İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın "Tasmalı köpek" çıkışına yanıt - Son Dakika
Güncel

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın "Tasmalı köpek" çıkışına yanıt

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın Ekrem İmamoğlu'na yönelik, "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerine İmamoğlu'ndan yanıt geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan İmamoğlu, Bayraktar'ın sert sözlerine "Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var. Kimden bahsediyoruz? Yetkinin sahibinin yanındaki eş dost akrabadan bahsediyoruz. Ben de diyorum ki bu iş akraba işi değil kardeşim." yanıtını verdi.

19.04.2024 20:02  Güncelleme: 01:27

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, " İsrail'e jet yakıtı sattılar" iddiasını yaymakla suçladığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iletişim ekibiyle ilgili polemik hala devam ediyor. İmamoğlu, Bayraktar'ın "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerine "Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var. Bu iş akraba işi değil kardeşim." yanıtını verdi.

Geçtiğimiz günlerde siyasal iletişimci Evren Barış Yavuz'un "İsrail'e jet yakıtı satmışlar" diyerek Baykar şirketinin yöneticileri Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar'ın fotoğrafını paylaşmasıyla başlayan polemikte yeni bir gelişme yaşandı.

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt

HALUK BAYRAKTAR ATEŞ PÜSKÜRMÜŞTÜ

İBB Başkanı İmamoğlu, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, İsrail'e jet yakıtı sattıklarına dair iddiaları yayanların arkasında İmamoğlu'nun iletişim ekibinin olduğunu öne sürerek "Bu PKK'lıları besleyen Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim." demesine ilişkin konuştu.

"BU İŞ AKRABA İŞİ DEĞİL KARDEŞİM"

Uluslararası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Bayraktar'ın sert sözlerine "Beni hedef haline getirerek bir dil kullanan şahıstan bahsettiniz. Çok nezaketsiz bir davranış. Bu nezaketsiz ve iftira dolu davranışın muhatabı olmadım, olmam. Şunu da söylemem lazım. Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var. Kimden bahsediyoruz? Yetkinin sahibinin yanındaki eş dost akrabadan bahsediyoruz. Ben de diyorum ki bu iş akraba işi değil kardeşim." yanıtını verdi.

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt

"HUKUKUN HERKESE EŞİT UYGULANMASINI DİLİYORUM"

İmamoğlu, konuşmasının devamında "Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'yım ve ben hukuki, yasal yetkilerimi kullanırım. Ülkemizde son 15 yıldır farklı kavramlarla, farklı makamlarla, üzülerek söylüyorum ki, bu kavram yok sayılmıştır ve ahlak sınırlarının dışına çıkılmıştır. Bu konuşmayı yapan kişi Türkiye'de güçlü bir sanayi kuruluşu, savunma sanayi kuruluşunun başındaki insan olabilir. Ama o kadardır. Herhangi bir kişiyle eşit haklara sahiptir. Hukukun herkese eşit uygulanmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İBB 31 MART GÖNDERMELİ MESAJ YAYINLAMIŞTI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Haluk Bayraktar'ın çıkışına İBB'den açıklama gelmiş, yayınlanan yazıda 31 Mart göndermesi yapılarak, "Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz. Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor. Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart'ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir." denilmişti.

İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt

JET YAKITI MESELESİ

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteci tarafından ortaya atılan iddialarda Türkiye'nin İsrail'le ticarete devam ettiği öne sürülmüştü. Gazetecinin paylaştığı belgelerde ihracat kalemleri arasında uçak yakıtı dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) ve Ticaret Bakanlığı, "İsrail'in jet yakıtları Türkiye'den gidiyor" iddialarını yalanlamıştı.

İmamoğlu\'ndan Haluk Bayraktar\'ın "Tasmalı köpek" çıkışına yanıt
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Güncel

Son Dakika Güncel İmamoğlu'ndan Haluk Bayraktar'ın 'Tasmalı köpek' çıkışına yanıt - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (55)

  • V. A.: ..y.rraktar kukladır 298 458 Yanıtla
    Davut Kochan: Sarı torba adayı konuştu içinizden geçiyor bayraktar 236 98
  • erhan yazar: dünyanın en zenginleri listesinde olacak kadar nasıl zenginleşmiş..bunu aorgulamak lazim 328 308 Yanıtla
    Mert kursun : adam senin marketten aldıgın dronlardan üretmiyor matematigin yetmez sattıgı ihalardan kazandıgı paraya beynini çalıştırıyor eko gibi çenesini degil hadi git bitene dron alda uçur sen fazla kafa yorma bunlara ha ille kurcalayacam diyosan ekonun şirketinin villaları kurcala 394 202 Kadir Can: Adam silah siha İHA üretiyor bunu ihraç üç kuruşluk beyninle yorum yapmış milyon dolar onun teki cahil puskivit sebze ihraç etmiyor 282 122 ahmet demir: ekreme sor köfteciden milyon dolarlık adam nasıl olmuş 196 88 Beşiktaş 1903: Ahmet Demir İmamoğlu ailesi kökten inşaat sektöründe cahal. 66 100 sadullah nas: buyur ha KOç holdinge bir sözün varmı 24 6 adem kılıc: Eko laf üreterek goturuyor diğeri teknoloji aynı şey aslında ?? 7 14 suna genç: mal olma bir SİHA milyon dolar kazanıyor 7 8
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement