Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren gözyaşı ve dualarla uğurlandı - Son Dakika
Güncel

Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren gözyaşı ve dualarla uğurlandı

Erzurum'un Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren, 15 Temmuz etkinlikleri sırasında fenalaşarak hayatını kaybetti. Cenazesi Hınıs'ta defnedildi. Başkan Eren'in vefatı, Bakan Özhaseki ve birçok siyasi ve vatandaşın katıldığı bir törenle uğurlandı.

26.07.2023 01:37

Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren gözyaşı ve dualarla uğurlandı

ERZURUM - 15 Temmuz etkinlikleri esnasında konuşma yaptığı kürsüde aniden fenalaşan Erzurum'un Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren, tedavi gördüğü Atatürk Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde bu gün hayatını kaybetti. Eren'in cenazesi bugün ikindi namazında müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Hınıs'ta defnedildi.

10 gündür yoğun bakımdaydı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Hınıs'ta kürsüden vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Erdoğan Eren bir anda yere yığıldı. Düştüğü esnada kafasını mermere vuran Başkan Eren için ilk müdahale buradaki sağlık görevlileri tarafından yapılmıştı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen 45 yaşındaki Başkan Erdoğan Eren'in yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdiği tespit edilmişti. 10 gündür yoğun bakımda tedavisi devam eden Erdoğan Eren bu gün vefat etti.

Bakan Özhaseki cenaze törenine katıldı

Erdoğan Eren bugün ikindi namazına müteakip Hınıs Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Hınıs'taki cenaze törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Selami Altınok, Mehmet Emin Öz ve Abdürrahim Fırat, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, ilçe belediye başkanları, AK Parti teşkilatları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, vatandaşlar ve ailesi katıldı.

Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren gözyaşı ve dualarla uğurlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Hınıs Belediye Başkanı Erdoğan Eren gözyaşı ve dualarla uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement