Görme Engeli Yıldırmadı, En Büyük Hayali Olan Müzik Albümünü Çıkardı - Son Dakika
Güncel

Görme Engeli Yıldırmadı, En Büyük Hayali Olan Müzik Albümünü Çıkardı

Görme engeli yıldırmadı, en büyük hayali olan müzik albümünü çıkardıTUNCELİ - Tunceli'de 22 yıldır santral memuru olarak çalışan görme engelli Ali Arslan, en büyük hayali olan müzik albümü çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

07.08.2018 12:01

Görme engeli yıldırmadı, en büyük hayali olan müzik albümünü çıkardı

TUNCELİ - Tunceli'de 22 yıldır santral memuru olarak çalışan görme engelli Ali Arslan, en büyük hayali olan müzik albümü çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

Görme engelli Ali Arslan (47), 6 aylıkken geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle görme kaybı yaşamaya başladı. 8 yaşındayken de geçirdiği suçiçeği hastalığının ardından görme yetisini tamamen kaybeden ancak yaşadığı olumsuzluklara rağmen hayata tutunan evli ve iki çocuk babası Arslan, 22 yıldan bu yana Tunceli Devlet Hastanesi'nde santral memuru olarak görev yapıyor. Lise eğitimini de tamamlayan Arslan, çocukluk yıllarından bu yana saz çalıp türkü söylemesiyle dikkat çekiyor. En büyük hayali bir müzik albümü çıkarmak olan Aslan, sonunda bu istediğini de gerçekleştirmeyi başardı. Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'den de destek alan Aslan, 6'sı kendisine ait 10 türkünün yer aldığı müzik albümünü çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

Uzun yıllardır albüm çıkarmak için çaba sarf ettiğini belirten Ali Arslan, "Bu ilkbaharda, Mart ayında İstanbul'da bulunan ilgili firmayla diyaloga geçtim. Albümün çıkması 4,5 ay sürdü. On eserden oluşan bir albüm. Eserlerin 6'sı bana, üçü başkalarına ait bir anonim. Güzel bir orkestrayla çalıştım. Epey zaman harcadım. Yeri geldiğinde defalarca okuma yaptım. Ancak güzel bir albüm çıkardığıma inanıyorum" dedi.

Albüm çalışması esnasında kendisini tanıyan herkesin yanında olduğunu ifade eden Arslan, "Bu süreçte sponsor arayışına girdim. Albüm masrafının bir kısmını kendim hallettim. Bir kısmını sağ olsun Tunceli Valimiz halletti. Ayrıca firmamdan ve ailemden de destek aldım" diye konuştu.

Türkçe ve Zazaca türkülerin yer aldığı albümü dinleyen herkesten olumlu tepkiler aldığını dile getiren Arslan, 2011 yılında Van'da meydana gelen depremde hayatını kaybeden Gazeteci Cem Emir anısına da bir türkü seslendirdiğini sözlerine ekledi.

Arslan'ın hayallerini gerçekleştirmesinde eşi Güllü ile çocukları Emre ve Eren en büyük destekçileri oldu.

Babasıyla akşamları dama oynayarak vakit geçiren Emre Arslan, "Benle babam her akşam dama oynuyoruz. Babamla bazen dışarıda top oynuyoruz. Saz çalarken yanında oluyorum. Baba oğul çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Saz çalarken babasına eşlik eden Eren Arslan ise; "Müziğe babamın yanında başladım. O bağlama çalarken dizinde uyurdum. Kulağım bağlamaya alışmıştı. Babamın albümü çok güzel olmuş. Bütün eserleri güzel. Babam en azından hayata bir eser bıraktı" diye konuştu.

Albüm boyunca eşinin yanında olduğunu ifade eden Güllü Arslan da, "Albüm çok güzel olmuş. Herkesin alıp dinlemesini isterim. Hep istediği şeydi albüm çıkarmak. Hayalini gerçekleştirmiş oldu" şeklinde konuştu.

Arslan, piyasaya çıkan albümünün tanıtımını ise açtığı stantta ve Munzur Çayı kıyısında saz çalıp türkü söyleyerek gerçekleştiriyor.

Görme Engeli Yıldırmadı, En Büyük Hayali Olan Müzik Albümünü Çıkardı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Görme Engeli Yıldırmadı, En Büyük Hayali Olan Müzik Albümünü Çıkardı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement