Dünyaca Tanınan Kolombiyalı Edebiyatçı Hector Abad Facioline Ankara'da - Son Dakika
Güncel

Dünyaca Tanınan Kolombiyalı Edebiyatçı Hector Abad Facioline Ankara'da

Dünyaca Tanınan Kolombiyalı Edebiyatçı Hector Abad Facioline Ankara\'da

Kolombiya Büyükelçiliği ve Ankara Üniversitesi Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr. Mehmet Necati Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı etkinlikte, Edebiyatçı Hector Abad Facioline konuk edildi.

15.12.2013 11:28

Kolombiya Büyükelçiliği ve Ankara Üniversitesi Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr. Mehmet Necati Kutlu'nun ev sahipliğini yaptığı etkinlikte, Edebiyatçı Hector Abad Facioline konuk edildi.

Çağdaş Kolombiya Edebiyatının önde gelen yazarlarından olan Hector Abad, Çin Halk Cumhuriyeti En İyi Yabancı Roman Ödülü, 2012 yılından İnsan Hakları alanında " WOLA-DUKE" ödülü gibi bir çok uluslar arası ödüle layık görüldü. Eserleri bir çok dile çevrilen yazar Hector Abad Ankara'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Eylül ayında hayata gözlerini kapatan Kolombiyalı edebiyatçı Alvora Mutis'in ölümün tanımını yaptığı eserinde " Artık İstanbul'a hiç gidemeceğimi biliyorum" sözlerinin ana tema olarak belirlendiği etkinlikte İstanbul hayranı Kolombiyalı edebiyatçı Alvora Mutis'te anıldı.

Etkinliğe, Kolombiya Büyükelçisi Fernando Panesso Serna, Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Paraguay Fahri Konsolosu Sibel Sabah, Kolombiya Kültür Ataşesi Alejandra Jurodo Londona ve Küba Ekononi Ataşesi Edcy Pılar Aguılar Fernandez katıldı. Ayrıca Ankara Üniversitesi DTCF'nin duayen öğretim üyeleri Prof.Dr. Yıldız Canpolat ile Prof. Dr. Mustafa Canpolat da katıldı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Dünyaca Tanınan Kolombiyalı Edebiyatçı Hector Abad Facioline Ankara'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement