İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: 'Seçimin kazananı olacak bir aday var, diğerleri kaybedecek' - Son Dakika
Güncel

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: 'Seçimin kazananı olacak bir aday var, diğerleri kaybedecek'

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: \'Seçimin kazananı olacak bir aday var, diğerleri kaybedecek\'

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek İstanbul'un sorunlarını ve çözüm önerilerini açıkladı. Kavuncu, diğer adayların kaybedeceğini ve seçmenin karar vereceğini belirtti. Ayrıca, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum ile görüşmediğini ifade etti. Kavuncu, seçimde yüzde kaç oy oranı beklediği sorusuna ise anket sonuçlarına dayanarak cevap verdi. Adaylıktan çekilme durumunun olmayacağını vurgulayan Kavuncu, İstanbul'un barınma ve ulaşım sorunlarına dikkat çekti ve İBB'nin gelir kaynakları hakkında endişelerini dile getirdi. Ayrıca, CHP'li belediyelerin afiş ambargosu uygulayıp uygulamadığı sorusuna ise Kavuncu, İmamoğlu ve Kurum'un afiş çalışmalarıyla yarışmanın mümkün olmadığını belirtti. Seçim çalışmaları kapsamında dernek ziyaretleri de gerçekleştiren Kavuncu, partililerle bir araya geldi ve Tüm Giresunlular Derneği'ni ziyaret etti.

01.03.2024 20:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Buğra Kavuncu, "Kendimizi izah edeceğiz, soruları cevaplayacağız. Sonuçta seçmen karar verecek ve bir kazananı olacak bu seçimin. Diğer bütün adaylar kaybedecek." dedi.

Bayrampaşa'da bir otelde basın mensuplarıyla buluşan Kavuncu, İstanbul'un sorunlarını anlatarak çözüm önerilerini açıkladı. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kavuncu, sahada en fazla tanınan 3 adaydan birisi olduğunu söyledi.

Adaylığının ilan edilmesinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum'la görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine Kavuncu, "Sayın Murat Kurum'la herhangi bir görüşmemiz olmadı. Sayın İmamoğlu ile Genel Başkanımızın ablasının cenazesinde karşılaştık, kendisi baş sağlığına gelmişti. Caminin girişinde birbirimize başarılar diledik." dedi.

Kavuncu, "Seçimde yüzde kaç oy oranı almayı bekliyorsunuz?" sorusuna "Bir ankette yüzde 1,7 çıktı, yüzde 6 var, 7 var, 8 var. Bizim yaptırdığımız anketlerde de genel seçimde almış olduğumuz oy oranına yakın. Sadece ben değil, bütün adaylar, benim dışımdaki her aday hemen hemen bir önceki seçimde almış olduğu oy oranıyla yarışa başlıyor. Kimisi 30'la, kimisi 7-8'le, kimisi 2-3'le başlıyor." diye konuştu.

Kendilerini anlatacaklarını söyleyen Kavuncu, "Kendimizi izah edeceğiz, soruları cevaplayacağız. Sonuçta seçmen karar verecek ve bir kazananı olacak bu seçimin. Diğer bütün adaylar kaybedecek. Her aday da kazanmak için girer seçime. Başka bir sebeple, niyetle girmez. Biz de kazanmak için giriyoruz." ifadelerini kullandı.

Seçime az bir süre kala adaylıktan çekilme durumunun olup olmayacağı sorusu üzerine Kavuncu, kararında hiçbir değişiklik olmayacağını belirtti.

İstanbul'la ilgili 4 başlık bulunduğunu kaydeden Kavuncu, bunlardan barınma ve ulaşımın İBB'nin başarısız olduğu alanlar olduğunu sahadan duyduklarını ve Ekrem İmamoğlu'na da söylediklerini ifade etti.

Kavuncu, "2023-2024'te İBB'nin gelir kalemlerine ulaşamadıklarına" dair ifadeleri hatırlatılarak, "İstanbul'un parasının çarçur edildiğini mi düşünüyorsunuz?" diye sorulması üzerine, şöyle devam etti:

"Gider bütçesi, 2024 vizyon belgesi açıkladı İBB. Onun tamamını detaylı bir şekilde okudum, inceledim. Gider bütçesi var, kalem kalem var. Hatta bir stratejik hedef plan ve beraberinde de gider bütçesi oluşturulmuş. Güzel bir çalışma ama yüzde 66'sı İller Bankasından gelecek gelir. Diğeri nereden gelecek ben bir İstanbullu olarak bunu merak ederim. Bu kaynak nereden geliyor? Kaynağın nereden geldiğini bilirseniz daha fazlası da olabilir diye yorum da yapabilirsiniz. Gelir kısmı net değil, gider kısmı net."

İstanbul'da CHP'li belediyelerde kendisine afiş ambargosu uygulanıp uygulanmadığına dair soruyu ise Kavuncu, İmamoğlu ve Kurum'un afiş çalışmalarıyla yarışmalarının mümkün olmadığını ifade ederek, "Partim bütün elindeki geliri dese ki 'Al Kavuncu sen İstanbul için harca.' Ben her ikisinin yaptığının 20'de birini belki yapabilirim. Gene dersiniz bana 'Niye görünmüyorsunuz?' Görünemezsiniz, örtünün altında kalırsınız." ifadesini kullandı.

Kavuncu, bir atımlık kurşununun olduğunu belirterek, "Bunu 30 gün önceden asmaktansa, asılıp, kesilip, yakılmasındansa son 10-15 gün yükleneyim de kesilirse de görünür olalım gibi bir korkumuz var. Kesilir demiyorum, böyle bir endişemiz var." diye konuştu.

Dernek ziyareti yaptı

Seçim çalışmaları kapsamında Kavuncu, Zeytinburnu İlçe Başkanlığı önündeki seçim çadırında partililerle bir araya geldi.

Kavuncu, daha sonrasında Tüm Giresunlular Derneğine de bir ziyaret gerçekleştirerek, dernek üyeleriyle görüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu: 'Seçimin kazananı olacak bir aday var, diğerleri kaybedecek' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hatay'da Denetimlerde Ruhsatsız Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi
  21:29 Hatay'da Denetimlerde Ruhsatsız Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

  Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yapılan denetimlerde İ.O. ve M.Y. isimli şüphelilerin üzerinden 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca ve 60 adet 9mm fişek ele geçirildi. Şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kars'ın Kağızman ilçesinde sulama suyu kavgası: Yaralanan kişi hayatını kaybetti
  21:29 Kars'ın Kağızman ilçesinde sulama suyu kavgası: Yaralanan kişi hayatını kaybetti

  Kars'ın Kağızman ilçesinde, sulama suyu nedeniyle çıkan tartışmada A.Ö, Adnan T'yi bıçaklayarak ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan Adnan T, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis, A.Ö'yü gözaltına aldı.

 • Hatay'da Fuhuş Yapan 2 Kişiye İdari İşlem Uygulandı
  21:28 Hatay'da Fuhuş Yapan 2 Kişiye İdari İşlem Uygulandı

  Hatay Emniyet Müdürlüğü, İskenderun ilçesinde gerçekleştirilen denetimler sonucu para karşılığı fuhuş yaptığı belirlenen 2 kişi hakkında idari işlem uyguladı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, fuhuş ve fuhuşa teşvik etmek için yer ve imkan sağlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Polis ekipleri İskenderun ilçesi Meydan Mahallesi'nde denetim gerçekleştirdi ve A.K. ve Y.K. isimli şahısların para karşılığı fuhuş yaptıkları tespit edildi. Tespit edilen 2 şahıs hakkında gerekli idari işlemler başlatıldı.

 • Van'ın Başkale ilçesinde kar nedeniyle kapalı olan mahallelerin yolu açıldı
  21:28 Van'ın Başkale ilçesinde kar nedeniyle kapalı olan mahallelerin yolu açıldı

  Van'ın Başkale ilçesine 40 kilometre mesafedeki Yukarı Dallı ile Doyum mahallelerinin yolunun açılması için karla mücadele ekipleri çalışma başlattı. Zorlu şartlarda 2 gün boyunca çalışan ekipler, 2 mahallenin yolunu açmayı başardı ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.

 • Ormana götürdüğü ortağını öldüren şahıs tutuklandı
  21:28 Ormana götürdüğü ortağını öldüren şahıs tutuklandı

  Samsun'da bir şahıs, konuşmak için ormanlık alana götürdüğü iş ortağını tabancayla vurarak öldürdü. Polis tarafından gözaltına alınan şahıs, olayı itiraf etti ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olayın sebebi ise alacak-verecek anlaşmazlığı olarak belirlendi.


Advertisement