Şirinler'den Guinness Rekoru - Son Dakika
Güncel

Şirinler'den Guinness Rekoru

Şirinler\'den Guinness Rekoru

Dünya Şirinler Gününde 24 Saat İçinde dünyanın çeşitli yerlerinde "Şirinler" gibi Giyinen en Büyük Kalabalık Toplandı

28.06.2011 09:58  Güncelleme: 08:23

CULVER CITY, Kaliforniya, - 27 Haz. - Sony Pictures Dünya Pazarlama Başkanı Marc Weinstock'un yaptığı açıklamaya gore; 25 Haziran, Cumartesi günü, Şirinlerin yaratıcısı olan Peyo'nun doğum günü adına düzenlenen, Dünya Şirinler Günü kapsamında, 11 ülkede 24 saat içinde çeşitli yerlerde "Şirinler" gibi giyinen en büyük kalabalık oluşturularak yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırıldı.

Temmuz sonundan itibaren tüm dünyada ve 5 Ağustos'ta da Türkiye'de vizyona girecek ŞİRİNLER filmi öncesinde dünya çapındaki kutlama aktivitleri Sony Pictures Entertainment ve Sony Pictures Animation tarafından gerçekleştirildi.

Dünya Şirinler Gününde, katılımcılar Şirinlerle ilgili aktivitelerin tadını çıkartırken aynı zamanda da organizasyona Şirinler kostümleriyle geldiler. Böylece yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırılarak 24 saat içinde dünyanın çeşitli yerlerinde toplanan Şirinler gibi giyinmiş 4 bin 891 kişilik en büyük topluluk oluşturuldu. Aynı kategorideki bir önceki rekor 2 bin 510 kişiydi. Organizasyona yüzlerce Şirinler kostümüyle (beyaz Şirin şapka, beyaz ayakkabı pantalon, maviye boyanmış vücüt) gelen katılımcılar ve Guinness Dünya Rekoru™ hakimleri, 11 şehirde bu rekoru kayda geçirmek için hazır bulundular.

Dünya Şirinler Günü kapsamındaki rekor denemesine; Brüksel, Belçika (Peyo'nun memleketi): Atina, Yunanistan; Lahey, Hollanda; Dublin, İrlanda; Mexico City, Meksika; Panama City, Panama; Varşova, Polonya; Moskova, Rusya; Johannesburg, Güney Afrika ve New York, ABD olmak üzere toplam 11 ülke katıldı;

Weinstock yaptığı açıklamasında; " Bu kadar çok insanın Şirinler'in tarihinde çok önemli bir hayran aktivitesinin parçası olduğunu görmek çok heyecan verici. Dünya Şirinler Günü'nde kırılan bu rekor çok sevilen bu karakterlerin ne kadar büyük ilgi gördüklerinin ve popülerliklerinin bir kanıtı" dedi.

Ayrıca Dünya Şirinler Günü kapsamında farklı lokasyonlarda farklı etkinlikler de yapıldı. Örneğin: İspanyada,- beyaza boyanmış duvarlarıyla bilinen ve en meşhur beyaz şehirlerden biri olan Endülüs'ün Malaga bölgesinde, Juzcar köyünde etkinliğe uygun olarak bütün binalar maviye boyandı. Buna ek olarak, Şirin figürleri gerçek boylarıyla (19 cm) Paris'te Eyfel Kulesinin önündeki Champs de Mars bahçesini istila ettiler.

Dünya Şirinler Günü hakkında daha çok bilgi için www.GlobalSmurfDay.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Tüm ülkelerdeki kutlamalardan çok sayıda fotoğrafa www.globalsmurfsdayeventphotos.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Etkinliklerin TV yayın kalitesindeki haber videolarını http://sonyintl.epk.tv/ sitesinden alabilirsiniz.

Şirinler ilk 3D sinema yolculuğunu Columbia Pictures/Sony Pictures Animation'un canlı – animasyon aile komedisi Şirinler ile başlıyor. Filmde Kötü büyücü Gargamel Şirinler'i köylerinden kovar ve Şirinler, büyülü bir kapıdan geçerek kendilerini bizim dünyamızda; New York Central Park'ın ortasında bulurlar. Üç elma yüksekliğinde olan Şirinler, Big Apple (Büyük Elma) olarak da bilinen New York Şehrinde sıkışıp kalırlar. Şirinler'in, Gargamel onları bulmadan köylerine dönmenin bir yolunu bulmaları gerekmektedir. Yönetmen Raja Gosnell. Yapımcı Jordan Kerner. Senaryo J. David Stem & David N. Weiss ve Jay Scherick & David Ronn, hikaye J. David Stem & David N. Weiss, Peyo'nun karakterleri ve çalışmalarından uyarlanmıştır.

SMURF, and all Smurfs characters ©Peyo. All Rights Reserved. "Smurf" and "The Smurfs" are registered trademarks of STUDIO PEYO.

Şirinler Hakkında

Şirinlerin hikayesi – Peyo tarafından yaratılan- 1958'de çizgi romanla başladı ve daha sonra da televizyon ve sinemaya taşındı. Yıllar geçtikçe, küçük mavi karakterler sayfalar ve ekranla sınırlı kalmayıp, bir çok plak ve CD'ye ilham kaynağı oldular ve milyonlarca kopya sattılar. oyuncak figürleri ile, toplamda, 3,000'den fazla ürünleri üretildi. Birçok marka Şirinler sayesinde mesajlarını dünyaya ilettiler Sık sık gündeme gelen yeni projeler ile, Şirinler'in başarısı da globalleşiyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Şirinler'den Guinness Rekoru - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement