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şair Bahaettin Karakoç, Prof. Dr. Oya Akgönenç ve ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in vefatları nedeniyle taziye için telefon görüşmeleri yaptı. Erdoğan, Ara Güler için " Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü fotoğrafçı Ara Güler usta geriye bıraktığı eserleriyle hep hayırla yad edilecek." dedi.

''HEP HAYIRLA YAD EDİLECEK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan 90 yaşında hayatını kaybeden ve kendisininde fotoğrafını çeken efsane fotoğrafçı Ara Güler için "Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü fotoğrafçı Ara Güler usta geriye bıraktığı eserleriyle hep hayırla yad edilecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları
Ara Güler

AİLELERİNİ ARADI

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, resmi ziyaret vesilesiyle Moldova'nın başkenti Kişinev'de bulunan Erdoğan, müteessir olduğu vefat haberlerinin ardından hayatlarını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına telefon aracılığıyla taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları
Prof. Dr. Oya Akgönenç

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Bahaettin Karakoç'un oğlu Bahadır Karakoç'u, Fazilet ve Saadet Partilerinden milletvekilliği yapmış Prof. Dr. Oya Akgönenç'in oğlu Tarık Kemal Mughisuddin'i, Ara Güler Müzesi Direktörü ve Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç'ı taziye için telefonla aradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları
Bahaettin Karakoç

Şair Karakoç'a ve eski milletvekili Akgönenç'e Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, Saraç ile yaptığı telefon görüşmesinde de Türkiye'nin yetiştirdiği ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in vefatını da derin bir teessürle öğrendiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan\'dan Taziye Telefonları
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taziye Telefonları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement